Погашення кредиту: що потрібно знати?

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо. Проте, чи вдасться позичальнику заощадити на оплатах, залежить в першу чергу від нього, а саме від того, чи дотримується він графіку погашення. А якщо дозволяють обставини, то краще використати можливість дострокового погашення кредиту, та заощадити ще більше.

Вчасне погашення кредиту онлайн допомагає зекономити

Погашення кредиту: чому варто робити це вчасно?

Вчасне погашення кредиту – важлива складова вигідного користування кредитними послугами та хороших стосунків з кредитором. Сплачуючи кредит, дотримуючись графіку погашення, вказаного в кредитному договорі, ви заощаджуєте на кредиті досить велику суму, можливо, іноді навіть не підозрюючи цього.

Адже в протилежному випадку, тобто, коли б ви допустили заборгованість по кредиту, кредитна компанія нарахувала б вам чималу суму штрафу. Їх розміри завжди записуються в кредитному договорі, а ознайомитись з цією інформацію можливо ще перед підписанням контракту. Проте, мало хто читає всі пункти, поспішаючи якнайшвидше отримати гроші. Саме це одна з основних помилок при оформленні кредиту онлайн.

Підписувати будь-який договір, не читаючи, вкрай небезпечно.

 • По-перше, ви ризикуєте натрапити на шахраїв та укласти зовсім не ту угоду, на яку сподіваєтесь (в документах може бути вказана набагато більша сума, ніж та, яку ви реально отримуєте; відсоткова ставка може бути значно вищою від вказаної в рекламі чи про яку кредитор сказав усно).

 • По-друге, додаткові пункти, зокрема: про розміри штрафних санкцій, можливість дострокового погашення або використання пролонгації, реструктуризації чи консолідації, можуть сильно міняти вигідність оформлення кредиту. А що стосується штрафів, то не варто підписувати договори, де їх суми в кілька разів перевищують тіло кредиту. Пам’ятайте, що ситуації в житті бувають різними: якщо сьогодні ви впевненні у своїй змозі через місяць повністю погасити кредит онлайн, то завтра все може кардинально помінятись.

 

Які переваги дає вчасне погашення кредиту?

Переваги вчасного погашення кредиту

Окрім вигоди, яку ви отримуєте в результаті вчасного погашення кредиту, ви ще й будуєте хорошу кредитну історію та створюєте умови для більш вигідного кредитування в майбутньому. Адже майже кожна фінансова установа, перш ніж прийняти позитивне рішення про видачу кредиту, перевіряє кредитне досьє позичальника.

А от, якщо ви шукаєте способів виправити кредитну історію, то оформлення невеликого кредиту онлайн в кредитній компанії та вчасне або дострокове погашення кредиту також стане в пригоді. Звичайно, можна скористатись спеціальними програмами виправлення кредитної історії, які пропонують різні фінансові установи, але принцип їх роботи такий самий: почергово берете кілька кредитів та сумлінно виконуєте боргові зобов’язання, не допускаючи прострочок по кредиту. Крім того в таких установах доступне погашення кредиту онлайн, а це додаткові зручності. 

Дострокове погашення кредиту: чи варто погашати кредит раніше терміну?

Дострокове погашення кредиту дозволяє позичальнику не тільки заощадити на кредиті, але й отримати позитивні записи в кредитній історії. Варто пам’ятати, що такий спосіб оплати впливає на кредитну історію точно так, як і вчасне погашення кредиту. 

Якщо записи про дострокове погашення будуть внесені до кредитного досьє, то це суттєво покращить скоринг-бал позичальника і дозволить йому оформляти кредити на більш вигідних умовах в майбутньому.  

Дострокове погашення кредиту також свідчитиме про високу кредитоспроможність позичальника, навіть якщо у нього заробітна плата не досить висока, а додаткові доходи, які були б документально підтвердженими, відсутні.

Як оформити дострокове погашення кредиту в МФО?

Хоча дострокове погашення кредиту можливе майже в кожній кредитній компанії, все ж, умови використання даної функції можуть відрізнятись. Так, наприклад в одного кредитора погасити кредит можливо не раніше, ніж через кілька днів після його отримання (найчастіше 7 днів), а в іншого – погашення кредиту доступне уже наступного дня чи навіть в день оформлення договору.

Також, деякі компанії або банки встановлюють різний порядок оформлення послуги. Наприклад, може передбачатись попередня подача заявки на отримання дозволу достроково погасити кредит або сплатити якусь його частину.  Внести оплати буде можливо тільки після отримання позитивної відповіді.

Проте, більшість кредитних компаній дозволяє клієнтам погашати кредити без надсилання попереднього запиту. Достатньо зайти в особистий кабінет та натиснути кнопку «погасити кредити», внести необхідну суму, й кредит відразу буде закритий. 

