Заборгованість по кредиту. Чи можна її не платити?

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, люди не перестають брати позики. Більш того, загальна сума виданих кредитів постійно зростає, разом з нею відповідно росте й заборгованість наших громадян. Деякі позичальники стикаються з ситуаціями, коли вони не мають жодної змоги оплатити навіть мінімальні платежі. Тому багатьох може цікавити питання, чи можливо законно не платити по кредиту?

Як законно не платити по кредиту?

Заборгованість по кредиту: що слід знати?

Оформлюючи іпотеку, споживчий кредит чи кредит онлайн, потрібно розуміти усю серйозність прийнятого рішення, а також усвідомлювати, що ви несете особисту відповідальність за їх оплату перед кредитором та українським законодавством. Важливо добросовісно виконувати умови кредитного договору: дотримуватись термінів та регулярно вносити платежі у відповідному розмірі.

Звичайно, невелика прострочка по кредиту на кілька днів чи тижнів багато проблем не створить. Адже її можна легко погасити, заплативши мінімальний штраф. Після цього можливо навіть попросити про спрощення умов контракту. Кредитори в більшості випадкив ідуть назустріч клієнтам. Але, якщо позичальник свідомо й протягом тривалого часу ухиляється від виконання боргових зобов’язань, тоді в нього можуть виникнути  серйозні проблеми.

Перше, що зробить банк чи кредитна компанія – це протягом певного часу нагадуватиме клієнту про необхідність сплатити кредит. Також, весь час нараховуватимуться відсотки по збільшеній ставці та штрафи. Якщо клієнт ніяк не реагує, кредитор передає проблемну заборгованість колекторам. Коли ж і колекторам нічого не вдається вирішити, то справа відправляється в суд, де рішення, швидше за все, буде прийняте не на користь клієнта.

Як вирішити проблеми із заборгованістю?

Кредит із простроченою заборгованістю – проблема, яку треба вирішувати швидко. Чим довше тягнути з нею, тим більше шкоди вона завдасть. А взагалі мудро звернутись до кредитора ще перед виникненням прострочки, тобто одразу, як тільки ви зрозуміли, що вчасно здійснити оплату не зможете. В таких випадках кредитні установи пропонують скористатись послугою продовження дії кредитного договору (пролорнгацією) або креитними канікулами. Це допомагає не тільки уникнути нарахування пені та штрафів, але й негативних записів в кредитній історії, й не допустити ситуації, коли погрожують колектори

Якщо так сталось, що прострочка допущена й ви не встигли повідомити кредитора та скористатись пролонгацією, не чекайте поки до вас зателефонують співробітники кредитної установи, зробіть це першим.  А краще – відвідайте банк чи відділення кредитної компанії особисто та розкажіть свою ситуацію. Так чином ви зможете переконати кредитора, що не уникаєте повернення кредиту, просто на даний час обставини не дозволяють розплатитись з боргами.

Часто навіть не доводиться пояснювати, яким способом збираєтесь справитись з проблемним кредитом. Кредитор сам пропонує шляхи вирішення. Для клієнта з простроченою заборгованістю можуть запропонувати процедуру рефінансування або реструктуризацію. Перша дає додатковий час на пошук грошей для погашення, а іноді умови кредитування міняються на більш вигідні. Друга – зменшує боргове навантаження, адже платежі по кредиту розбиваються на менші частини.

Що буде, якщо не платити по кредиту?

Які причини дозволяють законно не платити по кредиту?

Варто також знати, що існує ряд поважних причин, що дозволяють певний проміжок часу не платити по кредиту. При цьому будь-які штрафи чи додаткові платежі за відстрочення не стягуватимуться. До таких причин належать: втрата роботи та відсутність інших джерел доходу; затяжна хвороба, що потребує тривалого лікування або втрата працездатності; втрата майна в наслідок стихійного лиха; а також інші нещасні випадки. Але приготуйтеся до того, що доведеться довести причини відмови від виплат перед судом.

Якщо говорити про можливість повної несплати боргу на законних правах, то це можливо тільки за допомогою процедури банкрутства. Iноді відбувається списання боргу за кредитом у випадках, коли визнається кредитний договір недійсним або розривається. Пороте, такі рішення майже завжди приймаються в судовому порядку. До того ж, кожна зі сторін повинна надати докази своєї правоти чи невинності.

При відсутності необхідних фактів та доказів виграти справу ніяк не вдасться. Тим більше, на недобросовісного клієнта, крім обов’язку сплати боргу та штрафів, можуть бути накладені ще й адміністративні стягнення на користь держави.

Які дії слід виконати, щоб не платити заборгованість по кредиту?

Щоб не сплачувати кредит, перш за все, потрібно визначити, які підстави у вас для цього є. Адже саме від них будуть залежати подальші дії. Припустимо, у вас критична фінансова ситуація, через яку погасити кредит нереально. У цьому випадку доцільно говорити про застосування процедури банкрутства.

Варто бути готовим, що такий процес не буде коротким, й до того ж може погіршити фінансове становище. Визнання банкрутства фізичних осіб  можливо тільки через суд. Тому, потрібно особисто подати відповідну заяву до судових органів. Після чого буде призначено ряд судових експертиз та інших заходів, результати яких будуть мати вирішальне значення при розгляді справи.

Варто пам’ятати, що будь-яке цінне майно може бути конфісковане та використане в якості погашення кредиту. Проте зазвичай вилучених коштів для повного погашення не вистачає. Тому решта боргу списується після прийняття судом рішення про визнання банкрутства позичальника.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Фінансовий омбудсмен: хто він та коли потрібен?

Багато наших співвітчизників час від часу стикаються...

Додати коментар

######## ##  ## ##   ## #### ##   ## 
  ##   ## ## ##   ## ## ##   ## 
  ##   ####  ##   ## ## ##   ## 
  ##    ##  ######### ## ######### 
  ##    ##  ##   ## ## ##   ## 
  ##    ##  ##   ## ## ##   ## 
  ##    ##  ##   ## #### ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле