Рефінансування – перекредитування кредитів

Послуга рефінансування кредиту появилась відносно недавно. Тому більшість із нас може не здогадуватись для чого вона потрібна та як її оформити. Однак про цю послугу необхідно не тільки знати, але й розуміти принцип її дії. Рефінансування кредиту може стати хорошим розв’язанням у випадку виникнення проблем з вчасним погашенням.

Як скористатись послугою рефінансування?

Що таке рефінансування?

Рефінансування – один з досить поширених фінансових термінів. Походить від двох латинських слів: «re» – повтор і «finansia» – грошовий платіж. Говорячи простіше, даний термін означає оформлення нового боргового зобов’язання для погашення попереднього. Рефінансування – це іншими словами перекредитування.

Дана послуга доступна майже у всіх банках та інших небанківських фінансових установах безкоштовно або за додаткову оплату. Рефінансування кредиту може бути необхідним клієнтам, які не можуть вчасно погасити чи сплатити обов’язкові платежі по ньому. Також, її оформлення може бути корисним для осіб, в котрих відкрито кредити на вкрай невигідних умовах.

Припустимо: людина оформила іпотеку на 10 років з відсотковою ставкою 25% річних, половину суми уже сплатила, але раптом дізнається, що в іншому банку ставка виносить всього 15% річних. Оформивши новий кредит в цьому банку та погасивши за його кошт попереднього, стане можливо добре зекономити. Проте, далеко не всі кредитори погоджуються проводити такого роду перекредитування кредитів. 

 • По-перше, якщо в клієнта виникають проблеми з погашенням кредиту в попередньому банку, існує великий ризик невиплати кредиту в новому банку, до того ж скоринг-бал та оцінка кредитоспроможності такого клієнта будуть низькими.
 • По-друге, що стосується проведення рефінансування в середині компанії, то для кредитора це завжди не вигідно, адже його прибуток в такому разі зменшиться.

Як і де оформити рефінансування?

Щоб послуга рефінансування принесла якнайбільше користі, перш за все, потрібно правильно вибрати кредитну установу з хорошою кредитною пропозицією. Найбільш вигідні програми рефінансування кредитів пропонують банки. Як правило вони надають такі послуги під заставу нерухомості чи іншого цінного майна, за наявності поручителів або високого стабільного доходу. Процедура рефінансування банків переважно виглядає так:

 1. Подача запиту на рефінансування боргу. Там потрібно вказати бажану суму кредиту, термін, особисті дані, а також інформацію за попереднім кредитом.
 2. Дочекатись відповіді банку. Розгляд заявки може тривати від кількох днів до тижня. Іноді банки можуть попросити надати додаткові документи, після чого доведеться знову почекати 1-2 днів на відповідь.
 3. У випадку позитивної відповіді обидві сторони узгоджують умови кредитування та підписують новий кредитний договір, в якому ціллю кредитування зазначається рефінансування.

Проте, варто розуміти, що у випадку перекредитування проблемних кредитів важливе значення буде мати кредитна історія. Будь-який банк обов’язково перевірить інформацію про клієнта в УБКІ. Оскільки послуга рефінансування – це по суті оформлення нового боргового зобов’язання, то отримати перекредитування з поганою кредитною історією від банку майже нереально.

За таких обставин більше шансів отримати кредит онлайн на карту без відмови, звернувшись в одну із мікрофінансових кредитних компаній або якщо сума боргу надто велика, то відразу в кілька МФО. Крім того, повідомляти установу про ціль кредитування не завжди необхідно, адже кредити онлайн видаються на будь-які цілі. Підібрати кращий варіант нового кредиту на погашення попереднього допоможе наша табличка.

Компанія Подати заявку Рефінансовий кредит Вiк клієнта З поганою кредитною історією Взяти кредит
Гроші всім Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Miloan Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Moneyveo Подати заявку ✔️ 19+ ✔️ Взяти кредит
Cashpoint Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
CCloan Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Качай Гроші Подати заявку ✔️ 20+ ✔️ Взяти кредит
Кредит 365 Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
CreditOn Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Dinero Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
CreditUp Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Алекс Кредит Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Gofingo Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Кредит плюс Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит
Глобал кредит Подати заявку ✔️ 18+ ✔️ Взяти кредит

Які документи потрібні для перекредитування?

Що стосується необхідного пакету документів, то перелік той самий, що і при оформленні звичайного банківського кредиту:

   • довідка з місця роботи,
   • довідка про доходи,
   • довідка про склад сім’ї,
   • довідка про доходи членів сім’ї,
   • виписка з банку про наявність депозиту (якщо є),
   • свідоцтво про право власності на нерухомість та інші.

Пам’ятайте, що саме у ваших інтересах надати якомога більше документів, адже чим ширший їх список, тим вища кредитоспроможність, а відповідно – кращі умови кредитування. Якщо вирішили звернутись за кредитом в кредитну компанію, тоді вам пригодиться набагато менший перелік документів:

   • паспорт громадянина України,
   • Ідентифікаційний код,
   • банківська карта, зареєстрована на ваше ім’я.

Що слід розуміти під терміном рефінансування?

Рефінансування і реструктуризація: в чому різниця?

Багато людей іноді плутають терміни рефінансування та реструктуризації, адже звучать вони подібно і мають кілька спільних якостей. До того ж, якщо мова іде про оформлення послуги рефінансування в тій же установі, в котрій є заборгованість по кредиту, багато хто не розуміє, коли краще використовувати одну послугу, а коли іншу. В чому користь проведення рефінансування та чим саме вона відрізняється від реструктуризації?

Насправді, відмінностей багато. По-перше, реструктуризація передбачає тільки деякі зміни умов кредитування: в основному продовження терміну дії договору та зміну розміру обов‘язкових платежів. З її допомогою можна уникнути прострочки по кредиту, а також негативних записів в кредитній історії. По-друге, у випадку оформлення реструктуризації доведеться витратити набагато більше, ніж при звичайному погашенні.

Оскільки термін кредиту збільшиться, то відповідно сума нарахованих відсотків теж зросте. Натомість рефінансування дозволяє оформити кредит на погашення іншого кредиту на вигідніших умовах. А це в свою чергу допомагає не тільки вчасно позбутись боргів, але й гарно зекономити. Звичайно, якщо в кредитора доступні інші дешевші пропозиції кредитування.

Проте, варто взяти до уваги, що навіть, коли такі пропозиції і будуть, то банки рідко погоджуються рефінансувати свої кредити – їм це просто не вигідно. Тому єдиний вихід – шукати інші кредитні організації, які мають спеціальні програми рефінансування, призначені саме для клієнтів з проблемними кредитами.

Скоринг

Що таке скоринг та як він визначається?

Скоринг має вирішальне значення в питанні надання кредиту....

Кредитоспроможність: якою буває та як її підвищити?

Що таке кредитоспроможність? Якою вона буває? Та від...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (5)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо....

Як оформити кредитну карту? (4)

Сьогодні кредитна картка являється найбільш затребуваним банківським продуктом не тільки в нашій країні,...

Як позбутись боргів? (3)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Де взяти кредит без довідки про доходи? (3)

Однією з основних умов отримання банківського кредиту являється наявність довідок про доходи. У випадку...

Додати коментар

########  ###  ##   ## ##  ## ######## 
   ##  ## ##  ##   ## ## ## ##    
  ##  ##  ## ##   ##  ####  ##    
  ##  ##   ## ##   ##  ##  ######  
 ##   ######### ##   ##  ##  ##    
 ##   ##   ## ##   ##  ##  ##    
######## ##   ## #######   ##  ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле