Як захиститись від кредитного шахрайства?

Більшість клієнтів кредитних компаній, а особливо новачки, цікавляться питанням: «Як безпечно оформити кредит онлайн?». І приводи для занепокоєння є. Подаючи заявку та укладаючи кредитний договір, доводиться залишати паспортні дані та іншу персональну інформацію. Як захистити себе від аферистів та максимально безпечно отримати кредитні кошти?

Як безпечно оформити кредит онлайн?

Як не потрапити в пастку чорних кредиторів?

Хто такі чорні кредитори? Це, так звані, кредитні установи, які працюють нелегально. Вони не мають жодних державних ліцензій та дозволів на здійснення фінансової діяльності, й відповідно працюють в обхід закону. Співпраця з ними несе ряд небезпек:

1.       Відсоткові ставки по кредитах онлайн та кредитах готівкою ніким не регулюються. Тому часто вони виявляються надзвичайно високими.
2.       Висока ймовірність нарахування прихованих комісій та додаткових платежів, про які майже неможливо дізнатись під час укладання договору.
3.       Ризик використання шахраями залишених персональних даних для подальшого незаконного оформлення кредитів чи передачі третім особам.
4.       Зміна умов договору без відома позичальника.
5.       У разі виникнення проблем з вчасним погашенням кредиту справу майже неможливо вирішити без участі колекторів. Як правило, чорні кредитори співпрацюють з такими ж незаконними колекторськими агентствами, а це дуже небезпечно для позичальника.

Щоб не потрапити в пастку нелегальних кредитних компаній та ненароком не підписати договір з фіктивною установою, треба уважно перевіряти кредитора ще перед подачею заявки. Зробити це набагато простіше, ніж може здаватись на перший погляд.

Як вибрати кредитну компанію?

Як вибрати безпечну кредитну компанію?

Вибираючи кредитну установу, пам’ятайте про необхідність дотримання кількох основних правил:

1.   Перевірте легальність компаній. Для початку перегляньте документацію, розміщену на сайті. Як правило, вона міститься в розділі «документи» чи у розділі «контакти». Для загального перегляду повинні бути доступними:

а) свідоцтво про реєстрацію фінансової установи, видане Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг в Україні;

б) виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців;

в) ліцензія на здійснення фінансової діяльності, видана також Нацкомфінпослуг;

г) фінансова звітність та аудиторський висновок(чим вищі обороти, тим надійніший кредитор);

д) зразок кредитного договору.

2.    Не менш важливо перевірити відомості про установу також на державних інтернет-сервісах. Обов’язково відвідайте сайт Верховної ради України та постарайтесь знайти вибрану вами установу в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців (ця перевірка необхідна для того, щоб переконатись, що на своєму сайті кредитор розмістив справді достовірні дані).

Не поспішайте з оформлення кредиту

Після проведення перевірки щодо легальності кредитної компанії, все ще не варто поспішати з подачею заявки на кредит, навіть, якщо з документами кредитора все в порядку. Адже наявність державного свідоцтва та інших необхідних дозволів ще не означає надійнiсть та добросовіснiсть установи.

Щоб переконатись, наскільки компанії можна довіряти, важливо уважно прочитати умови кредитування, дізнатись розмір відсоткової ставки та наявність чи відсутність оплати за супутні послуги та комісії. Уважно вивчіть сайт кредитора та проаналізуйте, наскільки легко знайти потрібну інформацію.

Пам’ятайте, кожна кредитна компанія, яка веде свою діяльність чесно, зрозуміло описує умови й надає легкий доступ до всіх даних. Не зайвим буде також почитати відгуки про кредитора не тільки на його сайті, але поцікавитись компанiєю в інших джерелах: в соціальних мережах, на тематичних форумах, попитати у знайомих.

Якщо на збір інформації немає часу, а гроші потрібні терміново, можна скористатись безкоштовними сервісами, які проводять моніторинг кредитних установ та складають їх рейтинги. Для прикладу, наш сайт щомісяця оновлює рейтинг кредитів онлайн, в якому розміщує пропозиції тільки від перевірених кредитних компаній. Скориставшись рейтингом або функцією пошуку, де потрібно вказати тільки вимоги до кредиту, система миттєво підбере кілька найбільш відповідних варіантів. Таким чином ви зможете вигідно оформити кредит,  вибираючи серед надійних кредитних компаній.

На що звернути увагу при оформленні кредиту онлайн?

Як відрізнити шахрайські сайти від сайтів справжніх кредитних компаній?

Заповнивши заявку на кредит та прив’язавши банківську карту (важливо щоб компанія проводила перевірку клієнта, якщо існує ймовірність оформлення кредиту без верифікації карти, це повинно насторожити), залишається останній і найголовніший етап – підписання кредитного договору. Перш, ніж щось підписувати, з документом потрібно ознайомитись, а вірніше – уважно його вивчити. Ось кілька пунктів, на які треба звернути особливу увагу:

1.  У вступі кожного кредитного договору повинні знаходитись відомості про сторони та предмет угоди (розмір кредиту). Перевірте, щоб інформація відповідала дійсності, а особливо це стосується тіла кредиту, тобто суми яку ви отримуєте «на руки» або на карту.
2.    Не менш важливим пунктом являється дата підписання контракту та дата погашення кредиту.
3.  Уважно перевірте відсоткову ставку по кредиті. Може виявитись, що в рекламі могла бути вказана мінімальна ставка, а по факту вона набагато вища. А це вже привід задуматись про чесність установи.
4.    Наявність безкоштовних послуг пролонгації та дострокового погашення. Більшість кредитних компаній не беруть оплати за надання даних послуг. Якщо в договорі вказано інше, варто задуматись, чи буде вигідним кредит за таких умов.
5.  Це ж саме стосується кредитного страхування. У рекламі майже всіх кредитних компаній вказується: «кредити онлайн без додаткових платежів, комісій та обов’язкового страхування». В дійсності виявляється, що деякі кредитні компанії все-таки включають страховку у вартість кредиту. Якщо такий пункт виявлено в договорі, то це вагома підстава задуматись, чи варто співпрацювати з даним кредитором.
6.   Уважно вивчіть пункти, пов’язані із непередбачуваними ситуаціями, простроченням платежів та правилами застосування штрафних санкцій. Все це, а також обставини продажу боргу третім особам чи колекторам, має бути детально описане в договорі. Клієнт повинен знати наслідки несплати кредиту ще на етапі його оформлення.

Отже, тільки особиста уважність та детальна перевірка, як легальності компанії, так і умов кредитування, а також інформації в кредитному договорі допоможе подбати про захист персональних даних, безпечно оформити кредит та уникнути шахраїв. А у випадку виникнення будь-яких сумнівів, краще відмовитись від пiдписання договору та пошукати іншого кредитора.

Статті

Вкрали гроші з карти – що робити?

При виявленні підозрілих платежів з картки багатьох...

Кредит без застави. Де можна взяти гроші в борг?

Існує кілька варіантів, коли прості люди можуть отримати...

Що таке відновлювана кредитна лінія?

Життя приносить багато непередбачених ситуацій. Іноді...

Вебмані: як створити, поповнити і вивести гроші?

Електронний гаманець Webmoney набув широкого поширення...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо....

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 (5)

Кредит під 0 – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший кредит без нарахування...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Додати коментар

   ## #### ########  ####### ######## 
   ## ## ##   ## ##   ## ##   ## 
   ## ## ##   ## ##   ## ##   ## 
   ## ## ######## ##   ## ######## 
##  ## ## ##  ##  ##   ## ##   ## 
##  ## ## ##  ## ##   ## ##   ## 
 ###### #### ##   ## ####### ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Володимир 2019-09-02 09:51:35 #447
Користуюся послугами тільки перевірених компаніях які мають ліцензію і всі відповідні сертифікати і документи і точно не потрапите під мошеніческіе схеми.
Іван Сергійович 2019-04-15 14:28:28 #176
Дуже часто після повного погашення займа, дівчата починают телефонувати, та розповідають, що необхідно будет оплатити комісію за оформлення та погашення займу.