Як розплатитись з боргами, якщо кредитів кілька?

Наявність боргу може псувати не тільки фінансове становище, але й наше життя в цілому. Медики говорять, що люди з великими боргами досить часто страждають на безсоння, розлади травлення, мігрені, інфаркти й депресію. Одним словом, борги завдають великої шкоди фізичному й емоційному здоров’ю, а значить з ними потрібно якомога швидше розпрощатись. Як це зробити?

Як розплатитись з кредитами?

проаналізуйте свої борги

Якщо ви маєте один або кілька відкритих кредитів, не мудро відкладати їх погашення на потім, адже це загрожує процедурою банкрутства. Чим швидше ви з ними розплатитесь, тим вигідніше це для вас буде. Запорукою вдалого та швидкого виходу з боргів є, насамперед, володіння правильною інформацією щодо розмірів заборгованості по усіх банківських кредитах, кредитах онлайн, по кредитних картках та по дебетських рахунках.

Попросіть своїх кредиторів надати актуальну та вичерпну інформацію про залишок непогашеної заборгованості й розміри всіх необхідних платежів, пов’язаних із закриттям кредиту: відсоткову ставку, ціни на будь-які додаткові послуги, розміри комісійних стягнень, а також розміри штрафів та пені, якщо такі нараховані.

Не менш важливо уточнити терміни погашення та виключити або підтвердити наявність прострочок по кредиту. Ці дані допоможуть прийняти правильне рішення та скласти відповідний план дій для сплати боргів. Уточнивши кінцеві дати дії кредитних договорів, буде легше визначити черговість їх погашення.

проаналізуйте свій бюджет та почніть його контролювати

Коли інформація щодо заборгованості по кредитах зібрана, можна переходити до другого етапу: детально проаналізувати свій бюджет. Для початку запишіть свої доходи. Потім, складіть список регулярних витрат, включивши до нього також розмір можливих непередбачуваних покупок. Щоб було легше справитись з цим завданням й записи були більш точними, добре було б вести їх протягом місяця.

Як тільки ці два списки (доходи та витрати) будуть готові, порівняйте їх між собою. Порахуйте, яка сума залишається, та скільки реально виділити на погашення позик. Якщо ситуація не зовсім потішає, тобто для покриття обов’язкових платежів по кредитах не вистачає коштів, перегляньте свої розходи ще раз. Постарайтесь визначити, на чому можна зекономити та яких видатків уникнути.

Наприклад, на деякий час відмовитесь від походів в кіно, ресторани та інші розважальні заклади. Обмежтесь покупками тільки речей першої необхідності. Придбання предметів гардеробу, інтер’єру, побутової техніки та електронних пристроїв майже завжди можна відкласти на пізніше.

Як швидко та легко розплатитись з усіма боргами?

знайдіть додаткове джерело доходу

Часто буває, що вище перераховані заходи не сильно допомагають. Деякі люди роками в усьому собі відмовляють та живуть, дотримуючись суворої економії, але розплатитись з боргами так і не вдається. Причина – мізерні зарплати. В такому випадку єдиний варіант – шукати додаткове джерело доходу. Чи це так просто й чи кожному під силу?

Насправді все може виявитись набагато краще, ніж ми думаємо. Іноді, ми не помічаємо, що гроші «валяються просто в нас перед носом». Більшість людей звикла зберігати вдома предмети, якими уже давно не користується. При чому, це можуть бути досить коштовні речі, котрі можна вигідно продати. Тому подумайте, може у вас вдома теж зберігається щось подібне.

Також, можна спробувати знайти додаткову роботу на вихідні або стати репетитором. Як варіант, варто розглянути й спосіб заробітку на власному хобі, так навіть вдасться поєднати приємне з корисним. Якщо ви любите, наприклад, в’язати, вишивати, шити чи займатись випічкою солодощів, то варто подумати над перетворенням улюбленої справи в додаткове джерело доходу. Можливо пізніше, воно навіть перетвориться в повноцінний бізнес.

складіть план погашення боргів

Найважливішою складовою успішної боротьби з боргами можна назвати план їх погашення, адже обійтись без нього складно. Якщо кредитів багато, й вони оформлені в різних установах, визначте, в якій послідовності ви будете з ними розплачуватись. До уваги потрібно брати терміни, суми та кошти обслуговування. Деякі позичальники вирішують спочатку погасити всі дрібні позики, щоб зменшити перелік заборгованостей, а деякі навпаки – найбільші, щоб спочатку виплатити основну суму.

Який із цих варіантів ви б не вибрали, старайтесь не допускати прострочок по кредитах, а також інших серйозних помилок. Пам’ятайте, що вкрай рідко оплачується оформляти кредит на погашення іншого кредиту. Майже завжди такі дії тiлькi погіршують ситуацію, ніж допомагають. Якщо, все ж таки, обійтись без допомоги кредиторів не виходить, тоді варто розглянути послуги реструктуризації або рефінансування. Також можна скористатись пролонгацією або консолідацією.

У випадку заборгованості по кількох кредитах одночасно, саме консолідація стане найкращою допомогою. Ця послуга передбачає об’єднання всіх боргів в один. Таким чином погашати борги буде легше й ви зможете уникнути зайвої плутанини з порядком погашення. І ще одна важлива річ – старайтесь оплачувати кожен платіж в повному розмірі, а краще, якщо дозволяють обставини, вносити більшу суму, ніж потрібно.

розвиньте врівноважений погляд на кредити

Після успішного вирішення фінансових проблем не варто розслаблятись. Важливо й далі розумно та економно поводитись з грошима. Постарайтесь розвинути врівноважений погляд на кредити та сімейний бюджет. Перш ніж придбати будь-яку річ, подумайте, чи вона справді вам потрібна. Якщо відповідь ствердна, постарайтесь, якщо це можливо, почекати з придбанням кілька днів. Так ви зможете визначити, чи дана річ є дійсно необхідною.

Також поставте собі за мету навчитись жити без кредитів та використання кредитних карток. Адже вони «з’їдають» значну частину вашого бюджету та сприяють падінню в боргову яму. А якщо виникають проблеми з вчасною оплатою кредитних послуг, то їх вартість може в кілька разів перевищити позичену суму. В подібних випадках цілком доречним стає народне прислів’я: «Шкура вичинки не варта», тобто отримана вигода не виправдала потрачених зусиль та коштів.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Справитись з фінансовими проблемами сьогодні набагато...

Банківський кредит та його різновиди

Сьогодні велика кількість українців живе в кредит....

Що таке персональні дані та де вони пригодяться?

Сьогодні ми постійно зустрічаємось з поняттями персональні...

Онлайн кредит на карту без фото паспорта та коду

Плануючи оформити кредит онлайн часто можна зустрітись...

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Додати коментар

 ######  ##   ## ##   ## ####### ##   ## 
##  ## ##   ## ###  ### ##   ## ##  ## 
##    ##   ## #### #### ##   ##  ## ##  
##  #### ##   ## ## ### ## ##   ##  ###  
##  ## ##   ## ##   ## ##   ##  ## ##  
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##  ## 
 ######  ####### ##   ## ####### ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Захар 2019-04-20 21:50:45 #195
Нажаль зараз дуже складно знайти другу роботу, лише тільки можна просити відсрочку по виплатам и таким чином зробити щоб за цей період погасити один з кредитів.
Милослав 2019-02-02 10:15:16 #139
Якщо так сталося що довелося брати кілька кредитів а ви не можете їх погашати можна звернутися до банку з проханням відстрочки у погашенні така процедура можлива. Ну або ж знайти ще одну роботу і тоді ви зможете погашати свої борги з банком.