Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку країни та фінансові можливості громадян. Якщо ви маєте кредит та перебуваєте в зоні війни або на тимчасово окупованій території, сплата кредиту може стати складною задачею. Однак, існують деякі поради, які допоможуть вам здійснити оплату за кредит під час війни.

Несплата кредиту під час війни може призвести до серйозних наслідків

Поради щодо кредиту у воєнний час

Взяття кредиту під час війни може бути складним і ризикованим кроком. Тому перед тим, як вирішити взяти кредит під час війни, потрібно ретельно проаналізувати свою фінансову ситуацію та ризики, пов'язані з війною.

1. Перевірте свій кредитний договір.

Перш за все, вам потрібно ознайомитись зі своїм кредитним договором та перевірити, чи є в ньому якісь спеціальні положення щодо сплати кредиту в умовах війни. Якщо такі положення існують, вони можуть допомогти вам знизити платежі або відстрочити їх на певний період. Кредитні компанії на кшталт ЗеКредит, що діють зараз, уже враховують цей факт у документах.

2. Зберігайте зв'язок з банком.

Якщо ви перебуваєте в зоні війни, можливо, що зв'язок з банком буде обмеженим або неможливим. Однак, важливо зберігати зв'язок з банком та повідомляти їх про своє місцезнаходження та можливість здійснення оплати. Банки можуть надати вам реквізити для оплати кредиту через інтернет або мобільний додаток. Вони можуть запропонувати вам тимчасовий перехід на менші платежі або відстрочку сплати кредиту на певний період. Важливо також розібратися з умовами такої відстрочки, щоб уникнути зростання боргу через нарахування відсотків.

3. Використовуйте електронні платіжні системи.

У разі обмежень на використання банківських послуг через воєнний конфлікт, можна спробувати скористатися електронними платіжними системами, такими як PayPal або Skrill. Вони дозволяють здійснювати оплату за кредит безпосередньо з вашого банківського рахунку через Інтернет.

4. Шукайте додаткові джерела доходу.

Якщо вам дійсно складно сплачувати кредит під час війни, розгляньте можливість знайти додаткові джерела доходу. Наприклад, ви можете розглянути можливість підвищення свого доходу через роботу на додаткову зарплату або знайти додаткову роботу на часткову ставку.

5. Не забувайте про свої фінансові пріоритети.

Навіть у такий важкий час для країни не варто забувати про формування фінансової подушки. Не варто боятися користуватися кредитами онлайн на короткий термін для покриття обов'язкових платежів. Якщо користуватися інструментом з уважністю, можна уникнути прострочень за обов'язковими платежами і навіть накопичити кошти. Багато компаній як Мілоан або Манівео досі видають кошти під 0,01% і використовувати позику може бути дешевше, ніж кредитку.

Чи можна не платити кредит під час війни?

Несплата кредиту під час війни може призвести до серйозних наслідків, таких як нарахування пені, штрафів, втрата рейтингу кредитної історії та, у загальному підсумку, збільшення загальної суми боргу. Тому не рекомендується не сплачувати кредит під час війни, якщо це є тільки можливим.

Якщо у вас виникають труднощі зі сплатою кредиту через війну або будь-яку іншу непередбачувану обставину, ви можете звернутися до банку і домовитися про тимчасову відстрочку сплати кредиту, або про план погашення, який був би вигідним для вас і банку.

Як правило, банки ставляться до своїх клієнтів з розумінням, коли вони виявляють зацікавленість у розв'язаннi фінансових проблем, тому необхідно домовлятися з ними і шукати оптимальні варіанти сплати кредиту.

Також, якщо у вас є страховка життя або страхування кредиту, то можливо вона покриє ваши зобов'язання за кредит під час війни. Наприклад, деякі страхові компанії можуть покривати втрати доходу через непередбачувані обставини, як війну або економічну нестабільність.

У будь-якому випадку, якщо ви знаходитесь в складній ситуації під час війни, то вам необхідно звернутися до свого банку та знайти компромісний варіант сплати кредиту, який відповідав би вашій фінансовій можливості.

Як попросити банк про відстрочку через війну?

Якщо ви потрапили в складну ситуацію і не можете вчасно сплатити свій кредит через війну або інші непередбачувані обставини, то ви можете звернутися до банку з проханням про відстрочку платежів.

Для того, щоб попросити банк про відстрочку платежів, вам слід виконати наступні кроки:

  • Зв'яжіться з банком. Вам необхідно зв'язатися з банком, який видає ваш кредит, і повідомити їх про труднощі, з якими ви зіткнулися через війну або інші непередбачувані обставини.
  • Поясніть ситуацію. Розкажіть представнику банку, які саме труднощі виникли, і поясніть, що саме заважає вам сплатити кредит. Наприклад, це може бути втрата роботи або зменшення доходів через війну.
  • Запропонуйте варіанти. Запропонуйте банку варіанти сплати кредиту, які були б вигідними для вас та банку. Наприклад, ви можете попросити про тимчасову відстрочку платежів або про зменшення суми платежів на певний період часу. Дуже важливо бути реалістичними та запропонувати варіанти, які ви зможете виконати.
  • Домовленість. Якщо банк погоджується на відстрочку платежів, то зазвичай з вами підписують додаткову угоду, яка вказує умови відстрочки. Домовленість може містити інформацію про те, як будуть нараховуватись пені, у разі невиконання вами умов договору.
Кредити онлайн без відсотків
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
MyCredit / Май Кредит
12000 грн / 30 дн.
Tengo / Тенго
20000 грн / 30 дн.
Кредит Додам
6000 грн / 14 дн.
Качай гроші
5000 грн / 30 дн.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Додати коментар

 ######   #######  ######## #### ########  
##    ## ##     ##    ##     ##  ##     ## 
##       ##     ##    ##     ##  ##     ## 
 ######  ##     ##    ##     ##  ########  
      ## ##     ##    ##     ##  ##     ## 
##    ## ##     ##    ##     ##  ##     ## 
 ######   #######     ##    #### ########  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі