Показати опис

Робота банків в Україні

Банки в Україні мають право до надання різних фінансових послуг, які зазначені в ст. 47 Закону України “Про банки і банківську діяльність. Зазвичай це обслуговування заявників з питань відкриття рахунку, надання кредиту, зберігання депозиту. Національний банк України регламентує їх роботу, стежить за виконанням усім норм українського законодавства щодо банківської діяльності та контролює кредитні інституції.

За формою власності банки можуть бути державними, приватними та змішаними. Кожен з них самостійно визначає напрям своєї діяльності та перелік наданих послуг. На українському ринку наявні ощадні, інвестиційні, іпотечні та розрахункові банки. Їх клієнтами стають фізичні та юридичні особи, резиденти та нерезиденти. 

До найпопулярніших послуг банку відносяться: відкриття дебетової картки та кредитної, створення рахунку, оформлення кредиту (споживчий, іпотечний, на авто) або розстрочки, зберігання грошей під відсоток (депозит). 

Для активних користувачів смартфонів банки створюють зручні мобільні додатки завдяки яким клієнти можуть поповнювати номер телефону, оплачувати комунальні платежі, робити швидкі перекази грошей на різні банківські картки, придбати квиток на літак та багато іншого.