Приховані відсотки по кредитах: як не дати себе обманути?

Для більшості людей використання кредитних продуктів стало настільки звичним явищем, що часто договори підписуються без детального ознайомлення з умовами. В таких ситуаціях клієнт орієнтується на відсоткову ставку, указану в рекламі, чи на вартість кредиту, указану на сайті кредитора в кредитному калькуляторі. Самі ж консультанти кредитних установ не спішать попереджати позичальників про наявність прихованих комісій та відсотків, а нерідко навмисно це приховують. В результаті клієнт отримує обслуговування значно дорожче, ніж сподівався. Проте, змушений платити, адже договір був підписаний власноруч. Чи можливо захистити себе від подібних ситуацій?

Які нараховуються додаткові платежі за кредитом?

Як нараховуються приховані відсотки по кредитах?

Реклама кредитних пропозицій, як в банках, так і в небанківських кредитних компаніях, переважно звучить дуже привабливо. Більшість кредиторів також пропонують скористатись функцією кредитного калькулятора, який розміщується на головній сторінці і відразу «кидається в очі» клієнту. Вибравши на ньому розмір i термін кредиту онлайн, відразу видно, скільки доведеться заплатити при погашенні.

В чому ж підступ? Насправді, підступу тут немає, якщо кредитор налічує до сплати тільки фактичні відсотки за користування кредитом. Проте, часто буває, що на калькуляторі показано тільки номінальна відсоткова ставка, а до загальної вартості кредиту пізніше дораховують:

страхування по кредиту,
комісія за розгляд заявки та оформлення договору,
збір за здійснення будь-яких розрахункових операцій,
оплати за смс-інформування,
збір за відкриття кредитного рахунку (якщо мова іде виключно про банківський кредит),
комісія за дострокове погашення або пролонгацію,
оплата за закриття кредитного рахунку, а також багато інші додаткові послуги по кредиту, на які у так званих кредиторів, а вірніше кажучи, шахраїв, вистачає фантазії.
Крім того, варто зауважити, що хоча деякі додаткові платежі стягуються одноразово, проте вони не є сталими, а нараховуються у відсотковому співвідношенні: їх вартість залежить від суми кредиту. Це зроблено, звичайно, для того, щоб отримати більший зиск та не привертати зайвої уваги до чисел, на випадок, якщо клієнт буде уважно читати кредитний договір (коли в договорі була вказана конкретна сума платежу за послугу, вірогідність, що клієнт зверне увагу більша, а от розібратись з відсотками недосвідченому позичальнику дещо важче). В такий нехитрий спосіб і появляються приховані відсотки.

Як виявити приховані відсотки по кредиту? - Loando.ua

Чи можливо виявити прихованих відсотків?

Закон України зобов’язує легально діючі кредитні установи детально прописувати умови кредитування та повну вартість обслуговування в кредитних договорах. Він призначений захищати споживачів від шахрайства в кредитуванні та інших неправомірних дій зі сторони кредитора. На даний момент банки, кредитні компанії та інші фінансові установи, які надають послуги кредитування на законних правах, виконую цю постанову.

Але, на жаль не все так чесно та прозоро, як би хотілось. Недобросовісні кредитори, а точніше кажучи, кредитні шахраї, хоча і вказують наявність додаткових відсотків, зборів, комісій та інших платежів, але роблять це в хитрий спосіб, застосовуючи різні складні формулювання, щоб заплутати клієнта та не дати змоги зрозуміти справжню суть договору.

Проте, тут не можна не згадати про вину і самих позичальників, коли вони опиняються на місці жертви. Чорним кредиторам навіть не доводиться прикладати багато зусиль, щоб обманути клієнта. Все тому, що ніхто любить «копатись» у документах. Наші громадяни підписують договори майже не читаючи їх, або ознайомлюються поверхнево. А це основна і найбільша помилка.

Якщо виконати основне правило – прочитати кредитний договір перед підписанням, навіть недосвідчений позичальник, який звертається за кредитом вперше, може виявити наявність обману. Особливу увагу варто звернути на ті пункти, що написані дрібним шрифтом, а також розділи: відносно виникнення форс-мажорів, оформлення додаткових послуг, утворення прострочок та накладання штрафних санкцій.

Як уникнути сплати прихованих відсотків та комісій за кредитом? - Loando.ua

Як не платити приховані відсотки?

Якщо кредитний договір уже підписаний, то скасувати додаткові платежі практично нереально, а особливо, якщо все було наперед прописано в документах. Можна, звичайно, домогтися бажаного шляхом звернення до суду або до фінансового омбудсмена, але це довготривалий та затратний процес. А якщо мова йде про кредит невеликого розміру, то дане звернення не принесе жодної користі, навіть за умови позитивного рішення суду.

Щоб захиститись від шахраїв при оформленні кредиту та не сплачувати величезних відсотків, потрібно подбати про заходи безпеки завчасно. Єдиний шлях це зробити – уважно читати кредитний договір перед підписанням.

Якщо в документі будуть зазначені пункти про додаткові послуги по кредиту, а їх вартість буде незрозуміло описана, краще попросити підготувати інший договір з відсутністю даних пунктів, або із зрозумілим описом.

Проте, дуже часто трапляється, що кредитні консультанти не погоджуються на зміну пунктів кредитного договору, аргументуючи це тим, що дані правила не підлягають зміні і є обов’язковими для всіх позичальників.

В такому випадку залишається шукати іншого кредитора. В жодному разі не погоджуйтесь підписувати кредитний договір з не вигідними умовами, хоч би як вас переконували, що знайти вигіднішу пропозицію вам не вдасться. Сьогодні ринок кредитування досить широкий, конкуренція велика, а отже знайти те, що потрібно, має шанс кожен.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

##    ##    ###    ##     ##  #######  ##     ## 
###   ##   ## ##   ###   ### ##     ##  ##   ##  
####  ##  ##   ##  #### #### ##     ##   ## ##   
## ## ## ##     ## ## ### ## ##     ##    ###    
##  #### ######### ##     ## ##     ##   ## ##   
##   ### ##     ## ##     ## ##     ##  ##   ##  
##    ## ##     ## ##     ##  #######  ##     ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Егор 2019-09-02 09:40:16 #446
Потрібно просто уважно читати договір перед підписанням і тоді не виникне проблем.
Відповісти
Лариса 2019-08-30 09:56:28 #431
Перед оформлением кредита нужно внимательно читать условия кредитования и если возникают вопросы переспрашивать у сотрудником банка или компании которая выдает кредит.
Відповісти