Бюро кредитних історій – список всіх БКІ України

Бюро кредитних історій, або скорочено БКІ – це установа, яка займається збиранням, опрацюванням та зберіганням інформації про кредитну поведінку позичальників, що в результаті формує їх кредитну історію. В Україні на даний момент існує кілька таких організації. В цій статті ми пропонуємо ознайомитись з переліком найбільших БКІ України.

Чим займається Бюро кредитних історій?

Зміст:

 1. Що таке Бюро кредитних історій та скільки їх існує?
 2. Українське бюро кредитних історій
 3. Перше всеукраїнське бюро кредитних історій
 4. Міжнародне бюро кредитних історій
 5. Державне бюро кредитних історій

Бюро кредитних історій – визначення та перелік

Бюро кредитних історій, скорочено БКІ – це установа, котра збирає, опрацьовує та зберігає персональні дані позичальників, що стосуються їх кредитної поведінки. Інформація збирається, як про звичайних громадян, так і про підприємства, які будь-коли оформлювали кредитні договори. Тобто, будується фінансове досье або іншими словами – кредитна історія фізичних осіб чи кожного окремого підприємства.

Завдяки цій інформації фінансові установи можуть краще оцінити кредитоспроможність заявника та прийняти більш безпечні рішення щодо кредитування. Сьогодні в Україні діє 7 Бюро кредитних історій, а також Державне бюро кредитних історій (Бюро кредитних історій Національного банку України). Ось короткий перелік приватних компаній:

 1. Українське бюро кредитних історій
 2. Перше всеукраїнське бюро кредитних історій
 3. Міжнародне бюро кредитних історій
 4. Універсальне бюро кредитних історій
 5. Незалежне бюро кредитних історій
 6. Українське кредитне бюро
 7. Роздрібне кредитне бюро

Всі вони знаходяться в Єдиному державному реєстрі бюро кредитних історій, і працюють по одній і тій же схемі: отримують інформацію від кредиторів про відкриття кредитних зобов’язань громадянами чи підприємствами, про їх сплату чи несплату, а також інші відомості, котрі стосуються фінансової поведінки позичальників. До таких баз даних також обов'язково увійдуть відомості про користування кредитними картами, картами з овердрафтом, здійснення покупок в розстрочку та їх оплата чи несплата.

Основна різниця між цими органами полягає тільки в тому, з якою кількістю фінансових організацій вони співпрацюють. Чим більшу кількість партнерів має Бюро, тим повнішою інформацією про стан кредитної історії позичальників воно володіє, а отже, така кредитна історія буде найбільш достовірною. Серед усіх вище згаданих БКІ, тільки перші три, а також Державне бюро кредитних історій, користуються популярністю серед кредитних установ та позичальників, а також володіють досить широкими базами необхідних даних.

Що таке Бюро кредитних історій? - Loando.ua

Українське бюро кредитних історій- УБКІ 

Українське бюро кредитних історій на сьогодні являється найбільшою базою даних про позичальників та про їх кредитну поведінку. Воно було засноване в 2005 році, спільними зусиллями найбільшого в Україні банку – Приватбанку, а також іноземної компанії “БікОптіма Лімітед”. Сьогодні УБКІ співпрацює з усіма українськими банками, більшістю мікрофінансових організацій та з іншими кредитними установами, зберігаючи та обробляючи інформацію про понад 23 млн. позичальників.

Отримати інформацію про стан свого кредитного досьє тут максимально просто та зручно. За бажанням можливо замовити звіт в паперовому форматі з доставкою на поштову адресу або перевiрити не виходячи з дому в режимі онлайн. Крім того, отримати таку інформацію кожен громадянин України може безкоштовно один раз на рік.

Перше всеукраїнське бюро кредитних історій – ПВБКІ 

Перше всеукраїнське бюро кредитних історій – це одне з провідних Бюро України, які займаються роботою над кредитними історіями фізичних та юридичних осіб. Воно було створено ще в 2005 році за ініціативи Асоціації українських банків, а також при спільній співпраці 33 банків, двох лізингових компаній та іноземної організації Кредитінфо Груп.

ПВБКІ перше в Україні бюро, яке отримало безстрокову ліцензію на здійснення діяльності у сфері фінансових послуг від Державної інспекції, що здійснює нагляд за цією галуззю. Сьогодні партнерами Першого всеукраїнського бюро кредитних історій являються майже всі банки України та кредитні компанії, які видають кредити онлайн, та готівкою в невеликих розмірах. Дізнатись стан своєї кредитної історії в ПВБКІ позичальники можуть в кілька способів:

 1. Відвідати в офісі ПВБКІ. Для цього з собою потрібно взяти оригінали паспорта та ідентифікаційного коду. Адресу ПВБКІ можна знайти на офіційному сайті.
 2. Замовити звіт кредитної історії на поштову адресу. В цьому випадку доведеться зареєструватись на сайті ПВБКІ, вказати персональні дані та пройти коротку анкету. Після оплати вартості обслуговування звіт буде відправлено на адресу замовника протягом двох робочих днів.
 3. Перевірити кредитну історію також можливо у режимі онлайн. Для цього потрібно зареєструватись на сайті, пройти верифікацію та оплатити вартість послуги. Після оплати ваш звіт буде доступний для завантаження або перегляду в особистому кабінеті.

Міжнародне бюро кредитних історій – МБКІ

Міжнародне бюро кредитних історій – третє по величині приватне бюро кредитних історій. Воно було створено в 2006 році, та входить до складу групи Creditinfo. МБКІ співпрацює з понад 100 великими банківськими і небанківськими кредитними організаціями.

Серед основних послуг є надання звіту про стан кредитної історії кредиторам та безпосередньо позичальникам. Отримати звіт власної кредитної історії можливо наступними способами:

 1. Замовити доставку поштою
 2. Особисто відвідати офіс МБКІ
 3. Отримати звіт в дистанційному режимі

Державне бюро кредитних історій 

Починаючи з 2016 року Національний банк України працює над власною базою даних кредитних історій громадян України, а також юридичних осіб. Саме ця база даних сьогодні іменується як Державне бюро кредитних історій.

Проте, варто сказати, що на сьогодні Державне бюро кредитних історій все ще не може становити достойної конкуренції УБКІ, ПВБК та МБКІ. Це пов’язано перш за все з тим, що система обслуговування громадян та оперативного опрацювання інформації для видачі звіту все ще не налагоджена на потрібному рівні. Крім того, база даних Державного бюро кредитних історій є також не настільки великою та повною, як інші провідні БКІ.

Способи кредитування

Що таке приватний кредит?

Для багатьох людей приватні кредити – це можливість...

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Справитись з фінансовими проблемами сьогодні набагато...

Кредитний брокер – хто це і навіщо до нього звертатися?

Нині на фінансовому ринку є безліч кредитних пропозицій....

Небанківський кредит онлайн: що потрібно знати?

Небанківські кредити дозволяють отримати додаткові...

Ломбардний кредит: що потрібно знати?

Ломбард є установою, яка надає кредити готівкою під...

Додати коментар

##   ## #### ##  ## #### ##   ## 
###  ### ## ##  ##  ## ###  ### 
#### #### ## ## ##  ## #### #### 
## ### ## ## #####   ## ## ### ## 
##   ## ## ## ##  ## ##   ## 
##   ## ## ##  ##  ## ##   ## 
##   ## #### ##  ## #### ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі