Як позбутись боргів?

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я. Вирішувати їх треба якомога швидше, адже, якщо не віддавати кредити то заборгованість буде тільки збільшуватись. Щоб якомога оперативніше позбутись боргів, потрібно, перш за все, навчитись фінансової дисципліни, скласти детальний план погашення й, можливо, влаштуватись на ще одну роботу чи знайти інше джерело доходу. В статті ми описали план дій у боротьбі з боргами.

Як розплатитись з кредитами?
  1. Аналіз боргів по кредитах
  2. Простий спосіб контролювати бюджет, щоб не допустити боргів?
  3. Як знайти додаткове джерело доходу?
  4. Найкращий план позбавлення від боргів
  5. Як уникнути нових боргів?

Як позбутися від боргів по кредитах: спочатку аналіз

Якщо ви маєте один або кілька відкритих кредитів, не мудро відкладати їх погашення на потім.  Адже, якщо не віддавати кредити, борги будуть тільки збільшуватись. Відповідно, чим швидше ви з ними розплатитись, тим вигідніше це для вас буде. Запорукою швидкого виходу з боргів є володіння правильною інформацією щодо розмірів заборгованості по всіх банківських кредитах, кредитах онлайн, по кредитних картках та по дебетських рахунках. 

По-перше, попросіть своїх кредиторів надати актуальну та вичерпну інформацію про залишок непогашеної заборгованості по кредиту й розміри всіх необхідних платежів, пов’язаних із закриттям кредиту: відсоткову ставку, ціни на будь-які додаткові послуги, розміри комісійних стягнень, а також розміри штрафів та пені, якщо такі нараховані.

По-друге, не менш важливо уточнити терміни погашення та виключити або підтвердити наявність прострочок по кредиту. Ці дані допоможуть прийняти правильне рішення та скласти відповідний план дій для того, щоб остаточно позбутись боргів. Уточнивши кінцеві дати дії кредитних договорів, буде легше визначити черговість їх погашення.

Контролюйте свій бюджет

Коли зібрана вичерпна інформація щодо боргів по кредитах, можна переходити до другого етапу: детально проаналізувати свій бюджет. Для початку запишіть свої доходи. Потім, складіть список регулярних витрат, включивши до нього також розмір можливих непередбачених витрат чи покупок. Щоб було легше справитись з цим завданням й записи були більш точними, добре було б вести їх протягом місяця.

Як тільки ці два списки (доходи та витрати) будуть готові, порівняйте їх між собою. Порахуйте, яка сума залишається, та скільки реально виділити на погашення боргів. Якщо ситуація не потішає, тобто для покриття обов’язкових платежів по кредитах не вистачає коштів, перегляньте свої розходи ще раз. Постарайтесь визначити, на чому можна зекономити та яких видатків уникнути.

Наприклад, на деякий час відмовитесь від походів в кіно, ресторани та інші розважальні заклади. Обмежтесь тільки покупками речей першої необхідності. Придбання предметів гардеробу, інтер’єру, побутової техніки та електронних пристроїв майже завжди можна відкласти на пізніше. 

Як швидко та легко розплатитись з усіма боргами? - Loando.ua

Позбутись боргів швидше допоможе додаткове джерело доходу

Вище перераховані заходи допомагають не усiм. Деякі люди роками в усьому собі відмовляють та живуть, дотримуючись суворої економії, але позбутись боргів так і не вдається. Причина – мізерні зарплати. В такому випадку, єдиний варіант – шукати додаткове джерело доходу. Чи це так просто й чи кожному під силу?

Насправді все може виявитись набагато краще, ніж ми думаємо. Іноді, ми не помічаємо, що гроші «валяються в нас перед носом». Більшість людей звикла зберігати вдома предмети, якими уже давно не користується. При чому, це можуть бути досить коштовні речі, котрі можна вигідно продати. Тому подумайте, може у вас вдома теж зберігається щось подібне.

Також, можна спробувати знайти додаткову роботу на вихідні або стати репетитором. Як варіант, варто розглянути й спосіб заробітку на власному хобі, так навіть вдасться поєднати приємне з корисним. Якщо ви любите, наприклад, в’язати, вишивати, шити чи займатись випічкою солодощів, то варто подумати над перетворенням улюбленої справи в додаткове джерело доходу. Отже, знайти гроші на оплату боргу по кредиту не так уже важко, якщо залучити всі можливі способи.

Складіть детальний план як позбутись боргів

Найважливішою складовою успішної боротьби з боргами, можна назвати правильно складений план їх погашення. Якщо кредитів багато, й вони оформлені в різних установах, визначте, в якій послідовності ви будете з ними розплачуватись. До уваги потрібно брати, терміни, суми та кошти обслуговування.  Деякі позичальники вирішують спочатку погасити всі дрібні позики, щоб зменшити перелік заборгованостей, а деякі навпаки – найбільші, щоб спочатку виплатити основну суму.

Який із цих варіантів ви б не вибрали, старайтесь не допускати прострочок по кредитах, а також інших серйозних помилок. Пам’ятайте, що вкрай рідко оплачується оформляти кредит на погашення іншого кредиту, тобто використовувати послугу рефінансування. Майже завжди такі дії погіршують ситуацію, а не допомагають позбутись боргів. Якщо обійтись без допомоги кредиторів не виходить, тоді варто розглянути послуги реструктуризації кредиту чи пролонгації, а також можна скористатись консолідацією. 

У випадку заборгованості по кількох кредитах одночасно, саме консолідація стане найкращою допомогою. Ця послуга передбачає об’єднання всіх боргів в один. Таким чином погасити борги буде легше й ви зможете уникнути зайвої плутанини з порядком погашення. Радимо оплачувати кожен платіж в повному розмірі, а краще, якщо дозволяють обставини, вносити більшу суму, ніж потрібно. 

Як не допустити виникнення нових боргів?

Після успішного вирішення фінансових проблем не варто розслаблятись. Важливо й далі розумно та економно поводитись з грошима. Постарайтесь розвинути врівноважений погляд на кредити та сімейний бюджет. Перш ніж придбати будь-яку річ, подумайте, чи вона справді вам потрібна. Якщо відповідь ствердна, постарайтесь почекати з придбанням кілька днів. Так ви зможете визначити, чи дана річ є дійсно необхідною.

Поставте собі за мету навчитись жити без кредитів та використання кредитних карток. Адже вони «з’їдають» значну частину вашого бюджету, а це рано чи пізно призведе до виникнення нових боргів. 

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Додати коментар

########  #### ########     ###    ##      ## 
##     ##  ##  ##     ##   ## ##   ##  ##  ## 
##     ##  ##  ##     ##  ##   ##  ##  ##  ## 
########   ##  ########  ##     ## ##  ##  ## 
##         ##  ##   ##   ######### ##  ##  ## 
##         ##  ##    ##  ##     ## ##  ##  ## 
##        #### ##     ## ##     ##  ###  ###  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Ірина 2019-12-01 12:55:09 #628
Як уряд каже потрібно підтягнути паски.
Відповісти
Лариса 2019-10-15 10:21:57 #525
Кращим способом позбутися від боргів це підвищити доходи і за призначенням витрачати бюджетні гроші. Ось і вся запорука успіху.
Відповісти
Марк 2019-08-29 12:02:18 #415
Якщо так сталося що ви взяли кредит або вдолг під відсотки потрібно якомога швидше повернути борг. Знайти роботу ще одну і економити це єдині вірні способи. Звичайно можна продати що то але не варіант.
Відповісти
Захар 2019-04-20 21:50:45 #195
Нажаль зараз дуже складно знайти другу роботу, лише тільки можна просити відсрочку по виплатам и таким чином зробити щоб за цей період погасити один з кредитів.
Відповісти
Милослав 2019-02-02 10:15:16 #139
Якщо так сталося що довелося брати кілька кредитів а ви не можете їх погашати можна звернутися до банку з проханням відстрочки у погашенні така процедура можлива. Ну або ж знайти ще одну роботу і тоді ви зможете погашати свої борги з банком.
Відповісти