Що таке приватний кредит?

Для багатьох людей приватні кредити – це можливість швидко отримати готівку, крім того, без перевірки кредитної історії й без підтвердження кредитоспроможності. На жаль, більшість з цих пропозицій закінчуються шахрайством або фішингом. Ми підкажемо, на що звертати увагу при виборі приватного кредиту, і як не залишитися обманутим.

Приватний кредит допоможе поліпшити фінансовий стан навіть особам, яким відмовляють у банках і кредитних компаніях.

Зміст статті:

  1. Приватний кредит - пояснення терміна.
  2. Навіщо потрібні приватні кредитори?
  3. Приватна позика - недоліки.
  4. Реальні приватні кредитори - де шукати?
  5. Приватна позика під розписку - запобіжні заходи.
  6. Альтернатива приватним кредитам.

Кредит від приватної особи - що це? 

Українці звикли до того, що якщо нам потрібні додаткові гроші, ми йдемо в банк або кредитну організацію - там отримати гроші можна офіційно і безпечно. На практиці багато людей змушені звертатися в менш легальні організації через негативну кредитну історію (затримки з погашенням минулих зобов'язань). Через погану кредитну історію, низького офіційного доходу або вже відкритого кредиту в банку або в кредитній компанії вони можуть отримати відмову. Тоді на допомогу приходить позика від приватного кредитора.

Приватний кредит - це гроші в борг, які надаються не банком або кредитною компанією, а приватними кредиторами, так званими «інвесторами». Звертаючись по оголошеннях типу "візьму гроші в борг", потенційний позичальник повинен бути готовий до того, що ніяких гарантій надійної угоди він не отримає, і заплатити за подібну послугу доведеться дуже дорого.

Кредит без застави від приватної особи також може бути надано близькими - членами сім'ї або друзями. У цьому випадку ризик шахрайства дорівнює нулю. Головною проблемою залишиться виплата боргу, адже якщо позичальникові відмовили кредитні компанії, то шанси виплатити борг вчасно за іншу людину мінімальний.

Кому варто звертатися за приватним кредитом? 

На загальну думку, приватні кредити доступні абсолютно кожному, навіть клієнтам з поганою кредитною історією або навіть занадто закредитувати громадянам. Як виглядає ситуація в реальному житті?

Дійсно, приватні інвестори легально не мають можливості перевіряти клієнтів в будь-яких базах даних, наприклад, в Бюро кредитних історій. Але, немає нічого безкоштовного – в обмін на можливість отримати гроші з поганою кредитною історією кредитори вимагатимуть високих відсотків, комісійних, зборів і, перш за все, додаткового забезпечення у вигляді рухомого або нерухомого майна.

Те ж саме відбувається при відсутності кредитоспроможності. Буває навіть, що неофіційний інвестор погоджується з відсутністю роботи у потенційного клієнта. Однак це пов'язано не з «добрим серцем», а з тверезим розрахунком. Якщо борг не буде погашений (в залежності від договору і забезпечення), він може бути швидко задоволений шляхом:

  1. Захоплення рухомого майна / нерухомості.
  2. Вимог погашення від поручителя.
  3. Передачу боргу нелегальним колекторам. 

Що ще гірше, приватні інвестори дуже близькі до примусового стягнення боргів. У разі навіть декількох днів прострочення погашення можна очікувати телефонного дзвінка через стягнення заборгованості й навіть особистої зустрічі з кредитором. Відвідування робочого місця боржника, часті дзвінки і смс з нагадуванням про погашення також не рідкість.

Приватні позики можуть бути небезпечними? 

Перш ніж ми отримаємо послуги кредитування, ми найчастіше порівнюємо кілька пропозицій від різних осіб і робимо вибір на користь самого популярного або дешевого варіанту. Найчастіше пошук проходить в інтернеті, де «приватні інвестори» розміщують рекламу.

На жаль, велика частина такої реклами – пастки шахраїв. Пропонуючи фіктивний неофіційний кредит, шахраї намагаються виманити персональні дані, паспортні дані або гроші, аргументуючи це підготовчими платежами або комісійним збором.

Для багатьох шахраїв швидкі приватні позики – це також спосіб заволодіти активами людини, який вибирає такий продукт і не може оплатити свої зобов'язання. Ситуації, в яких кредит забезпечується нерухомістю (квартира, будинок, ділянка) або мобільністю (автомобіль, трактор, техніка) найбільш небезпечні й уразливі. Сам заставу не заборонений і часто використовується самими банками. Проблема виникає, коли кредитор користується скрутним фінансовим становищем клієнта і змушує його підписати несприятливий договір, який має на увазі «непропорційну взаємну вигоду».

Ще один спосіб шахрайства – фішинг або викрадення персональних даних. В основному це ім'я, прізвище, ідентифікаційний код, адреса електронної пошти та домашню адресу. Шахрайство може приймати різні форми, але мета одна – «інвестор» не має наміру надавати будь-який кредит, мова йде тільки про наших особистих даних. З цієї причини його пропозиція виглядає так добре, що в це важко повірити. Довірливі клієнти ведуться на подібного роду хитрощі. Для чого шахраї використовують наші особисті дані? У кращому випадку нас будуть атакувати пропозиції по кредитах (електронні листи, смс-повідомлення). Однак може трапитися так, що шахраї захочуть взяти позику самі – на цей раз використовуючи наші дані.

БІЛИЙ СПИСОК ПРИВАТНИХ КРЕДИТОРІВ

Отримати грошi в борг від приватної досить складно. Інвестори, готові давати свої гроші банківським відмовникам сильно ризикують. Адже не володіючи повноваженнями легальної організації, подати в суд і повернути свої гроші буде набагато складніше. Якщо ситуація безвихідна, то варто поговорити зі знайомими, цілком ймовірно, що через "сарафанне радіо", вийде знайти контакти приватного кредитора.

Ще одна рекомендація, яка може допомогти знайти гроші в борг неофіційно - звернутися до роботодавця. У разі, коли працівник зарекомендував себе з кращого боку, начальство може піти назустріч і позичити потрібну суму, а оплачувати борг можна частинами вирахуванням з зарплати.

КРЕДИТ ВІД ПРИВАТНОГО ІНВЕСТОРА - ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Взяти гроші під відсотки у приватного кредитора може бути не найскладнішим у всій процедурі. Один з важливих нюансів - правильно оформити позику, щоб повернення грошей пройшло безпечно і не принесло додаткових витрат.

Основний договір, який використовується при подібному кредитуванні - розписка. Всупереч тому, що вона може бути написана і підписана без нотаріуса, документ буде нести юридичну силу і може бути використаний при поверненні боргу через суд. У розписці повинно бути зазначено:

  • сума коштів, узятих у борг у приватного кредитора,
  • термін повернення грошей,
  • грошову винагороду приватного кредитора,
  • можливі штрафи за порушення умов договору,
  • підписи обох сторін,
  • актуальна дата укладення розписки.

Розписка повинна бути підписана у двох примірниках і зберігатися в обох осіб: кредитора і позичальника. Такий крок допоможе довести свою невинність, якщо будь-яка частина розписки буде змінена в односторонньому порядку.

Якщо ви не знаєте приватного кредитора, це не ваш знайомий, член сім'ї й не роботодавець, то радимо запевнити розписку у нотаріуса. Подібна процедура не буде коштувати дорого, зате прийме ще більшу силу і виключить шанси підробки документа.

Де отримати гроші в борг онлайн? 

Замість того, щоб ризикувати пошуком приватної позики у «інвестора», краще скористатися послугами окремих небанківських компаній, які надають фінансування на більш вигідних умовах. Важливо відзначити, що деякі кредити також доступні особам, які мають заборгованість. Позику можливо оформити в дистанційному режимі, не виходячи з дому. Ось кілька кращих пропозицій.

Кредитна компанiя Заповнити заяву Макс. сума Термiн Перший безкоштовний кредит  Взяти кредит
Miloan Заповнити заяву 15 000 грн. 1-30 дн. ✔️ Взяти кредит
Глобал Кредит Заповнити заяву 15 000 грн. 1-30 дн. ✔️ Взяти кредит
Mycredit Заповнити заяву 10 000 грн. 1-30 дн. ✔️ Взяти кредит
SosCredit Заповнити заяву 15 000 грн. 1-30 дн. ✔️ Взяти кредит
Alex Credit Заповнити заяву 10 000 грн. 5-30 дн. ✔️ Взяти кредит
Credit Kasa Заповнити заяву 10 000 грн. 1-27 дн. ✔️ Взяти кредит
ШвидкоГроші Заповнити заяву 10 000 грн. 7-30 дн Взяти кредит
Твої Гроші Заповнити заяву 15 000 грн. 7-30 дн Взяти кредит
Ваша Готівочка Заповнити заяву 7 000 грн 1-16 дн ✔️ Взяти кредит
Cashberry Заповнити заяву 8 000 грн. 7-30 дн Взяти кредит
Cashinsky Заповнити заяву 5 0000 грн. 7-30 дн Взяти кредит
Капуста в кишені Заповнити заяву 10 000 грн. 7-30 дн Взяти кредит

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Борги

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Як не потрапити в чорний список боржників?

Відмови в кредитах, нотаріальні труднощі та заморожені...

Кредитні канікули: що це, та як правильно їх оформити?

Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...

Додати коментар

########   #######   ######  #### ########  
##     ## ##     ## ##    ##  ##  ##     ## 
##     ## ##     ## ##        ##  ##     ## 
##     ## ##     ##  ######   ##  ########  
##     ## ##     ##       ##  ##  ##        
##     ## ##     ## ##    ##  ##  ##        
########   #######   ######  #### ##        

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі