Як оформити рефінансування кредиту?

Випадкові ситуації часто призводять до того, що навіть добре сплановані платежі за кредитами стає неможливо внести вчасно. Однак вихід з ситуації існує. Не допустити прострочення цілком реально, якщо скористатись послугою рефінансування.

Як скористатись послугою рефінансування?

Що таке рефінансування?

Рефінансування – один з досить поширених термінів по кредиту. Походить від двох латинських слів: «re» – повтор і «finansia» – грошовий платіж. Говорячи простими словами, даний термін означає оформлення нового боргового зобов’язання для погашення попереднього. Рефінансування іноді ще називають перекредитуванням. Дана послуга доступна майже у всіх банках та інших небанківських фінансових установах безкоштовно або за додаткову оплату.

Необхідність у рефінансуванні виникає у клієнтів, які не можуть вчасним погашенням кредиту чи внести обов’язкові платежі по ньому. Також, її оформлення може бути корисним для осіб, в котрих відкрито кредити на вкрай невигідних умовах. Припустимо: людина оформила іпотеку на 10 років з відсотковою ставкою 25% річних, половину суми уже сплатила, але раптом дізнається, що в іншому банку ставка виносить всього 15% річних. Оформивши новий кредит в цьому банку, та погасивши за його кошт попередній, стане можливо добре зекономити.

Проте, далеко не всі кредитори погоджуються проводити рефінансування. Причини зрозумілі. По-перше, якщо в клієнта виникають проблеми з погашенням кредиту в попередньому банку, існує великий ризик невиплати в новому банку, до того ж скоринг-бал та оцінка кредитоспроможності такого клієнта будуть низькими. По-друге, що стосується проведення рефінансування в середині компанії, то для кредитора це завжди не вигідно, адже його прибуток в такому разі зменшиться.

Рефінансування і реструктуризація: в чому різниця?

Більшість людей часто плутають терміни рефінансування та реструктуризації, адже звучать вони подібно і мають кілька спільних якостей. До того ж, якщо мова іде про оформлення послуги рефінансування в тій же установі, в котрій є заборгованість по кредиту, багато хто не розуміє, коли краще використовувати одну послугу, а коли іншу. В чому користь проведення рефінансування та чим саме вона відрізняється від реструктуризації?  

Насправді, відмінностей багато. По-перше, реструктуризація передбачає тільки деякі зміни умов кредитування: в основному це продовження терміну дії договору та зміна розміру обов‘язкових платежів. З її допомогою можна уникнути прострочки по кредиту, падіння в боргову яму, а також негативних записів в кредитній історії. По-друге, у випадку оформлення реструктуризації доведеться витратити набагато більше, ніж при звичайному погашенні. Оскільки термін кредиту збільшиться, то i сума нарахованих відсотків відповідно теж зросте.

Рефінансування, натомість, дозволяє оформити кредит на погашення іншого кредиту на вигідніших умовах. А це, в свою чергу, допомагає не тільки вчасно розплатитись з боргами, але й зекономити, звичайно, якщо в кредитора доступні інші дешевші пропозиції кредитування. Проте, варто взяти до уваги, що навіть якщо такі пропозиції існують, банки рідко погоджуються рефінансувати свої кредити, їм це просто не вигідно. Тому єдиний вихід – шукати інші кредитні організації, які мають спеціальні програми рефінансування, призначені саме для клієнтів з проблемними кредитами.

Що слід розуміти під терміном рефінансування?

Як оформити рефінансування? Які документи потрібні?

Щоб послуга рефінансування принесла якнайбільше користі, перш за все, потрібно правильно вибрати кредитну установу з хорошою пропозицією кредитування. Найбільш вигідні програми рефінансування пропонують банки та крупні кредитні компанії. Як правило, вони надають такі послуги під заставу нерухомості чи іншого цінного майна, за наявності поручителів або високого стабільного доходу.

Що стосується необхідного пакету документів, то перелік той самий, що і при оформленні звичайного банківського кредиту: довідка з місця роботи, довідка про доходи, довідка про склад сім’ї та їх доходи, виписка з банку про наявність депозиту (якщо є), свідоцтво про право власності на нерухомість та інші. Пам’ятайте, що саме у ваших інтересах надати якомога більше документів, адже чим ширший їх список, тим вища кредитоспроможність, а відповідно – кращі умови кредитування.

Чому кредити онлайн вигідніші ніж банківське рефінансування?

Якщо потрібні документи зібрати не вдається, то, як варіант, можна розглядати звернення в кредитну компанію за кредитом онлайн. Це особливо зручно для позичальників, котрим залишилось погасити невелику суму боргу. Крім того, не доведеться витрачати зайвий час на поїздку до кредитора та очікування відповіді. Заявка на кредит онлайн заповнюється та відправляється дистанційно, а рішення приходить миттєво.

У більшості випадків позитивну відповідь отримують навіть безробітні громадяни та особи з поганою кредитною історією. Обов’язкові документи: паспорт, ідентифікаційний код та платіжна карта. На відміну від програм рефінансування та інших банківських послуг, кредитні компанії іноді пропонують навіть оформлення безвідсоткових кредитів.

Отримати безкоштовний кредит найпростiше в компаніях, які тільки відкрились або під час проведення сезонних чи інших акцій. Строки безвідсоткового кредитування складають від 7 до 30 днів. Тому, перш ніж оформити таку позику, варто добре проаналізувати свої фінансові можливості та визначити, чи ви зможете вчасно повернути кошти. Адже після закінчення терміну, відсотки нараховуються не тільки за наступні дні, але й за попереднi, тому сума виходить досить великою.

Скоринг

Як підвищити кредитоспроможність?

На прийняття або відхилення заявки на кредит впливає...

Що впливає на оцінку кредитоспроможності позичальника?

Найпоширенішою причиною, через яку банк відмовляється...

Що таке кредитоспроможність позичальника?

Кожній людині, котра хоче отримати кредит, обов’язково...

Моделі кредитного скорингу

Щоб прийняти рішення: видати клієнту кредит чи відмовити,...

Що таке скорингова оцінка або скоринг-бал?

Звертаючись за кредитом, клієнт сподівається на позитивну...

Додати коментар

   ## ##   ## ######## ######## ###### 
   ## ##   ## ##    ##    ##  ## 
   ## ##   ## ##    ##    ##    
   ## ##   ## ######  ######  ###### 
##  ## ##   ## ##    ##       ## 
##  ## ##   ## ##    ##    ##  ## 
 ######  ####### ##    ######## ###### 

Увійдіть, щоб приховати це поле