Однак, важливо завжди пам’ятати про необхідність отримання підтвердження про повне погашення боргу. Це може бути довідка про погашення кредиту, зразок такого підтвердження можна подивитись на сайтах банків та МФО, це також може бути і звичайний чек.

Чому важливо вчасно погашати кредит онлайн?

 

Калькулятор дострокового погашення кредиту

Погашаючи кредит раніше терміну, тобто, оформляючи дострокове погашення кредиту, потрібно добре порахувати вартість обслуговування разом із сумою самого кредиту. Саме на цьому етапі позичальники допускають грубу помилку, вказуючи приблизну суму, що пізніше призводить до виникнення невеликої заборгованості по кредиту. 

Якщо ви сумніваєтесь, скільки повинні заплатити, краще уточніть суму. Зателефонуйте на номер гарячої лінії кредитора та попросіть підрахувати загальну вартість кредиту за вашим договором. Більшість кредитних компаній також розміщує на своїх інтернет-ресурсах спеціальні кредитні калькулятори, які в автоматичному режимі проводять обчислення вартості кредиту.

Скористатись калькулятором дуже просто. Достатньо тільки вибрати на одній лінійці термін користування грошима, а на іншій – розмір кредиту, й під калькулятором відразу буде розміщена сума, яку ви повинні сплатити.

Ще одна важлива деталь, про яку часто забуває більшість клієнтів кредитних компаній – це видрукувати підтвердження повної сплати кредиту. Його також можна завантажити на комп’ютер чи будь-який мобільний пристрій у форматі pdf. Таке підтвердження може вам знадобитись у випадку технічних збоїв у програмах кредитора чи банку, а також в інших ситуаціях, коли вам може надійти повторне прохання погасити кредит.

Коли не варто оформляти дострокове погашення кредиту?

З усього вищезгаданого можна зробити висновок, що дострокове погашення кредиту приносить тільки користь, і буде доречним у будь-якій ситуації. Але, це не зовсім так. Бувають випадки, коли не варто достроково закривати кредит, навіть, якщо є зайві кошти.

Перша ситуація – це, коли оформлено перший кредит під 0%. Насправді безвідсоткові кредити не являються повністю безкоштовними. Вони видаються під відсоткову ставку 0,01%, що дорівнює всього кільком гривням. В залежності від розміру кредиту, до оплати може бути нараховано від 5 до 40 гривень. А у випадку дострокового погашення доведеться заплатити вартість кредиту за стандартною відсотковою ставкою.

е саме стосується й інших акції кредитних компаній. В більшості із них, позичальник може брати участь тільки після виконання всіх умов кредитного договору, в тому числі й сплатити кредит відповідно до встановлених термінів. Якщо кредит буде закритий раніше, участь в розіграші чи конкурсі може бути не доступною.

Статті

Кредит без дзвiнкiв можливий? 10 пропозицiй кредитiв онлайн

Багато хто може дивуватися тому, що хтось цілеспрямовано...

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Довгостроковий кредит на карту онлайн - подробицi отримання

Серед переліку послуг кредитних компаній можна знайти...

Кредити з поганою кредитною історією – 10 кращих пропозицій

Шукаєте, де взяти кредит з поганою кредитною історією?...

Гроші до зарплати: чи варто брати кредит на картку?

Ситуація, коли не вистачає грошей до зарплати, на жаль,...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо....

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 (5)

Кредит під 0 – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший кредит без нарахування...

Додати коментар

######## #### ########  ####### ######## 
   ##  ## ##   ## ##   ## ##   ## 
  ##  ## ##   ## ##   ## ##   ## 
  ##   ## ######## ##   ## ######## 
 ##   ## ##  ##  ##   ## ##   ## 
 ##    ## ##  ## ##   ## ##   ## 
######## #### ##   ## ####### ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Володимир 2019-10-14 11:01:42 #517
Головне коли береш кредит читати умови і предержіваться умов. І все буде нормально.
Лариса 2019-09-04 13:33:24 #458
З банками жарти погані укладаючи договір ми зобов'язуємося погасити кредит вчасно в іншому випадку штрафні санкції і кому це потрібно. Тому і все потрібно робити вчасно
Михайло 2019-04-15 14:11:25 #175
Краще повертати гроші до того моменту як будет нараховуватися пеня та штрафи, тому що при заборгованості в 15 тисяч грн, вони можуть подати заяву до суду.
Ірина 2019-02-02 10:02:21 #137
Головне в погашенні кредиту оплачувати як було змовившись з банком і кожен день прострочення тягне до нарахування відсотків. Тому і потрібно вчасно оплачувати.
Боніфатій 2019-02-01 12:02:12 #134
Якщо будуть проблеми з погашенням кредиту це спричиняє великі проблеми санкції аж до того що можуть відібрати житло .З банками жарти погані.
Володимир 2019-01-11 09:35:24 #109
Завжди беру кредит з умовою дострокового погашення це вигідно і безпечно. В такому випадку я оплачую мінімальні відсотки .Все просто і ясно.