Як перевірити кредитну історію – все про УБКІ

УБКІ, що розшифровується як Українське бюро кредитних історій – це потужна база даних, за допомогою якої можна перевірити своє фінансове досьє за 10 років. Дані можуть отримати банківські організації, кредитні компанії або особисто позичальник. Один раз на рік звіт від УБКІ можна отримати безкоштовно. Подивитися кредитну історію можна як в електронному вигляді, так і в паперовому – лист буде відправлено майбутньому позичальникові поштою. Видалити кредитну історію з УБКІ неможливо, але можна поліпшити її стан або дочекатися кінця терміну зберігання інформації.

Що таке кредитна історія та як її перевірити?

Щоб полегшити навігацію по тексту, ми створили функціональний зміст, який дозволить перейти до теми, яка вас цікавить у статті:

 1. Що таке УБКІ?
 2. Чиї дані зберігаються в реєстрі УБКІ?
 3. Способи перевірки кредитної історії в УБКІ?
 4. Чи можливо виправити погану кредитну історію в УБКІ?
 5. Коли очищується кредитна історія в УБКІ?

Українське бюро кредитних історій – визначення

Українське бюро кредитних історій – це установа, яка збирає, обробляє і зберігає інформацію про позичальників. Персональні дані про кредитну поведінку фізичних або юридичних осіб УБКІ отримує безпосередньо від банків, кредитних компаній, ломбардів, лізингових установ, та інших фінансових інституцій (тільки за умови, що на це особисто дав згоду позичальник, підписавши відповідну згоду).

Українське бюро кредитних історій було створено в 2005 році за ініціативою компанії «BigOptima Limited» та ПриватБанку. Сьогодні там міститься інформація про 37 млн. кредитів населення та підприємств. УБКІ співпрацює з усіма банками та більшістю кредитних та лізингових компаній, а також з деякими ломбардами. Основні функції цієї установи – це мінімізації кредитного ризику, підвищення безпеки та захисту грошових операцій та протидія заборгованості.

Хто входить до реєстру УБКІ?

В реєстрі УБКІ знаходяться усі, хто в даний час виплачує або користувався банківськими кредитами, кредитами онлайн чи іншими видами кредитних послуг в минулому. Це стосується як розстрочки, так і дебету на рахунку, а також використання кредитних карт. Більш того, інформація про людей, які є поручителями інших позичальників, також потрапляє в цю базу даних.

Кредитна історія в основному залежить від погашення кредитних зобов'язань. Якщо людина своєчасно сплачує всі свої зобов’язання, то турбуватися про стан кредитної історії не варто. Однак навіть найменша просрочка може негативно вплинути на кредитну історію і знизити скоринг-бал, а отже і зменшити шанси отримати кредит онлайн на карту без відмови з першого разу. Зазвичай банки не видають кредитів з відкритими простроченнями. Те ж саме відноситься до поручителів по кредитах інших осіб. Якщо ненадійний позичальник не здійснює платежі вчасно, то відомості про це будуть також записні, і в історії поручителя.

Багато хто помилково вважає, що інформація, яка міститься в Бюро кредитних історій, пов'язана, перш за все, з базою несплачених кредитів.  Однак це не до кінця правда, оскільки такий реєстр призначений для збирання, зберігання та надання повної інформації по кредитних зобов’язаннях позичальників, включаючи як позитивні, так і негативні записи.

Хто та як може перевірити кредитну історію позичальника? - Loando.ua

Як перевірити кредитну історію в УБКІ?

Бюро з питань кредитної інформації може забезпечити доступ до даних практично будь-якому споживачеві, котрий цього потребує.

Щоб перевірити кредитну історію потрібно:

 1. зайти на офіційний сайт,
 2. заповнити заявку,
 3. вказати дані паспорта та ідентифікаційного коду й адресу проживання.

Звіт про вашу кредитну історію буде відправлено на вказану адресу рекомендованим листом протягом двох робочих днів.

Існує також можливість перевірити таку інформацію онлайн. Для цього потрібно:

 1. створити обліковий запис на сайті УБКІ,
 2. додати скановані копії паспорта та ідентифікаційного коду,
 3. пройти верифікацію.

Після завершення процесу перевірки особистих даних, ви можете увійти на панель клієнта та завантажити звіт про вашу кредитну історію.

Відповідно до чинного законодавства, перевірити кредитну історію онлайн безкоштовно можливо один раз в році. Якщо клієнт хоче частіше отримувати такі дані, тоді за кожен наступний звіт доведеться заплатити 50 грн.

Крім того, зовсім недавно на сайті УБКІ стала доступною для замовлення послуга СтатусКонтроль. Після її підключення клієнт буде отримувати SMS-повідомлення в разі будь-яких, навіть найменших змін в кредитній історії. Її вартість становить 108 гривень на рік.

Але, якщо є можливість і бажання, можна підключити й іншу послугу – СтатусКонтроль Максимальний. Вона надає можливість в будь-який час доби подивитися інформацію по вашій кредитній історії. Для цього досить встановити на смартфоні додаток «Кредитна історія», або скористатись інтернет-банкінгом Приват24 чи відвідати офіційний сайт УБКІ. Вартість даної послуги складає 45 гривень на місяць.

Як виправити погану кредитну історію в УБКІ? 

Виправити погану кредитну історію в УКБКІ? - Loando.ua

Погану кредитну історію, звичайно, можливо і потрібно виправляти. Спосіб, в який це доведеться робити, залежить від причин її зіпсуття. Якщо до цього призвели технічні збої і вашої вини там немає, то працівники  УБКІ негайно повинні скоригувати записи, клієнту достатньо тільки повідомити про виявлення помилок. При чому таке виправлення робиться цілком безкоштовно, брати за це оплату в позичальника ніхто немає права. Але, якщо до негативних записів призвела ваша кредитна поведінка, то виправляти наслідки доведеться також вам. Зробити це можна в кілька способів.

Перший спосіб – це оформлення кількох нових кредитних зобов’язань та вчасне їх погашення. Найпростіше оформити короткотривалі кредити онлайн, тобто послугу "гроші до зарплати" на невеликі суми. Такі позики надають кредитні компанії. Переважно, вони не перевіряють кредитну історію позичальників, тому при отриманні кредиту з поганою кредитною історією не повинно виникнути труднощів. В цьому випадку сума та термін боргу не мають особливого значення, важливий сам факт оформлення договору та вчасне погашення кредиту.

Другий спосіб – це звернутися в кредитну компанію та оформити послугу виправлення кредитної історії. Однак тут важливо розуміти, що алгоритм дій компанії буде приблизно такий же, як у випадку самостійного оформлення кредиту. Тобто, кредитна компанія оформить на вас кілька короткострокових кредитів і слідкуватиме за тим, щоб ви вчасно їх погасили. За це, можливо, доведеться заплатити ще й певну фіксовану плату за послуги компанії, крім суми боргу та відсотків.

Тому, важливо добре проаналізувати, що у вашому випадку буде краще: самостійно взяти гроші в кредит й особисто дбати про вчасне їх закриття зобов'язань, чи залишити все в руках кредитора, не завдаючи собі зайвих клопотів з розрахунками та пильнуванням за термінами.

Чи можна видалити погану кредитну історію з УБКІ? 

Потреба у видаленні кредитної історії зазвичай виникає в людей, в яких вона надто зіпсована. Проте, цілком логічно, що УБКІ такої функції не передбачає.

Дані про кредитну поведінку кожної особи, яка хоча б одноразово оформлювала кредитні зобов’язання, зберігаються в Українському бюро кредитних історій на протязі 10 років. Якщо після спливу цього часу людина не зверталась до кредиторів, кредитна історія очищується, й відомості про дану особу більше не зберігаються в цій базі даних.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

##   ##  ###  ##   ## #######  ###### 
##   ##  ## ##  ## ## ## ##   ## ##  ## 
##   ## ##  ## ## ## ## ##   ## ##    
##   ## ##   ## ## ## ## ##   ## ###### 
 ##  ## ######### ## ## ## ##   ##    ## 
 ## ##  ##   ## ## ## ## ##   ## ##  ## 
  ###  ##   ## ### ###  #######  ###### 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі