Оформити кредит на чужий паспорт – чи це можливо?

Доба комп’ютерних технологій, хоча до певної міри й спрощує життя людей, проте відкриває ширші можливості шахраям. Кредитні установи, намагаючись привабити більше клієнтів, пропонують не тільки вигідні умови, але й зручне обслуговування та простішу процедуру оформлення, яку часто можна здійснити через інтернет. Саме таке нововведення і використовують шахраї, створюючи нові схеми виманювання персональних даних громадян, а пізніше їх використовують для оформлення кредитів на чужі імена.

Коли можливе використання вашого паспорта шахраями?

Як оформляють кредити на чужі документи?

Шахрайство в кредитуванні – це досить поширене явище, яке може торкнутись кожного, незалежно від того, чи мала людина будь-коли справу з оформленням кредитів, чи ні. Сьогодні шахраї використовують найрізноманітніші схеми оформлення кредитів на чужі документи. Ось кілька найпоширеніших:

1.       Використання краденого документу. Це досить старий спосіб і, можливо, найбільш поширений. Щоб оформити кредит на чужий паспорт, зловмисники можуть підлаштовувати власну зовнішність під зовнішність власника паспорта або шукають схожих спільників. Також шахраї часто вклеюють іншi фотографiї. Тому, загублений або вкрадений паспорт може обернутись величезним боргом перед банком, де довести свою безневинність буде вкрай важко.
2.       Сучасний технологічний прогрес дав поштовх для ще одного виду злочинності – це фішинг, яке значною мірою стосується сфери кредитування. Ні для кого сьогодні не секрет, що отримати кредитні кошти можливо всього за кілька хвилин, не виходячи з дому. Для цього достатньо подати заявку на кредит онлайн, вказавши інформацію з паспорта, без додавання сканованих копій документів. Якщо кредитна компанія немає добре налаштованої програми для перевірки клієнтів, існує можливість оформлення кредиту без верифікації карти, то цим легко можуть скористатись аферисти, використавши паспортні дані будь-якої особи.

Як не допустити оформлення чужого кредиту на ваш паспорт?

Хто може оформити кредит на ваш паспорт?

Щоб захиститись від шахраїв, потрібно дотримуватись основних правил безпеки персональних даних:

 • По-перше, не залишайте конфіденційну інформацію на сумнівних інтернет-ресурсах. Звичайно при реєстрації в одній із соціальних мереж або в інтернет-магазині обійтись без надання жодних відомостей про себе, зокрема: прізвища, імені та номеру телефону, неможливо, проте варто завжди старатись вносити мінімум інформації. А якщо вас просять надати серію та номер паспорта, а також ідентифікаційний код, то краще відмовитись від реєстрації в такому сервісі, ніж ризикувати безпекою персональних даних.
 • По-друге, з великою обережністю потрібно ставитися до оригіналів документів та їх друкованих чи сканованих копій. Не варто відправляти скани паспорта всюди, звичайно, якщо це не стосується державних установ чи, наприклад, оформлення кредитів онлайн в кредитних компаніях, адже іноді неможливо провести верифікацiю позичальника без копії основного документу. А що найважливіше – ні в якому разі не залишайте паспорт в якості застави в ломбарді чи будь-якій особі.
 • По-третє, якщо паспорт було загублено або викрадено, негайно повідомте правоохоронні органи про це, зателефонувавши на гарячу лінію, або особисто написавши заяву в найближчому відділенні. Після написання заяви вам видадуть довідку про втрату паспорта, яка пригодиться для видання нового. А у випадку, якщо зловмисникам вдасться оформити кредит на крадений паспорт чи виконати інші маніпуляції, у вас буде доказ, що дані дії здійснювали не ви.

Як дізнатись, чи на ваше ім’я уже є оформлений кредит?

У випадку, якщо ви не відразу помітили зникнення паспорта або просто хочете перевірити, чи не висить раптом за вашим ім’ям жодного боргу, варто звернутись в Бюро кредитних історій та попросити звіт про стан кредитного досьє. Дану послугу можна отримати повністю безкоштовно один раз на рік або повторно за невелику плату – близько 50 гривень.

Щоб подати заявку на отримання звіту про стан кредитної історії, потрібно звернутись у відділення УБКІ або скористатись сайтом установи. В заявці потрібно вказати паспортні дані та ідентифікаційний код, а також додати копії документів. В цьому випадку можна не хвилюватися про безпеку своїх даних, адже сайти державних установ знаходяться під пильною увагою і ретельно охороняються від шахрайських атак.

На протязі 2 днів звіт повинен надійти на електронну адресу або поштову (залежить, від того що ви вказали в заявці про спосіб отримання). Деякі Бюро кредитних історій також мають послугу миттєвої перевірки кредитної історії у режимі онлайн, але вона може коштувати дещо дорожче.

Як захиститись від кредитного шахрайства?

Що робити, якщо вашими документами скористались шахраї?

Якщо виявилось, що на ваші документи оформлений кредит (ви це виявили самі в результатi перевірки кредитної історії або отримали повідомлення про заборгованість від співробітників банку чи колекторів), порядок дій може бути наступним.

Почати варто з перевірки інформації. Може виявитись, що в самому банку або в Бюро кредитних історій було допущено помилку. Попросити перевірити інформацію можна співробітників банку і по телефону, але зазвичай треба особисто відвідати банківську установу та подати заяву з проханням ознайомитись з кредитною справою.

Уважно перевірте всі дані та зразки підписів. Іноді достатньо незначних заходів, щоб довести помилку банку, й те що кредит насправді оформлений на іншу особу, наприклад, з таким самим ім’ям та прізвищем. Але якщо виявиться, що для оформлення кредиту були використані ваші документи та підроблено ваш підпис, ситуація набагато складніша.

За таких обставин вирішити проблему без втручання правоохоронних органів, а можливо без звернення до суду, не обійтись. Проте, перед цим варто звернутись до антиколекторів чи звичайних юристів. Вони дадуть цінні поради та допоможуть зі збором доказів, що ви не маєте жодного відношення до оформлення кредиту.

Статті

Передплачена карта - що це, які її функції?

Передплачені картки - відносно новий для нашої країни...

Кредитні канікули: що це, та як правильно їх оформити?

Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...

Іменна карта – переваги та відмінності від звичайної карти

З кожним роком ми все більше звикаємо користуватись...

Кредит на карту без фото паспорта - 9 вигiдних пропозицій

Плануючи оформити кредит часто можна зустрітись з вимогою...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо....

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

########   ###  ##   ## ##   ## ##   ## 
##   ##  ## ##  ##   ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##  ## ##   ## ##   ## ##   ## 
######## ##   ## ######### ##   ## ##   ## 
##   ## ######### ##   ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
######## ##   ## ##   ## #######  ####### 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Андрій 2019-04-15 23:37:32 #177
Перевірити є на вас кредит або ні ви можете через программу Приват 24, але всеж таки коштує 50 гривень, та найголовніше через елекронную пошту не передавати копії документів, тому що достатньо програм які можуть вкрасти файли.