Що таке пролонгація?

Багатьом із нас при оформленні різних документів, а особливо – при укладанні різних договорів доводиться мати справу з незрозумілими термінами. Від того, наскільки ми знаємо, що вони означають, залежить те, чи отримаємо ми ту користь, якої ми сподіваємось. Одним з таких визначень являється пролонгація. Пролонгувати можна договори оренди, кредитів, позик, а також різні контракти та угоди. Про це та багато іншого ми розповімо в нашій статті.

Яке значення має термін пролонгація?
 1. Визначення терміну пролонгація
 2. Де може застосовуватись пролонгація?
 3. Пролонгування договору оренди приміщення
 4. Процедура оформлення пролонгації договору оренди приміщення
 5. Як оформити пролонгацію договору оренди землі?
 6. Як оформити пролонгацію депозитів та вкладів?
 7. Як оформити пролонгацію кредитного договору?
 8. Як оформити пролонгація кредиту онлайн?

Пролонгація – визначення терміну

Пролонгація – це термін, який зазвичай використовують в економічній сфері, в стосунку до банківського сектору. В більшості осіб пролонгація асоціюється, або з банківськими вкладами або з кредитами.

Однак, варто знати, що дане поняття має набагато ширший обсяг застосування, і використовується в юриспруденції, можливо, частіше, ніж у фінансовій галузі. В загальному поняттю пролонгації може стосуватись будь-яких договорів, і означає продовження дії договору після його закінчення або ще перед кінцевою датою. Точніше кажучи, пролонгація може застосовуватись до будь-яких документів з точно визначеною датою.

Що можна пролонгувати?

Щоб зрозуміти, кому та коли знадобитися пролонгація, ми постараємось детально описати, які конкретно документи можна пролонгувати та як це зробити. І так, пролонгації підпадає наступний список документів:

 1. Трудові договори між роботодавцем та працівниками.
 2. Договір оренди земельної ділянки.
 3. Договори за банківськими депозитами та іншими вкладами.
 4. Договір оренди житла чи іншого приміщення.
 5. Кредитний договір з банком або іншою небанківською кредитною установою.
 6. Договір автокредиту.
 7. Договір іпотеки.
 8. Договір постачання (у випадку співпраці різних підприємств).
 9. Договір про надання/отримання послуг.
 10. Векселі.

Пролонгація договору оренди приміщення

Більшість договорів оренди житла чи комерційних приміщень оформляються, переважно, терміном на рік. Договори строком понад рік підлягають спеціальній реєстрації. Щоб не витрачати додатковий час, а ми знаємо, що оформлення будь-яких документів проходить не надто швидко і не зовсім просто, більшість громадян вирішує підписати угоду на рік, а за необхідності оформити пролонгацію договору оренди.

Хоча варто розуміти, що ця процедура також не є найпростішою. Зазначимо, що автоматична пролонгація договору оренди в жодному разі не можлива, адже згідно з законом це обмежує права власника. Щоб продовжити договір, доведеться постаратись.

Як оформити пролонгацію?

Як оформити пролонгацію договору оренди приміщення?

По-перше, пам'ятайте, що закон не дозволяє вносити пункт про пролонгацію в контракт оренди, тому доведеться укладати додаткову угоду про продовження терміну дії договору. По-друге, здійснити таку процедуру в односторонньому порядку неможливо, на це повинен бути дозвіл орендодавця. Точніше кажучи, додаткова угода про продовження дії договору – це практично те саме, що і укладання нової угоди, в ній потрібно вказати:

 • всі права та обов'язки сторін,
 • дату початку та закінчення терміну,
 • наслідки невиконання обов'язків або порушення правил,
 • вартість оренди,
 • порядок виплат та інше.

Єдина відмінність від стандартної угоди це те, що договір пролонгації можна укласти ще перед спливом терміну попереднього, та зазначити, що це – продовження договору оренди. Щоб не завдавати собі клопотів з правильним оформленням даного документу, радимо завантажити готовий документ з інтернету. Знайти його досить просто, достатньо тільки в будь-якому браузері ввести “додаткова угода про продовження терміну дії договору зразок” завантажити файл можливо з будь-якого правового порталу.

Пролонгація договору оренди землі

Пролонгація договору оренди земельної ділянки на відміну від договору оренди комерційного приміщення чи житлової площі може бути пролонгований автоматично. Якщо ні орендодавець, а ні орендар не ініціюють пролонгацію угоди, з точки зору законодавства вона залишається і далі дійсною, проте на невизначений період. У випадку оренди землі ситуація дещо протилежна, ніж у випадку оренди приміщення, адже тут доведеться вдатись до спеціальних дій для припинення дії договору. Обидві сторони повинні підписати документ, в якому зазначається розірвання угоди.

