Бюро кредитних історій – що це?

Кредитна історія є одним з основних чинників, що впливають на можливість отримання позики чи кредиту. Банки, кредитні спілки, а також інші небанківські установи для перевірки кредитної історії потенційних клієнтів використовують переважно базу даних БКІ. Що це за база та що варто про неї знати?

Чим займається Бюро кредитних історій?

Що таке Бюро кредитних історій?

Бюро кредитних історій – це установа, котра збирає, опрацьовує та зберігає персональні дані позичальників, що стосуються кредитної поведінки. Зібрані дані стосуються як окремих клієнтів, так і підприємств, для яких будь-коли позичались кошти. Тобто, будується кредитна історія звичайних громадян, а також кредитна історія кожного окремого підприємства. Завдяки цій інформації фінансові установи можуть краще оцінити кредитоспроможність заявника та прийняти більш безпечні рішення.

Сьогодні в Україні діє кілька Бюро кредитних історій. Найбільші з них – це Українське бюро кредитних історій, Перше всеукраїнське бюро кредитних історій, Міжнародне бюро кредитних історій, Роздрібне бюро кредитних історій та Бюро кредитних історій «Русский Стандарт».

Всі вони працюють по одній і тій же схемі: отримують інформацію про відкриття кредитних зобов’язань громадянами чи підприємствами, про їх сплату чи несплату, а також інші відомості, котрі стосуються фінансової поведінки позичальників: користування кредитнимим картами, картами з овердрафтом, здійснення покупок в рострочку та їх виплата.Основна різниця між ними полягає тільки в тому, з якою кількістю фінансових організацій вони співпрацюють. Чим більшу кількість партнерів має Бюро, тим повнішою інформацією про стан кредитної історії позичальників воно володіє, а отже, така кредитна історія буде найбільш достовірною.

Українське Бюро кредитних історій

Українське бюро кредитних історій – це установа, котра має суттєву перевагу над іншими аналогічними установами. Чому? По-перше, дане Бюро було створено за ініціативи найбільшого українського банку – Приватбанку, що автоматично означає наявність більшого обсягу інформації.

По-друге, воно було створене ще у 2005 році, інші ж появились пізніше. Крім того, інформація відносно кожного кредитного зобов’язання зберігається протягом 10 років – це дає можливість кредиторам краще оцінити потенційних позичальників та прийняти правильне рішення щодо видачі кредиту.

Щороку кількість партнерів УБКІ зростає: ними стають банки, кредитні компанії, кредитні спілки та інші фiнансовi організації. Також росте число осіб, які регулярно замовляють звіти своїх кредитних історій.

Для чого та коли потрібно перевіряти свою кредитну історію?

Перевіряти свою кредитну історію потрібно кожного разу перед зверненням за кредитом. Таку перевірку варто виконувати для того, щоб уникнути появи неприємної ситуації з відмовою. Також, це може допомогти зекономити час, коли позика необхідна терміново. Маючи інформацію про стан своєї історії, набагато легше передбачити результат кредитного скорингу та визначити, куди звертатись за кредитом, а також де будуть вищі шанси на отримання позитивного рішення.

Адже далеко не в усіх кредитних організаціях можливо оформити кредит з поганою кредитною історією. Тому, якщо клієнт вчасно довідається про наявність негативних записів у своєму досьє, він не буде витрачати час на спробу отримання грошей в борг, наприклад, в банку, а відразу звернеться в кредитну компанію за кредитом онлайн.

Добре було б перевіряти кредитну історію навіть тоді, коли ви не плануєте оформляти жодні боргові зобов’язання. Важливо це робити хоча б раз на рік. Регулярний перегляд звіту дасть можливість вчасно виявити помилки в кредитній історії, які іноді можуть виникати через технічні збої, або просто в наслідок недбалості людей, відповідальних за внесення інформації. 

Особливо небезпечно, якщо помилково внесені негативні записи. Через це помітно знизиться скорнг-балл, атакож вас можуть занести у чорний список позичальників, що закриє доступ до кредитних послуг та продуктів не тільки в банках, але й в усій інших небанківських установах, а можливо навіть і в ломбардах. Перевірка кредитної історії – це дуже важлива справа, адже крім вищезгаданої користі, вона також допоможе швидше виявити шахрайські дії, наприклад, при оформленні кредиту на чужий паспорт.

Що таке Бюро кредитних історій?

Як перевірити свою кредитну історію в БКІ?

Щоб дізнатися стан своєї кредитної історії, можна замовити безплатний звіт та отримати його поштою, або подивитись в режимі онлайн. Вартість такої послуги становить 50 гривень, але згідно з законом, кожен громадянин має право один раз на рік отримувати такий звіт безкоштовно.

Для цього потрібно зайти на офіційний сайт УБКІ, заповнити спеціальний формуляр, вказавши дані паспорта, номер ідентифікаційного коду та адресу проживання. Протягом двох днів вам відправлять звіт рекомендованим листом. Такий лист вручається особисто в руки, з отриманням підпису клієнта.

Якщо клієнт хоче переглянути звіт по кредитній історії в електронному форматі, то для цього також треба заповнити формуляр, але додатково доведеться надіслати скановані копії своїх документів.

Додаткові послуги Українського бюро кредитних історій

Зовсім недавно на сайті УБКІ стала доступною для замовлення послуга СтатусКотроль. Після її підключення клієнт буде отримувати SMS-повідомлення в разі будь-яких, навіть найменших змін в кредитній історії. Її вартість становить 108 гривень на рік.

Але, якщо є можливість і бажання, можна підключити й іншу послугу – СтатусКонтроль Максимальний. Вона надає можливість в будь-який час доби подивитися будь-яку інформацію по вашій кредитній історії. Для цього досить встановити на смартфоні додаток «Кредитна історія», або скористатись інтернет-банкінгом Приват24 чи відвідати офіційний сайт УБКІ. Вартість даної послуги складає 45 гривень на місяць.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Фінансовий омбудсмен: хто він та коли потрібен?

Багато наших співвітчизників час від часу стикаються...

Додати коментар

######## ######## ##  ## ####### ##   ## 
##   ## ##    ##  ## ##   ## ##  ## 
##   ## ##    ## ##  ##   ##  ## ##  
######## ######  #####  ##   ##  ###  
##  ##  ##    ## ##  ##   ##  ## ##  
##  ## ##    ##  ## ##   ## ##  ## 
##   ## ######## ##  ## ####### ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле