Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному відділенні можна уникнути використання банківської картки або рахунку. Але іноді обставини не дозволяють зволікати та витрачати час комп'ютер чи смартфон може допомогти вирішити фінансові труднощі миттєво. На жаль, на читання договору часто немає часу, і клієнт сам підписує документи не дивлячись. А виявилося, що він погодився за прив'язку своєї картки до рахунку і тепер МФО може безперешкодно і на власний розсуд списувати гроші в оплату боргу. Найчастіше клієнт дізнається про таку несподіванку вже після автоматичного списання. 

Реквізити, номер картки та всі необхідні дані зберігаються в особистому кабінеті позичальника та доступні організації.

МФО МАЄ ПРАВО СПИСУВАТИ ГРОШІ З КАРТ позичальників?

Всі фінансово грамотні клієнти фінансових організацій знають, що борги в будь-якому випадку доведеться віддати. Лише малому відсотку боржників вдається уникнути оплати заборгованості через закінчення терміну давності кредиту або з якоїсь іншої причини.

Клієнти МФО отримують швидкий та легкий спосіб кредитування, а у відповідь на це мають миритись з деякими правилами мікрокредитних організацій. Наприклад, з автоматизованим арештом коштів на рахунку боржника, якщо виплату не було здійснено в строк

Позичальник САМ ДОЗВОЛЯЄ на автоматичне списання коштів

Причина підвищеної уваги не лише в інформації про власника пластикової картки, а й можливості самостійно утримати суму боргу з банківських рахунків боржника активовану послугу автоплатежу. На це ми безмовно погоджуємося, коли підписуємо договір позики онлайн із кредитором. Тобто, будь-якої миті кредитор на особистий розсуд може зняти потрібну суму з основної картки не чекаючи дозволу позичальника як погашення боргу. Це законний захід компанії повернути свої кошти назад.

На основі наказу Міністерства Юстиції №1061/5 від 23.03.2021 з 6 липня 2021 року кредитор має право на автоматичний арешт і списання грошей з рахунку боржника.

Цей крок можна трактувати як страховку фінансової компанії у разі відмови повернення грошей, МФО отримає таким шляхом свої гроші. Але іноді клієнти не можуть сплатити штрафи через матеріальні труднощі, а списані гроші були призначені для інших витрат. І тут повернути гроші назад практично неможливо.

Як зняти гроші з карти за позику через суд?

Для того, щоб кредитна організація отримала гроші без дозволу власника банківських рахунків, необхідно:

  1. Кредитор має подати заяву до суду.
  2. Дочекатися засідання та рішення суду й отримати право повернути кошти від боржника.
  3. Отримати виконавчий лист та надати інформацію фахівцям. Тоді державна виконавча служба або приватні виконавці можуть виконати свої повноваження заблокувати рахунки боржника та зробити необхідні платежі. Якщо на карті або рахунку недостатньо коштів, то може бути вилучено цінне майно з подальшою реалізацією та примусовою оплатою боргу.

ВИМОГИ до банківських карт при оформленні позики

Платіжна картка є не лише зручним інструментом для передачі та отримання грошей, а ще й додатковим підтвердженням особистості.

МФО мають деякі вимоги до вибору картки для перерахування грошей, наприклад:

  1. Для отримання мікропозики підходять лише іменні картки, тобто на них має бути вказано ім'я позичальника.
  2. Карта може бути з нульовим балансом. Остання вимога пояснюється тим, що для прив'язування картки до рахунку на офіційному сайті клієнту потрібно вводити суму перевіркового платежу. Для цього з балансу картки знімають або блокують мізерну суму коштів або кілька копійок для підтвердження. Для оформлення позики підходять і дебетові, і кредитні картки.
  3. Не забудьте, що банківські картки мають свій термін придатності він вказаний на лицьовій стороні картки. Іноді клієнти забувають вчасно змінювати пластик і це може стати причиною відмови.

ЯК УНИКНУТИ автоматичного списання боргів із рахунків?

Для того, можна:

  1. Здійснити відв'язання картки від рахунків. Така функція є в приватних кабінетах сервісу фiнансових установ.
  2. Написати заяву на ім'я кредитної організації з проханням скасувати автоматичне списання боргів із рахунків.
  3. Сплатити позику вчасно самостійно. На жаль, багато хто забуває про те, що оплата боргу це наш обов'язок за договором мікропозики, і коли МФО самостійно списують кошти у сплату боргу за позикою на зарплатну картку, боржник не отримує штрафів.
  4. Використовувати для мікропозичок окрему картку. Сьогодні кожен банк має у своєму арсеналі великий вибір платіжних карток на будь-який смак. Якщо вибрати пропозицію з мінімальною оплатою за користування, можна убезпечити себе від автоматичного списання коштів. А коли потреба в карті зникне, карту можна закрити за лічені хвилини у відділенні.
  5. Звернутися до банку із проханням на перевипуск картки. Це складний спосіб, але дієвий. Нова картка матиме інший номер та дані.

Також необхідно приділяти велику увагу всім фінансовим операціям, які проходять безготівковим способом. Ці прості рекомендації допоможуть збереженню коштів на рахунках:

  • не оплачувати товари на незнайомих сайтах,
  • не відкривати сумнівні посилання,
  • уникати користування банкоматом у темних провулках уночі на самоті.

Тільки так можна захистити карту від шахраїв та зберегти свої засоби у безпеці.

ЯК ПОВЕРНУТИ СПИСАНІ ГРОШІ?

Не виключаємо, що кредитори можуть накладати арешт винятково та списання коштів з картки може бути здійснено помилково або повторно. Для цього радимо насамперед звернутися безпосередньо до кредитора та розв'язувати питання з ним. Якщо це технічна помилка, то після скарги та заяви на повернення гроші можуть бути нараховані на рахунок власника картки.

Якщо клієнт навмисно уникав оплати боргу, а фінансова організація автоматично погасила платіж з рахунку боржника, боротися за свої кошти можна довго і безрезультатно. За допомогою кваліфікованого юриста можна скласти документ із підтвердженням того, що списання було здійснено незаконно. Такий документ можна надати спочатку кредитору з проханням мирової угоди, а при відмові звернутися до суду. Але варто звернути увагу на те, що не всі справи вирішуються на користь клієнтів. Існує великий ризик втратити ще більше грошей на оплату витрат і роботи юриста.

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредити онлайн без відсотків
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
MyCredit / Май Кредит
12000 грн / 30 дн.
Tengo / Тенго
20000 грн / 30 дн.
Кредит Додам
6000 грн / 14 дн.
Качай гроші
5000 грн / 30 дн.
Credit7 / Кредит 7
15000 грн / 30 дн.
Кредит Касса
20000 грн / 30 дн.
Money4you / Маніфою
5000 грн / 30 дн.
Banana Credit / Банана Кредит
15000 грн / 30 дн.
CreditPlus / Кредит Плюс
10000 грн / 30 дн.
Loany / Лоані
15000 грн / 15 дн.
ZeCredit/ Зе Кредіт
15000 грн / 30 дн.
Miloan / Мілоан
20000 грн / 30 дн.
CCLOAN / ССЛОАН
15000 грн / 30 дн.
Швидко Гроші
20000 грн / 14 дн.
SOS CREDIT / СОС КРЕДИТ
10000 грн / 30 дн.

Додати коментар

 ######      ###    ##     ##    ###     #######  
##    ##    ## ##   ##     ##   ## ##   ##     ## 
##         ##   ##  ##     ##  ##   ##  ##     ## 
##   #### ##     ## ######### ##     ## ##     ## 
##    ##  ######### ##     ## ######### ##  ## ## 
##    ##  ##     ## ##     ## ##     ## ##    ##  
 ######   ##     ## ##     ## ##     ##  ##### ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі