Як захиститись від кредитного шахрайства?

Більшість клієнтів кредитних компаній, а особливо новачки, цікавляться питанням: «Як безпечно оформити кредит онлайн?». І приводи для занепокоєння є. Подаючи заявку та укладаючи кредитний договір, доводиться залишати паспортні дані та іншу персональну інформацію. Як захистити себе від аферистів та максимально безпечно отримати кредитні кошти?

Як безпечно оформити кредит онлайн?

Як не потрапити в пастку чорних кредиторів?

Хто такі чорні кредитори? Це, так звані, кредитні установи, які працюють нелегально. Вони не мають жодних державних ліцензій та дозволів на здійснення фінансової діяльності, й відповідно працюють в обхід закону. Співпраця з ними несе ряд небезпек:

1.       Відсоткові ставки по кредитах онлайн та кредитах готівкою ніким не регулюються. Тому часто вони виявляються надзвичайно високими.
2.       Висока ймовірність нарахування прихованих комісій та додаткових платежів, про які майже неможливо дізнатись під час укладання договору.
3.       Ризик використання шахраями залишених персональних даних для подальшого незаконного оформлення кредитів чи передачі третім особам.
4.       Зміна умов договору без відома позичальника.
5.       У разі виникнення проблем з вчасним погашенням кредиту справу майже неможливо вирішити без участі колекторів. Як правило, чорні кредитори співпрацюють з такими ж незаконними колекторськими агентствами, а це дуже небезпечно для позичальника.

Щоб не потрапити в пастку нелегальних кредитних компаній та ненароком не підписати договір з фіктивною установою, треба уважно перевіряти кредитора ще перед подачею заявки. Зробити це набагато простіше, ніж може здаватись на перший погляд.

Як вибрати кредитну компанію?

Як вибрати безпечну кредитну компанію?

Вибираючи кредитну установу, пам’ятайте про необхідність дотримання кількох основних правил:

1.   Перевірте легальність компаній. Для початку перегляньте документацію, розміщену на сайті. Як правило, вона міститься в розділі «документи» чи у розділі «контакти». Для загального перегляду повинні бути доступними:

а) свідоцтво про реєстрацію фінансової установи, видане Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг в Україні;

б) виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців;

в) ліцензія на здійснення фінансової діяльності, видана також Нацкомфінпослуг;

г) фінансова звітність та аудиторський висновок(чим вищі обороти, тим надійніший кредитор);

д) зразок кредитного договору.

2.    Не менш важливо перевірити відомості про установу також на державних інтернет-сервісах. Обов’язково відвідайте сайт Верховної ради України та постарайтесь знайти вибрану вами установу в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців (ця перевірка необхідна для того, щоб переконатись, що на своєму сайті кредитор розмістив справді достовірні дані).

Не поспішайте з оформлення кредиту

Після проведення перевірки щодо легальності кредитної компанії, все ще не варто поспішати з подачею заявки на кредит, навіть, якщо з документами кредитора все в порядку. Адже наявність державного свідоцтва та інших необхідних дозволів ще не означає надійнiсть та добросовіснiсть установи.

Щоб переконатись, наскільки компанії можна довіряти, важливо уважно прочитати умови кредитування, дізнатись розмір відсоткової ставки та наявність чи відсутність оплати за супутні послуги та комісії. Уважно вивчіть сайт кредитора та проаналізуйте, наскільки легко знайти потрібну інформацію.

Пам’ятайте, кожна кредитна компанія, яка веде свою діяльність чесно, зрозуміло описує умови й надає легкий доступ до всіх даних. Не зайвим буде також почитати відгуки про кредитора не тільки на його сайті, але поцікавитись компанiєю в інших джерелах: в соціальних мережах, на тематичних форумах, попитати у знайомих.

Якщо на збір інформації немає часу, а гроші потрібні терміново, можна скористатись безкоштовними сервісами, які проводять моніторинг кредитних установ та складають їх рейтинги. Для прикладу, наш сайт щомісяця оновлює рейтинг кредитів онлайн, в якому розміщує пропозиції тільки від перевірених кредитних компаній. Скориставшись рейтингом або функцією пошуку, де потрібно вказати тільки вимоги до кредиту, система миттєво підбере кілька найбільш відповідних варіантів. Таким чином ви зможете вигідно оформити кредит,  вибираючи серед надійних кредитних компаній.

На що звернути увагу при оформленні кредиту онлайн?

Як відрізнити шахрайські сайти від сайтів справжніх кредитних компаній?

Заповнивши заявку на кредит та прив’язавши банківську карту (важливо щоб компанія проводила перевірку клієнта, якщо існує ймовірність оформлення кредиту без верифікації карти, це повинно насторожити), залишається останній і найголовніший етап – підписання кредитного договору. Перш, ніж щось підписувати, з документом потрібно ознайомитись, а вірніше – уважно його вивчити. Ось кілька пунктів, на які треба звернути особливу увагу:

1.  У вступі кожного кредитного договору повинні знаходитись відомості про сторони та предмет угоди (розмір кредиту). Перевірте, щоб інформація відповідала дійсності, а особливо це стосується тіла кредиту, тобто суми яку ви отримуєте «на руки» або на карту.
2.    Не менш важливим пунктом являється дата підписання контракту та дата погашення кредиту.
3.  Уважно перевірте відсоткову ставку по кредиті. Може виявитись, що в рекламі могла бути вказана мінімальна ставка, а по факту вона набагато вища. А це вже привід задуматись про чесність установи.
4.    Наявність безкоштовних послуг пролонгації та дострокового погашення. Більшість кредитних компаній не беруть оплати за надання даних послуг. Якщо в договорі вказано інше, варто задуматись, чи буде вигідним кредит за таких умов.
5.  Це ж саме стосується кредитного страхування. У рекламі майже всіх кредитних компаній вказується: «кредити онлайн без додаткових платежів, комісій та обов’язкового страхування». В дійсності виявляється, що деякі кредитні компанії все-таки включають страховку у вартість кредиту. Якщо такий пункт виявлено в договорі, то це вагома підстава задуматись, чи варто співпрацювати з даним кредитором.
6.   Уважно вивчіть пункти, пов’язані із непередбачуваними ситуаціями, простроченням платежів та правилами застосування штрафних санкцій. Все це, а також обставини продажу боргу третім особам чи колекторам, має бути детально описане в договорі. Клієнт повинен знати наслідки несплати кредиту ще на етапі його оформлення.

Отже, тільки особиста уважність та детальна перевірка, як легальності компанії, так і умов кредитування, а також інформації в кредитному договорі допоможе безпечно оформити кредит та уникнути шахраїв. А у випадку виникнення будь-яких сумнівів, краще відмовитись від пiдписання договору та пошукати іншого кредитора.

Статті

Персональні дані – що до них вiдноситься?

Кожна людина час від часу стикається з поняттям «персональні...

Що таке фішинг, та як від нього захиститися?

Разом із збільшенням попиту на інтернет послуги та...

Кредит без верифікації карти: в чому небезпека?

Сьогодні отримати кредит максимально просто. Зробити...

Чорні кредитори: як не стати їх жертвою?

Плануючи оформлення кредиту варто звертати увагу не...

Коментовані статті

Як оформити кредитну карту? (3)

Сьогодні кредитна картка являється найбільш затребуваним банківським продуктом не тільки в нашій країні,...

Вчасне погашення кредиту: чому це важливо? (3)

Кожен позичальник бажає отримати кредит на вигідних умовах, які дозволять заплатити за послуги кредитора...

Акції кредитних компаній: чи варто брати участь? (2)

Конкуренція серед українських кредитних компаній помітно збільшується. Бажаючи привабити якомога більше...

Дострокове погашення кредиту: в чому вигода? (2)

Будь-який кредитор негативно ставиться до прострочення платежів. Однак, дострокове погашення також не...

Додати коментар

##  ##  ###  ##   ## ######## ######## 
###  ##  ## ##  ###  ### ##     ##  
#### ## ##  ## #### #### ##     ##  
## ## ## ##   ## ## ### ## ######   ##  
## #### ######### ##   ## ##     ##  
##  ### ##   ## ##   ## ##     ##  
##  ## ##   ## ##   ## ########  ##  

Увійдіть, щоб приховати це поле