Додаткові послуги по кредиту: від чого варто відмовитись?

Звертаючись за кредитом в будь-яку кредитну установу, позичальнику зазвичай нав’язливо пропонують скористатись іншими додатковими послугами, які можуть бути абсолютно непотрібними, однак оплата за них стягується солідна. Від яких додаткових послуг по кредиту варто відмовитись? Як це зробити?

Як відмовитись від непотрібних послуг по кредиту?

Які додаткові платні послуги пропонують кредитори?

Серед найпоширеніших додаткових послуг, які нав’язують кредитори, страхування по кредиту займає основне місце. Його пропонують як банки, так і небанківські кредитні компанії, які видають кредити онлайн та кредити готівкою в невеликих розмірах (від 500 до 15 000 гривень). Крім того, це часто робиться досить нав’язливо або являється основною вимогою, без виконання якої отримати гроші неможливо.

Зрозуміло, що вимога страхування заставного майна, у випадку кредитів під заставу, являється повністю обґрунтованою і узгоджується із законодавством України. Однак, вимога страхування життя та здоров’я, а також страхування ризику непогашення кредиту при оформленні звичайних споживчих кредитів, кредитних карток, іпотеки та нецільових кредитів до зарплати, являється безпідставною. Kожен позичальник має повне право відмовитись від оформлення страхового поліса, й при цьому не отримати відмови у кредитуванні.

Друга достатньо поширена платна послуга, яку іноді підключають навіть без відома клієнта – це смс-інформування. Вона передбачає регулярне надсилання клієнтам смс-повідомлень з інформацією про наближення термінів погашення кредиту або окремих платежів, здійснення будь-яких фінансових операцій по його рахунку, а в деяких випадках також інформування про нові кредитні пропозиції, акції чи розіграші. Дана послуга може надаватись і безкоштовно. Проте, якщо вона передбачає додаткове фінансове навантаження, від неї також краще відмовитись.

Як кредитори приховують наявність додаткових послуг?

Як відмовитись від додаткових кредитних послуг? - Loando.ua

Нерідко буває, що кредитні установи надають додаткові послуги, оплата за які знімається у відсотковому співвідношенні, тобто повністю залежить від розміру кредиту. При цьому, при оформленні кредитного договору клієнт може і не здогадуватись про необхідність сплати зайвих платежів, хоча це вказано в кредитному договорі. Але треба сказати, що дана інформація подається непримітно або в складному формулюванні, що звичайному громадянину без юридичної освіти важко зрозуміти.

Звичайно, приховувати будь-яку інформацію відносно кредитного договору, ніхто немає права, а особливо, якщо це стосується вартості обслуговування. Такі дії прирівнюються до кредитного шахрайства, й найчастіше притаманні чорним кредиторам. Їх звичайно, можна оскаржувати в суді, але підтвердити факт обману та отримати відшкодування або рішення, яким постановлено не сплачувати приховані відсотки буде вкрай важко або неможливо, адже в договорі стоїть ваш підпис.

Тому, перш ніж підписати договір, потрібно уважно прочитати його зміст, а особливо пункти, написані дрібним шрифтом. Інформація про додаткові платежі, комісії та відсотки також може міститись в невеликих підпунктах та примітках. Якщо у процесі ознайомлення з договором виникають сумніви щодо вигідності даної умови, краще відмовитись від укладання контракту та пошукати надійнішу пропозицію.

Як відмовитись від непотрібних платних послуг?

Відмовитись від непотрібних послуг по кредиту зовсім не важко. Достатньо написати письмову відмову й додати до кредитного договору.  Проте, треба бути готовим, що не кожен кредитор погодиться прийняти такий документ, більшість буде запевняти, що дані вимоги являються обов’язковими, й без їх виконання неможливо отримати кредит.

В такому випадку потрібно пам’ятати, що жодна кредитна установа, в тому числі й банк, не має права нав’язувати будь-які послуги. Не зважаючи на заперечення консультантів, під час звернення за кредитом потрібно залишити офіційне звернення або відправити його на електронну адресу установи з проханням надати кредит без надання страхового поліса, а також з відключенням послуги смс-інформування. Кредитор буде змушений надати офіційну відповідь, відмовити в проханні він не зможе, адже в такому випадку буде порушено права споживача.

Як відмовитись від непотрібних послуг при оформленні кредиту? - Loando.ua

Якими додатковими безкоштовними послугами варто скористатись?

На відміну від банків кредитні компанії мають більше безкоштовних послуг, якими досить вигідно користуватись.

 • В першу чергу, при наявності вільної суми, варто скористатись можливістю дострокового погашення. В банках іноді знімається певний відсоток за це, проте в кінцевому результаті повна вартість кредиту виходить набагато нижчою, ніж у випадку сплати кредиту в кінці терміну. В кредитних компаніях ситуація ще краща, адже погашаючи кредит раніше необхідного терміну, позичальник сплачує тільки тіло кредиту та відсотки, нараховані за фактичні дні користування кредитними коштами. Жодних додаткових платежів чи комісій не передбачається.
 • Ще однією досить популярною і корисною послугою в кредитуванні являється пролонгація кредитного договору. Її можливо оформляти практично у всіх кредитних установах, але правила надання та вартість обслуговування буде відрізнятись. Наприклад, банки, як правило, нараховують усталені платежі або певний відсоток від суми кредиту, а в кредитних компаніях вона являється безкоштовною. Щоб скористатись послугою пролонгації в небанківській установі потрібно тільки сплатити відсотки за фактичні дні користування кредитом, й договір автоматично буде продовжено на аналогічний період. 

 

 

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

 ####### ##  ## ######## ######## ###### 
##   ## ## ##    ## ##    ##  ## 
##   ##  ####    ##  ##    ##    
##   ##  ##    ##  ######  ##    
## ## ##  ##   ##   ##    ##    
##  ##   ##   ##   ##    ##  ## 
 ##### ##  ##  ######## ######## ###### 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі