Кредитні канікули: що це та як правильно їх оформити?

Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування сплати кредиту – це банківський продукт, за допомогою якого можливо уникнути проблем з банком у випадку неспроможності вчасно виконати боргові зобов’язання. Куди потрібно звертатись за отриманням кредитних канікул? Які умови надання послуги, скільки це коштує та кому доступно?

Що таке кредитні канікули?

Що таке кредитні канікули?

Кредитні канікули – це своєрідна пауза між платежами за кредитом. Вона дозволяє відтермінувати часткову сплату відсотків чи повне закриття кредиту. Завдяки оформленню такої послуги можливо уникнути нарахування штрафів, а також інших проблем, які виникають у випадку неспроможності вчасно виконати боргові зобов'язання. 

На жаль, кредитні канікули не являються послугою, що надається за бажанням клієнта. Кожен банк встановлює власні правила та умови її оформлення. Пропозиції відтермінування сплати кредиту в різних установах можуть суттєво відрізнятись, тому варто довідатись про них ще перед підписанням договору.

В деяких випадках під визначенням канікул можна зустріти послуги реструктуризації або пролонгації, що на практиці означає зовсім інший механізм погашення боргу. Якщо говорити про пролонгацію, то ця процедура передбачає продовження дії кредитного договору, при цьому відсотки не припиняють нараховуватись. А реструктуризація означає розбиття боргу на дрібніші частини та зміну графіку платежів.

В яких банках можна оформити кредитні канікули?

Кредитні канікули Альфа Банк

Альфа-Банк Україна має чудову пропозицію кредитних канікул по кредитних картах. Власники кредитних карт можуть оформляти кредитні канікули на один місяць два рази в рік. Однак, тут важливо, щоб перед зверненням за послугою загальний час користування кредитним лімітом не був нижчий, ніж 3 місяці. Під час дії кредитних канікул клієнти мають право не вносити обов'язкових платежів, і при цьому сума наступного платежу не буде збільшуватись.

Кредитні канікули Приватбанк

Приватбанк зробив доступною послугу "кредитні канікули для військовослужбовців". Відповідно до Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Приватбанк скасував нарахування відсотків за всіма кредитними зобов'язаннями військовослужбовців з 18 березня 2014 року, а також анулював усі нараховані до того часу штрафи.

Для мобілізованих також діють кредитні канікули: відлік часу розпочинається з дати мобілізації, і закінчується датою завершення участі в АТО.

Кредитні канікули Ідея банк

Ідея банк також запровадив послугу кредитні канікули для своїх позичальників. Кожен клієнт Ідея банку, що має відкритий споживчий кредит, має право раз у рік скористатись кредитними канікулами строком на 3 місяці. Однак, щоб їх оформити, доведеться надати документи, які підтверджують погіршення фінансового стану. 

Оформивши послугу, позичальник отримує право не вносити жодних платежів протягом трьох місяців. Таким чином, кінцева дата погашення кредиту посувається на три місяці, однак повна вартість кредиту не змінюється, як і не змінюється відсоткова ставка.

Як оформити кредитні канікули?

Як правильно оформити кредитні канікули?

Для того, щоб оформити кредитні канікули, вистачить подати необхідну заяву в кредитну установу, в якій маємо відкритий кредит. Зразок заяви на кредитні канікули можна отримати безпосередньо в банківського консультанта або завантажити на сайті банку, перейшовши в розділ “кредити”. Такі заяви можуть незначно відрізнятись, проте в більшості випадків вони однакові.

В заяві треба вказати термін, наскільки потрібно відстрочення та кількість платежів, котрі клієнт не зможе вносити. Після цього потрібно вказати причини необхідності використання послуги та підтвердити все документально. В деяких банках цей пункт не є обов’язковим, але підтвердження зможуть підвищити шанси на схвалення послуги.

Відповідь на заявку в основному треба чекати кілька днів, але іноді банк приймає рішення миттєво. Якщо в клієнта раніше не було жодних проблем з погашенням, та не було допущено прострочок, то майже на 100% відповідь буде позитивною. Потім залишається підписати новий кредитний договір або окремий бланк змін, що буде доданий до основного контракту.

Послуга кредитних канікул може представлятися кредитними компаніями під час різних акційних періодів. Тоді позичальник повинен діяти за інструкцією, запропонованою кредитором: найчастіше необхідно просто активувати послугу на офіційному сайті в своєму профілі. Рекомендуємо час від часу перевіряти свіжі акції від кредитних компаній України, щоб не пропустити шанс відпочити від зобов'язань абсолютно безкоштовно.

Хто може оформити кредитні канікули?

Попри те, що назва «кредитні канікули» звучить дуже оптимістично, це всього лиш певна послуга, яку можна використовувати тільки у випадку несподіваної втрати фінансової стабільності (втрата роботи чи майна, отримання шкоди внаслідок стихійного лиха, важка хвороба чи смерть одного з членів сім’ї).

Не варто зловживати можливістю оформлення кредитних канікул і звертатись за ними, наприклад, коли просто хочеться мати вільну готівку на період відпустки. Адже такі дії можуть закрити доступ до використання даної послуги в майбутньому, навіть тоді, коли в цьому буде гостра потреба. А, як відомо, критичні ситуації неможливо передбачити, вони завжди стаються несподівано.

Треба сказати також, що не кожен банк і не кожному клієнту погодиться надавати відстрочення платежів. Найбільші шанси отримати позитивну відповідь на оформлення канікул мають зразкові клієнти з хорошою кредитною історією та відповідною кредитоспроможністю.

Кому доступні кредитні канікули?

Скільки коштують кредитні канікули?

Сама ідея кредитних канікул базується на звільненні позичальника від внесення платежів на визначений час, тому, теоретично, і послуга повинна бути безкоштовною. Таке відтермінування передбачає кілька варіантів вартості:

 • Продовження терміну кредитування, тобто перенесення терміну платежу на наступний місяць. В такому разі за термін кредитних канікул, користувач повинен сплатити нараховані відсотки в розмірі, зазначеному в кредитному договорі.
 • Збільшення розміру наступних платежів за рахунок відтермінування поточного, тобто один платіж ділиться на кілька частин, кожна з яких додається до наступних. В результаті кількість платежів буде меншою, але загальна вартість кредиту та кінцева дата погашення не зміняться.
 • Індивідуальні умови кредитних канікул: клієнт має можливість самостійно встановлювати бажані терміни та розміри платежів. Проте, такий варіант можливий не в кожному банку і доступний тільки для добросовісних та зразкових клієнтів, які співпрацюють з банком протягом кількох років. Однак, є також певні недоліки, адже отримання кредитних канікул на особливих умовах може передбачати додаткові оплати.

Скільки разів можна оформляти кредитні канікули?

Про можливість або неможливість оформлення кредитних канікул обов’язково зазначається в кредитному договорі, як й про те, скільки разів клієнт може використовувати послугу та на який час. В кожному окремому банку чи іншій фінансовій установі ця кількість може бути різною.

Що стосується терміну, на який можна взяти тимчасову паузу від сплати, то він залежить від кожного окремого кредитора, а також від індивідуальної ситуації кожного позичальника, і може становити від 1 до 12 місяців. Найчастіше банки погоджуються надати кредитні канікули терміном від 3 до 6 місяців, проте за умови хорошої кредитної історії клієнта та надання ним вагомих причин і доказів сплати боргу в повному розмірі пізніше.

Скоринг

Кредитоспроможність: якою буває та як її підвищити?

Що таке кредитоспроможність? Якою вона буває? Та від...

Що таке скоринг та як він визначається?

Скоринг має вирішальне значення в питанні надання кредиту....

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо....

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 (5)

Кредит під 0 – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший кредит без нарахування...

Додати коментар

##  ## ##   ## ########  ###  ######## 
##  ## ##   ## ##     ## ##  ##   ## 
## ##  ##   ## ##    ##  ## ##   ## 
#####  ##   ## ######  ##   ## ######## 
## ##  ##   ## ##    ######### ##    
##  ## ##   ## ##    ##   ## ##    
##  ## ####### ##    ##   ## ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі