Що таке пролонгація? Особливості поновлення договору кредиту

Багатьом із нас при оформленні різних документів, а особливо – при укладанні різних договорів доводиться мати справу з незрозумілими термінами. Від того, наскільки ми знаємо, що вони означають, залежить те, чи отримаємо ми ту користь, якої ми сподіваємось. Одним з таких визначень являється пролонгація. Пролонгувати можна договори оренди, кредитів, позик, а також різні контракти та угоди. Про це та багато іншого ми розповімо в нашій статті.

Рейтинг
(4)
Максимальна сума
10000 грн
Максимальний термін
30 дн.
Заповнiть заявку
Рейтинг
(5)
Максимальна сума
17000 грн
Максимальний термін
30 дн.
Заповнiть заявку
Рейтинг
(4.8)
Максимальна сума
25000 грн
Максимальний термін
30 дн.
Заповнiть заявку
Рейтинг
(4.3)
Максимальна сума
5000 грн
Максимальний термін
30 дн.
Заповнiть заявку
Рейтинг
(4.6)
Максимальна сума
15000 грн
Максимальний термін
30 дн.
Заповнiть заявку
Кредити онлайн на карту - жовтень 2022 року

Пролонгація – визначення терміну

Пролонгація – це термін, який зазвичай використовують в економічній сфері, в стосунку до банківського сектору. Однак, варто знати, що дане поняття має набагато ширший обсяг застосування, і використовується в юриспруденції, можливо, частіше, ніж у фінансовій галузі. В загальному поняттю послуга може стосуватись до будь-яких договорів, і означає продовження дії договору після його закінчення або ще перед кінцевою датою. Точніше кажучи, продовження може застосовуватись до будь-яких документів з точно визначеною датою.

Що можна пролонгувати?

Щоб зрозуміти, кому та коли знадобитися відстрочка, ми постараємось детально описати, які конкретно документи можна пролонгувати та як це зробити. І так, продовженню підпадає наступний список документів:

 1. Трудові договори між роботодавцем та працівниками.
 2. Договір оренди земельної ділянки.
 3. Договори за банківськими депозитами та іншими вкладами.
 4. Договір оренди житла чи іншого приміщення.
 5. Кредитний договір з банком або іншою небанківською кредитною установою.
 6. Договір автокредиту.
 7. Договір іпотеки.
 8. Договір постачання (у випадку співпраці різних підприємств).
 9. Договір про надання/отримання послуг.
 10. Векселі.

Пролонгації договору оренди приміщення

Більшість договорів оренди житла чи комерційних приміщень оформляються, переважно, терміном на рік. Договори строком понад рік підлягають спеціальній реєстрації. Щоб не витрачати додатковий час, а ми знаємо, що оформлення будь-яких документів проходить не надто швидко і не зовсім просто, більшість громадян вирішує підписати угоду на рік, а за необхідності оформити пролонгацію документу.

Закон не дозволяє вносити такий пункт в укладення договору оренди, тому доведеться укладати додаткову угоду про продовження терміну дії договору. Здійснити таку процедуру в односторонньому порядку неможливо, на це повинен бути дозвіл орендодавця. Точніше кажучи, додаткова угода про продовження дії договору – це практично те саме, що й укладання нової угоди, в ній потрібно вказати:

 • всі права та обов'язки сторін,
 • дату початку та закінчення терміну,
 • наслідки невиконання обов'язків або порушення правил,
 • вартість оренди,
 • порядок виплат та інше.

Поновлення договору оренди землі

Продовження договору оренди земельної ділянки на відміну від комерційного приміщення чи житлової площі може бути з автоматичною пролонгацію. Якщо ні орендодавець, а ні орендар не ініціюють поновлення угоди, з точки зору законодавства вона залишається і далі дійсною, проте на невизначений період.

Крім того, продовжити договір можна також з введенням певних змін, наприклад, ціни чи введення певних обмежень щодо способу використання ділянки. Але в такому разі також доведеться укладати додаткову угоду до договору про продовження терміну дії, тобто, переукладати контракт.

Продовження банківського депозиту та вкладів

Пролонгування банківських вкладів має надзвичайно важливе значення для вкладників, адже дозволяє їм не втратити кошти, й, тим самим, отримати максимум користі. Зазвичай за більшістю вкладів можлива автоматична пролонгація. Завдяки цій функції клієнту не доведеться пильнувати терміну, а спокійно отримувати дохід з власних коштів.

У цьому випадку договір буде продовжено на попередніх умовах. Проте, треба також врахувати той фактор, що за новим договором може змінитись відсоткова ставка та інші умови депозиту.

Пролонгація строку дії договору з банком

Суть поновлення кредитного договору за банківськими кредитами полягає в тому, що кредитний договір відповідно змінює дати погашення позики, тобто допомагає зберегти кредитну історію в належному стані, уникнути проблем з кредитором, а також на певний час отримати більше фінансової свободи. Процедура в банківській установі відбувається в кілька етапів:

 1. Подача заявки на оформлення послуги. До заявки потрібно додати документи, що підтверджують наявність причин неспроможності виконати умови укладеного договору.
 2. Отримання відповіді. В різних банках час розгляду заявок може бути різним, але в середньому не більше трьох днів, а іноді клієнт отримує відповідь безпосередньо при зверненні.
 3. Якщо банк погодився с новими умовами, працівник банку запропонує ознайомитись з додатковим договором та обговорити умови надання послуги.
 4. Якщо вказані умови вас влаштовують і не виникає жодних додаткових запитань, а в договорі чітко вказана вартість послуги та зрозумілі інші правила, треба лише поставити свій підпис й кредит буде вважатиметься пролонгованим.

Пролонгація договору за кредитами від МФО

Оформити пролонгацію кредиту онлайн в одній з мікрофінансових компаній набагато простіше, ніж в банківській установі. Оскільки оформити отримати гроші в кредит можливо без відвідування офісу кредитора, то відповідно й виконати будь-які інші операції, які стосуються даних кредитних зобов'язань, також можливо дистанційно і за короткий час.

Щоб скористатись послугою, потрібно:

 1. Зайти в особистий кабінет на сайті вашої кредитної компанії.
 2. Дізнатись суму нарахованих відсотків. Отримати таку інформацію можливо також зателефонувавши на номер гарячої лінії та вказавши персональні дані або номер кредитного договору.
 3. Отримавши інформацію та погасивши нараховані відсотки, кредит буде пролонгований на аналогічну кількість днів. Переважно це 30 днів, оскільки сьогодні майже в кожній МФО України це максимальний час кредитування. Проте пролонгування доступне необмежену кількість разів.

ЯКІ КРЕДИТНІ КОМПАНІЇ ДОЗВОЛЯЮТЬ ОФОРМИТИ ПРОЛОНГАЦІЮ?

Про наявність чи відсутність можливості продовження договору у кожній конкретній установі варто дізнатись ще перед оформленням кредитного зобов'язання. Саме так говорить одне з основних правил укладання кредитного договору. Доступність даної послуги надзвичайно важлива, адже вона дає додаткові гарантії уникнення прострочень та заборгованостей у випадку виникнення проблем зі своєчасним погашенням, а разом із цим й збереження хорошої кредитної історії.

Сьогодні майже кожен кредитор дозволяє своїм клієнтам продовжувати термін використання грошей. Однак, варто мати на увазі, що в банках кількість можливих відстрочок по одному і тому ж договору обмежена, а іноді зводиться до одноразової можливості використання послуги.

Натомість кредитні компанії дозволяють продовжувати кредити онлайн необмежену кількість разів на такий самий строк, при цьому навіть без відвідування офісу, тобто дистанційно. Найчастіше з проханням продовжити термін договору звертаються позичальники, які оформили кредити онлайн, кредити без офіційного працевлаштування та кредити до зарплати. Таким чином можна отримати кредит онлайн на 12 місяців й навіть довше, якщо постійно продовжувати послугу.

Компанія Подати заявку Без довідки про доходи Вiк клієнта 0% на перший кредит Взяти кредит
Алекс Кредит Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
CCLOAN Подати заявку ✔️ 20+ ✔️ Взяти кредит
CreditKasa Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
SOS Credit Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Сashinsky Подати заявку ✔️ 18+ Взяти кредит
Швидко Гроші Подати заявку ✔️ 18+ Взяти кредит

ХТО МОЖЕ ОФОРМИТИ послугу продовження?

Кожен позичальник може подати заявку на продовження терміну дії кредитного договору. Однак слід мати на увазі факт, що в банках дана пропозиція, адресована не всім. Згода на продовження залежить від банківської установи. Варто бути також готовим до того, що банк проведе детальний аналіз вашої кредитної історії: фінансове становище позичальника, його кредитоспроможність суттєво впливає на рішення банку.

Крім того, тут дуже важлива тісна співпраця позичальника з банківською установою. Важливо, щоб клієнт виконував боргові зобов'язання вчасно. Якщо було допущено затримку хоча б з одним платежем, банк може не погодитися на продовження строку договору.

Проте на відміну від банків мікрофінансові організації майже ніколи не відмовляють у пролонгації. Використати послугу може кожен клієнт МФО, й до того ж неодноразово.

ЧОМУ ПРОЛОНГАЦІЯ КРЕДИТУ ВИГІДНА ОБОМ СТОРОНАМ КРЕДИТНОГО ДОГОВОРУ?

На перший погляд здається, що пролонгування вигідне тільки для позичальника, але насправді користь отримують обидві сторони. За допомогою цієї послуги кредитор отримує шанс розв'язувати питання з проблемною заборгованістю без участі колекторів та без судового розгляду.

У випадку, якщо продовження строку допоможе клієнту вдало розплатитись з боргами, і він залишиться задоволеним, то в майбутньому дана особа не шукатиме інших кредиторів, а звернеться за необхідності саме сюди. А можливо й приведе нових клієнтів, залишивши хороші відгуки чи порекомендувавши кредитну установу своїм знайомим.

Ще одним великим плюсом без сумніву можна назвати додатковий дохід. Продовження умови договору веде до збільшення терміну кредитування, і, як наслідок, кінцева сума нарахованих відсотків збільшується.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

 ###### ######## ##   ## ####### ######## 
##  ## ##    ##   ## ##   ## ##   ## 
##    ##    ##   ## ##   ## ##   ## 
 ###### ######  ##   ## ##   ## ##   ## 
   ## ##    ##   ## ##   ## ##   ## 
##  ## ##    ##   ## ##   ## ##   ## 
 ###### ######## #######  ####### ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі