Що таке кредитна історія?

Кредитна історія – це термін, з яким обов’язково зіткнеться кожна особа під час звернення в банк або кредитну компанію за кредитом. Дізнайтесь, які саме записи входять в кредитну історію? Як вплинути на її стан? Чи можливо виправити кредитну історію, якщо вона зіпсована? Як збудувати позитивну кредитну історію?

Поняття кредитної історії.
 1. Що таке кредитна історія фізичної особи?
 2. Що поганого у відсутності кредитної історії?
 3. Кредитна історія позичальника важлива для банків
 4. Як створити хорошу кредитну історію?
 5. Як виправити кредитну істоірю?

Кредитна історія – визначення терміну

Кредитна історія – це запис дій людини в контексті фінансових зобов'язань: оформлення та сплата кредитів, своєчасність або несвоєчасність внесення платежів при покупці товарів в розстрочку, користування дебетними та кредитними картками, отримання та погашення позик в інших фінансових установах. Інформація про ці дії зберігається в базі даних Бюро кредитних історій. Завдяки цій базі кредитори можуть отримувати інформацією про фінансові зобов'язання, взяті клієнтами.

Перевірка кредитної історії дозволяє банкам та кредитним компаніям уникати укладення договорів з особами, які перебувають під високим ризиком невиконання кредитних зобов'язань, або з тими, хто має непогашену заборгованість по кредитах на великі суми. В БКІ, наприклад, в Українському бюро кредитних історій можливо отримати:

 • особисті дані позичальника (ім'я, адреса, телефон)
 • дані про усі спроби отримати кредит в банку чи кредит онлайн (схвалення та відмови)
 • дані за кредитними зобов'язаннями, в тому числі суми, термін погашення та інформацію про заборгованість, якщо така є.

Дізнатися кредитну історію можна як самостійно, так і за допомогою спеціальних послуг від мікрофінансових організацій. Один раз на рік можна дізнатися свою кредитну історію безкоштовно онлайн або за допомогою письмового звернення в стаціонарне відділення.

Чим загрожує відсутність кредитної історії?

Як не парадоксально, але іноді відсутність кредитної історії може зіграти таку ж роль, як і погана кредитна історія. Буває, що відмову від банку чи МФО отримує людина, яка ніколи не порушувала умов кредитних договорів, просто тому, що ніколи їх не оформлювала, тобто кредитна історія в неї нульова.

Переважно – це молоді люди, віком 18 – 20 років, котрі, можливо, і мають хороший та стабільний дохід, офіційне працевлаштування, та все ж, банки сумніваються в їх кредитоспроможності через відсутність кредитної історії. Відсутність кредитної історії не дозволяє банку перевірити позичальника. Такий клієнт непередбачуваний, і тому довіряти йому велику суму грошей в борг може бути небезпечно.

У такому випадку власникові нульової кредитної історії схвалять або зовсім невелику суму для перевірки, або відмовлять у видачі грошей в борг.

Креитна історія має важливе значення для банку і клієнтів

Чому кредитна історія клієнта особливо важлива для банків?

Кредитна історія – це збір інформації про наші теперішні та минулі грошові зобов’язання, а також про дисципліну їх сплати. Такі дані надсилаються фінансовими установами до бюро кредитних історій, котре потім робить їх доступними для інших кредиторів (банків, кредитних компаній, кредитних спілок і т. п. ), що дає їм змогу легко перевірити кредитоспроможність клієнта.

В базу даних БКІ вносяться відомості не тільки про відкриття та погашення всіх банківських кредитів та іпотеки, але також і про інші дрібні позики, кредити онлайн, кредитні карти, покупку товарів в розстрочку та навіть дебетних рахунках. Дані про фінансову поведінку людини зберігаються в БКІ протягом 10 років. Від того, які записи переважатимуть у вашому досьє, буде залежати його оцінка, тобто: кредитна історія вважатиметься хорошою чи поганою.

Як відомо, отримати кредит з поганою кредитною історією доволі складно, тому завжди потрібно старатись виконувати взяті на себе зобов’язання вчасно.

Як побудувати позитивну кредитну історію?

Хороша кредитна історія залежить, в першу чергу, від своєчасного погашення всіх кредитів, позик або інших зобов'язань, інформація про які потрапляє в БКІ. Кожен українець може свідомо будувати свою кредитну історію. Допоможе в цьому застосування кількох порад:

 • Порада перша: ви мусите мудро користуватись кредитними послугами. Це не означає, що за будь-яку ціну треба уникати оформлення кредиту чи позики. Приймати таке рішення потрібно з усією відповідальністю і тільки тоді, коли це справді необхідно.

 • Порада друга: не беріть занадто багато кредитів одночасно, адже тоді існує ризик забути про вчасне погашення котрогось з них, і цим самим зіпсувати кредитну історію.

 • Порада третя: час від часу варто перевіряти кредитну історію. Ви можете зробити це, не виходячи з дому, просто зайти на офіційний сайт українського бюро кредитних історій та замовити звіт. Можливо, виявиться, що в базі даних БКІ містяться застарілі або неправдиві відомості про ваші зобов’язання. Вони оновлюються протягом декількох тижнів після подачі актуальної інформації кредитором.

 • Порада четверта: коли ви бачите, що можуть виникнути проблеми з погашенням боргу в належний термін, необхідно якнайшвидше зв'язатися з фінансовою установою, щоб обговорити нові умови погашення й оформити пролонгацію кредиту.

 • Порада п’ята: ніколи не беріть наступного кредиту на погашення попереднього. Такими діями ви тільки погіршуєте ситуацію, адже кількість боргових зобов’язань росте, а також збільшуються витрати на оплату відсотків. А це загрожує падінням в глибоку боргову яму, з якої доведеться вибиратись кілька років.

Як виправити кредитну історію, якщо вона зіпсована?

Погану кредитну історію, звичайно можливо виправити. Спосіб, в який це доведеться робити залежить від причин її зіпсуття. Якщо до цього призвели технічні збої і вашої вини там немає, то зробити відповідні записи про це повинно УБКІ, клієнту достатньо тільки повідомити про виявлення помилок.

При чому таке виправлення робиться цілком безкоштовно, брати за це оплату в позичальника ніхто немає права. Але, якщо до негативних записів призвела ваша кредитна поведінка, то виправляти наслідки доведеться також вам. Зробити це можна в кілька способів.

 • Перший спосіб – це оформлення кількох нових кредитних зобов’язань та вчасне їх погашення. Щоб не заходити надто далеко, тобто, не падати в боргову яму, можна оформити короткотривалі кредити онлайн, які видають практично без відмови. Такі позики видають кредитні компанії, переважно вони не перевіряють кредитну історію позичальників. Тому при отриманні кредиту з поганою кредитною історією не повинно виникнути труднощів.В цьому випадку сума та термін боргу не мають особливого значення, важливий сам факт оформлення договору та його вчасне закриття.

 • Другий спосіб – це звернутися в кредитну компанію та оформити послугу виправлення кредитної історії. Однак тут важливо розуміти, що алгоритм дій компанії буде приблизно такий же, як у випадку самостійного оформлення кредиту. Тобто, кредитна компанія оформить на вас кілька короткострокових кредитів і слідкуватиме за тим, щоб ви вчасно їх згасали. За це, можливо, доведеться заплатити ще й певну фіксовану плату за послуги компанії крім суми боргу та відсотків.

Радимо добре проаналізувати, що у вашому випадку буде краще, оформлювати кредити самостійно й особисто дбати про вчасне погашення, чи залишити все в руках кредитора, не завдаючи собі зайвих клопотів з розрахунками?

Статті

Як взяти безпечний кредит онлайн?

Так, щоб оформити кредит онлайн і справді знадобиться...

Де оформити кредит онлайн на карту цілодобово?

Ніколи не відомо, коли халепа постукає у ваші двері....

Чи штучний інтелект замінить живих працівників?

Завдяки пандемії технологічний розвиток випередив себе...

Мікропозики онлайн на карту Україна

Іноді, непередбачувані обставини падають як сніг на...

Кредит онлайн без відмови

Кредити онлайн — рятівне коло для тих, хто не хоче...

Додати коментар

   ## #### ##   ## ######## ######  
   ## ## ##   ## ##    ##  ## 
   ## ## ##   ## ##    ##    
   ## ## ######### ######  ##  #### 
##  ## ## ##   ## ##    ##  ## 
##  ## ## ##   ## ##    ##  ## 
 ###### #### ##   ## ######## ######  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Микита 2019-12-04 12:33:28 #640
Брав кілька разів кредит після кожного кредитування залишається історія про погашення все по пунктах.
Відповісти
Яровой Макс 2019-12-01 12:51:53 #627
Якщо я ніколи не брав кредит то і історії немає з банком а якщо був узятий кредит це буде видно як ви проплачували його з якою періодичністю. Якщо ви в чорному списку можна забути про отримання грошей від банку.
Відповісти
Володимир 2019-11-10 08:24:17 #563
Якщо ви колись брали кредт в банку то за вами обов'язково зберігаються дані по віддачі кредиту це або своєчасна оплата або чорний список. І банки діляться такою інформацією що б уникнути прострочок по оплаті. Краще все робити вчасно.
Відповісти