Погашення кредиту: що потрібно знати?

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи вдасться позичальникові заощадити на оплатах, залежить в першу чергу від його графіка погашення заборгованості. А якщо дозволяють обставини, то краще використовувати можливість дострокового погашення кредиту, і заощадити ще більше.

Вчасне погашення кредиту онлайн допомагає зекономити

ПОГАШЕННЯ КРЕДИТУ: ЧОМУ ВАРТО РОБИТИ ЦЕ ВЧАСНО?

Своєчасне погашення кредитів - важлива складова вигідного користування фінансовими послугами й хороших відносин з кредитором. Сплачуючи кредит і дотримуючись графік погашення, зазначеного в договорі, ви економите чималу суму, можливо, іноді навіть не підозрюючи цього.

При простроченні оплати коштів, кредитор починає нараховувати штраф за кожен день. Розмір пені завжди записуються в договорі, а ознайомитися з цією інформацією можна ще перед підписанням контракту. Однак, мало хто читає всі пункти, поспішаючи якомога швидше отримати гроші. Саме це одна з основних помилок при оформленні позики онлайн.

Підписувати будь-який договір, не читаючи, вкрай небезпечно.

 • По-перше, ви ризикуєте потрапити на шахраїв. Є ймовірність укласти угоду на поганих умовах і переплатити за неї.
 • По-друге, додаткові пункти, зокрема: про розміри штрафних санкцій, можливість дострокового погашення або використання пролонгації, реструктуризації або консолідації, можуть сильно змінити вигоду оформлення зобов'язання.

ПЕРЕВАГИ Своєчасного ПОГАШЕННЯ КРЕДИТУ

 • Крім вигоди, про яку ми писали вище, позичальник ще й вибудовує хорошу кредитну історію і створює умови для більш вигідного кредитування в майбутньому. Адже майже кожна фінансова установа, перш ніж прийняти позитивне рішення про видачу кредиту, перевіряє минулі звернення позичальника.
 • При виправленні кредитної історії оформлення невеликої позики онлайн і своєчасна або дострокова оплата також стане в пригоді. Звичайно, можна скористатися спеціальними програмами виправлення фінансової репутації, які пропонують різні МФО, але принцип їх роботи той же: по черзі берете кілька зобов'язань і погашаєте з картки або з рахунку, не допускаючи прострочень по кредиту.

ДОСТРОКОВЕ ПОГАШЕННЯ КРЕДИТУ: ЧИ ВАРТО погашати кредит ДОСТРОКОВО?

Дострокова оплата кредитного платежу дозволяє позичальникові заощадити на оплаті заборгованості та отримати позитивні записи в фінансовому досьє. Варто пам'ятати, що такий спосіб оплати впливає на репутацію точно так же, як і погашення зобов'язання вчасно.

Якщо записи про дострокове погашення будуть внесені в історію, то це істотно поліпшить скоринг-бал позичальника і дозволить йому оформляти майбутні позики на більш вигідних умовах.

Оплата боргу заздалегідь також буде свідчити про високу кредитоспроможність позичальника, навіть якщо у нього невелика офіційна зарплата, а додаткові доходи, які були б документально підтвердженими, відсутні.

ЯК ОФОРМИТИ ДОСТРОКОВЕ ПОГАШЕННЯ КРЕДИТУ В МФО?

Погашення кредиту онлайн в будь-який момент можливо майже в кожній організації, але умови можуть відрізнятися. Так, наприклад, в одного кредитора погасити зобов'язання можна не раніше, ніж через кілька днів після отримання грошей (частіше 7 днів), а в іншого - достроково закрити зобов'язання дозволено вже на наступний день або навіть в день оформлення договору.

Також, може відрізнятися і порядок оформлення послуги. Наприклад, може передбачатися попередня подача заявки на отримання дозволу достроково погасити кредит або оплатити якусь його частину. Внести оплати буде можливо тільки після отримання позитивної відповіді.

Однак, більшість кредитних компаній дозволяє клієнтам погашати заборгованість без виправляння попереднього запиту. Досить зайти в особистий кабінет і зробити платіж з банківської карти або оплатити готівкою за реквізитами через банк. Також можна внести оплату через відділення й одразу попросити довідку про погашення.

КОЛИ НЕ ВАРТО оформляти ДОСТРОКОВЕ ПОГАШЕННЯ КРЕДИТУ?

З усього перерахованого вище можна зробити висновок, що дострокова оплата боргу приносить тільки користь, і буде доречним в будь-якій ситуації. Але, це не зовсім так. Бувають випадки, коли не варто достроково закривати кредит, навіть якщо є зайві кошти.

 • При оформленні першого кредиту під 0%. Насправді безпроцентні акції не є повністю безплатними. Вони видаються під процентну ставку 0,01%, що дорівнює всього кільком гривням. Залежно від розміру кредиту, до оплати може бути нараховано від 5 до 40 гривень. А в разі дострокового погашення доведеться заплатити за стандартною відсотковою ставкою.
 • Те ж саме стосується й інших акції від МФО. У більшості з них, позичальник може брати участь тільки після виконання всіх умов договору, в тому числі та оплатити борг відповідно до встановлених термінів. Якщо кредит буде закритий раніше, участь в розіграші або конкурсі може бути поза зоною досяжності.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

######## ##   ## ########   ###  ######## 
##   ## ##   ## ##   ##  ## ##   ##  
##   ## ##   ## ##   ## ##  ##   ##  
######## ##   ## ##   ## ##   ##  ##  
##    ##   ## ##   ## #########  ##  
##    ##   ## ##   ## ##   ##  ##  
##     ####### ######## ##   ##  ##  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Володимир 2019-10-14 11:01:42 #517
Головне коли береш кредит читати умови і предержіваться умов. І все буде нормально.
Відповісти
Лариса 2019-09-04 13:33:24 #458
З банками жарти погані укладаючи договір ми зобов'язуємося погасити кредит вчасно в іншому випадку штрафні санкції і кому це потрібно. Тому і все потрібно робити вчасно
Відповісти
Михайло 2019-04-15 14:11:25 #175
Краще повертати гроші до того моменту як будет нараховуватися пеня та штрафи, тому що при заборгованості в 15 тисяч грн, вони можуть подати заяву до суду.
Відповісти
Ірина 2019-02-02 10:02:21 #137
Головне в погашенні кредиту оплачувати як було змовившись з банком і кожен день прострочення тягне до нарахування відсотків. Тому і потрібно вчасно оплачувати.
Відповісти
Боніфатій 2019-02-01 12:02:12 #134
Якщо будуть проблеми з погашенням кредиту це спричиняє великі проблеми санкції аж до того що можуть відібрати житло .З банками жарти погані.
Відповісти
Володимир 2019-01-11 09:35:24 #109
Завжди беру кредит з умовою дострокового погашення це вигідно і безпечно. В такому випадку я оплачую мінімальні відсотки .Все просто і ясно.
Відповісти