Якщо двостороннє підписання з якихось причин неможливе відповідно до цивільного кодексу, дані дії повинні бути офіційно підтверджені органами місцевого самоврядування. Крім того, пролонгувати договір оренди землі можна також з введенням певних змін, наприклад, ціни чи введення певних обмежень щодо способу використання ділянки. Але в такому разі також доведеться укладати додаткову угоду до договору про продовження терміну дії, тобто, переукладати контракт.

Пролонгація банківських депозитів та вкладів

Пролонгація банківських вкладів має надзвичайно важливе значення для вкладників, адже дозволяє їм не втратити кошти, й, тим самим, отримати максимум користі. Тому варто добре ознайомитись з загальною процедурою пролонгації договору вкладів, яка діє в усіх банках, а також важливими деталями, які може вводити кожен банк окремо. Зазвичай за більшістю вкладів під час його оформлення можна підключити автоматичну пролонгацію договору. Завдяки цій функції клієнту не доведеться пильнувати терміну, а спокійно отримувати дохід з власних коштів.

У даному випадку договір буде продовжено на попередніх умовах. Якщо автопролонгація недоступна у вашому банку, або ви на неї не погодились під час підписання договору, вам доведеться особисто звернутись в банк та підписати новий договір. Проте, треба також врахувати той фактор, що за новим договором може змінитись відсоткова ставка та інші умови депозиту (радимо перед пролонгацією вкладу добре проаналізувати нові умови, а також подумати, що для вас буде більш вигідним: пролонгувати депозит чи відкрити новий в іншому банку, якщо там умови вигідніші).

Пролонгація кредитного договору за банківськими кредитами

Суть пролонгації кредитного договору за банківськими кредитами полягає в тому, що продовження терміну дії кредитного договору відповідно відтермінування дати погашення позики, тобто допомагає зберегти кредитну історію в належному стані, уникнути проблем з кредитором, а також на певний час отримати більше фінансової свободи. Процедура оформлення пролонгації кредиту в банківській установі відбувається в кілька етапів:

 1. Подача заявки на оформлення пролонгації. До заявки потрібно додати документи, що підтверджують наявність причин неспроможності виконати умови укладеного договору.
 2. Отримання відповіді. В різних банках час розгляду заявок може бути різним, але в середньому не більше трьох днів, а іноді клієнт отримує відповідь безпосередньо при зверненні.
 3. Якщо банк погодився пролонгувати кредит, працівник банку запропонує ознайомитись з додатковим договором та обговорити умови надання послуги.
 4. Якщо вказані умови вас влаштовують і не виникає жодних додаткових запитань, а в договорі чітко вказана вартість пролонгації та зрозумілі інші правила, треба лише поставити свій підпис й кредит буде вважатиметься пролонгованим.

Пролонгація договору за кредитами від МФО

Оформити пролонгацію кредиту онлайн в одній з мікрофінансових компаній набагато простіше, ніж в банківській установі. Оскільки оформити отримати гроші в кредит можливо без відвідування офісу кредитора, то відповідно й виконати будь-які інші операції, які стосуються даних кредитних зобов'язань, також можливо дистанційно і за короткий час.

Щоб скористатись послугою пролонгації потрібно:

 1. Зайти в особистий кабінет на сайті вашої кредитної компанії.
 2. Дізнатись суму нарахованих відсотків. Отримати таку інформацію можливо також зателефонувавши на номер гарячої лінії та вказавши персональні дані або номер кредитного договору.
 3. Отримавши інформацію та погасивши нараховані відсотки, кредит буде пролонгований на аналогічну кількість днів. Переважно це 30 днів, оскільки сьогодні майже в кожній МФО України це максимальний час кредитування. Проте пролонгація доступна необмежену кількість разів. 

Аспект пролонгації, а саме простота її оформлення та доступність (на відміну від банків, в МФО не потрібно попередньо отримувати дозвіл на оформлення процедури) являються одними з основних переваг даних установ. Отже, якщо ви не маєте досвіду у користуванні кредитними послугами, то звернення в МФО може стати хорошим та безпечним початком для будування кредитної історії.

Статті

Передплачена карта - що це, які її функції?

Передплачені картки - відносно новий для нашої країни...

Кредитні канікули: що це, та як правильно їх оформити?

Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...

Іменна карта – переваги та відмінності від звичайної карти

З кожним роком ми все більше звикаємо користуватись...

Кредит на карту без фото паспорта - 9 вигiдних пропозицій

Плануючи оформити кредит часто можна зустрітись з вимогою...

Кредит без переплати: вигідні пропозиції

Кредити онлайн, як і звичайні банківські кредити, це...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо....

Додати коментар

   ## #######  ###### ######## ######  
   ## ##   ## ##  ## ##    ##  ## 
   ## ##   ## ##    ##    ##    
   ## ##   ## ##    ######  ##  #### 
##  ## ##   ## ##    ##    ##  ## 
##  ## ##   ## ##  ## ##    ##  ## 
 ######  #######  ###### ######## ######  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі