Кредитні канікули або як відстрочити виплати по кредиту?

Бувають ситуації, коли хочеться відпочити від сплати кредиту та хоча б на короткий час забути про наступний платіж. В такі моменти можна звернутись до кредитора за оформленням кредитних канікул. Як їх отримати, кому доступна така послуга та чи завжди це вигідно?

Що таке кредитні канікули?

Визначення терміну «кредитнi канiкули»

Визначення кредитні канікули означає часову паузу в платежах, тобто дозволяє відтермінувати часткову сплату відсотків чи повне пзакриття кредиту. Завдяки оформленню такої послуги можливо уникнути нарахування штрафів, а також інших проблем з кредитором у випадку неспроможності вчасного погашення кредиту.

На жаль, кредитні канікули – це не послуга, що надається за бажанням клієнта. Кожен банк встановлює власні правила та умови її оформлення. Пропозиції відтермінування сплати кредиту в різних установах можуть суттєво відрізнятись, тому варто довідатись про них ще перед підписанням договору.

Адже у деяких випадках під кредитним визначенням канікул можна зустріти послуги реструктуризації або пролонгації, що на практиці означає зовсім інший механізм погашення боргу. Якщо говорити про пролонгацію, то ця процедура передбачає продовження дії кредитного договору, при цьому відсотки не припиняють нараховуватись. А реструктуризація означає розбиття боргу на дрібніші частини та зміну графіку платежів.

Хто може скористатись кредитними канікулами?

Попри те що назва «кредитні канікули» звучить дуже оптимістично, це всього лиш певна послуга, яку можна використовувати тільки у випадку несподіваної втрати фінансової стабільності (втрата роботи чи майна, отримання шкоди внаслідок стихійного лиха, важка хвороба чи смерть одного з членів сім’ї).

Не варто зловживати можливістю оформлення кредитних канікул і звертатись за ними, наприклад, коли просто хочеться мати вільну готівку на період відпустки. Адже такі дії можуть закрити доступ до використання даної послуги в майбутньому, навіть тоді, коли в цьому буде гостра необхідність. А, як відомо, критичні ситуації неможливо передбачити, вони завжди стаються несподівано.

Треба сказати також, що не кожен банк, і не кожному клієнту погодиться надавати відстрочення платежів. Найбільші шанси отримати позитивну відповідь на оформлення канікул мають зразкові клієнти з хорошою кредитною історією та відповідною кредитоспроможністю.

Як оформити кредитні канікули?

Чи кредитні канікули завжди вигідні?

В аварійній ситуації послуга кредитних канiкул являється найкращим вирішенням проблеми. Вона допомагає уникнути непорозумінь з банком, а також псування кредитної історії та надмірної заборгованості по кредиту.

Якщо говорити про час, то в спосіб оформлення відстрочення, клієнт отримує можливість зменшити кредитне навантаження, тобто взяти паузу від боргових обов’язків та повністю зосередитись на коригуванню свого бюджету.

В свою чергу, приховування від банку виникнення проблем зі здійсненням платежів, являється набагато гіршим варіантом. Адже такi дiї можуть призвести до формування прострочки по кредиту, а також псування відносин з кредитором, погіршення стану кредитного досьє, і в кінцевому результаті,  о падіння в боргову яму.

Скільки раз можна користуватись послугою?

Про можливість або неможливість оформлення кредитних канікул обов’язково зазначається в кредитному договорі, як i про те, скільки разів клієнт може використовувати послугу та на який час. В кожному окремому банку чи іншій фінансовій установі ця кількість може бути різною.

Що стосується терміну, на який можна взяти тимчасову паузу від сплати, то він залежить від кожного окремого кредитора, а також від індивідуальної ситуації кожного позичальника, і може становити від 1 до 12 місяців. Найчастіше банки погоджуються надати кредитні канікули терміном від 3 до 6 місяців, проте за умови хорошої кредитної історії клієнта та надання ним вагомих причин і доказів сплати боргу в повному розмірі пізніше.

Як оформити відстрочку на кредит?

Скільки коштують кредитні канікули?

Сама ідея кредитних канікул базується на звільненні позичальника від внесення платежів на визначений час, тому теоретично, і послуга повинна бути безкоштовною. Таке відтермінування передбачає кілька варіантів вартості:

 • Продовження терміну кредитування, тобто перенесення терміну платежу на наступний місяць. В такому разі за термін кредитних канікул, користувач повинен сплатити нараховані відсотки в розмірі, зазначеному в кредитному договорі.

 • Збільшення розміру наступних платежів за рахунок відтермінування поточного, тобто один платіж ділиться на кілька частин, кожна з яких додається до наступних. В результаті кількість платежів буде меншою, але загальна вартість кредиту та кінцева дата погашення не зміняться.

 • Індивідуальні умови кредитних канікул: клієнт має можливість самостійно встановлювати бажані терміни та розміри платежів. Проте, такий варіант можливий не в кожному банку і доступний тільки для добросовісних та зразкових клієнтів, які співпрацюють з банком протягом кількох років. Однак, є також певні недоліки, адже отримання кредитних канікул на особливих умовах може передбачати додаткові оплати.

Як оформити кредитні канікули?

Для того, щоб оформити кредитні канікули, вистачить подати необхідну заяву в кредитну установу, в якій маємо відкритий кредит. В заяві треба вказати термін, на скільки потрібно відстрочення та кількість платежів, котрі клiент не зможе вносити. Після цього потрібно вказати причини необхідності використання послуги та підтвердити все документально. В деяких банках цей пункт не є обов’язковим, але підтвердження зможуть підвищити шанси на схвалення послуги.

Відповідь на заявку в основному треба чекати кілька днів, але іноді банк приймає рішення миттєво. Якщо в клієнта раніше не було жодних проблем з погашенням, та не було допущено прострочок, то майже на 100% відповідь буде позитивною. Потім залишається підписати новий кредитний договір або окремий бланк змін, що буде доданий до основного контракту.

 Послуга кредитних канікул може представлятися кредитними компаніями під час різних акційних періодів. Тоді позичальник повинен діяти за інструкцією, запропонованою кредитором: найчастіше необхідно просто активувати послугу на офіційному сайті в своєму профілі. Рекомендуємо час від часу перевіряти свіжі акції від кредитних компаній України, щоб не пропустити шанс відпочити від зобов'язань абсолютно безкоштовно.

Скоринг

Як підвищити кредитоспроможність?

На прийняття або відхилення заявки на кредит впливає...

Що впливає на оцінку кредитоспроможності позичальника?

Найпоширенішою причиною, через яку банк відмовляється...

Що таке кредитоспроможність позичальника?

Кожній людині, котра хоче отримати кредит, обов’язково...

Моделі кредитного скорингу

Щоб прийняти рішення: видати клієнту кредит чи відмовити,...

Що таке скорингова оцінка або скоринг-бал?

Звертаючись за кредитом, клієнт сподівається на позитивну...

Коментовані статті

Вчасне погашення кредиту: чому це важливо? (4)

Кожен позичальник бажає отримати кредит на вигідних умовах, які дозволять заплатити за послуги кредитора...

Як оформити кредитну карту? (3)

Сьогодні кредитна картка являється найбільш затребуваним банківським продуктом не тільки в нашій країні,...

Додати коментар

########  ###   #######   ###  ##   ## 
##     ## ##  ##   ##  ## ##  ##   ## 
##    ##  ## ##   ## ##  ## ##   ## 
######  ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##    ######### ## ## ## ######### ##  ## 
##    ##   ## ##  ## ##   ##  ## ##  
##    ##   ## ##### ## ##   ##  ###  

Увійдіть, щоб приховати це поле