Термін позовної давності по кредиту. Як його правильно розрахувати?

Коли громадянин оформляє кредитну угоду з банківською організацією, він заздалегідь розраховує свої фінансові можливості, щоб оплачувати щомісячні платежі по взятому займу. Але іноді відбуваються непередбачені обставини, коли позичальникові стає нічим платити за кредит і фінансова компанія починає нараховувати штрафні санкції і вдається до допомоги колекторів, щоб повернути свої гроші.

Варто чекати терміну позовної давності?

Термін позовної давності - що це?

У цивільному законодавстві для пред'явлення різних претензій встановлюються певні терміни. Період позовної давності за кредитними зобов'язаннями становить три роки - відповідно до статті 257 ЦК України (Джерело: Цивільний кодекс (ГК) України). Це час, коли кредитна установа може звернутися до судового органу із заявою про примусове стягнення заборгованості за позикою.

Поки цей час не минувся, кредитор може подавати до суду позови про повернення позики на свого клієнта. Банківська організація вимагатиме повернення кредиту разом з нарахованою процентною ставкою і штрафами. Якщо термін закінчується, то фінансова компанія вже не може пред'являти претензій до дебітора.

Але кредитні установи просто так не "прощають" борги й тому завчасно вживуть усіх заходів і зусилля, щоб забрати борг у громадянина. Будь-які спроби людини дочекатися цього періоду присікаються і дуже рідко, люди чекають закінчення даного терміну, щоб по закону зняти кредитні зобов'язання.

Як розрахувати термін позовної давності?

Законодавець встановлює початок перебігу строку в залежності від ситуації, яка може трапитися при виплаті кредиту:

  1. Період починає відлік, коли позичальник перестає виплачувати кредит.
  2. Термін обчислюється з дати, коли потрібно було внести останній платіж по позиці.

Але і тут виникають спірні моменти при визначенні нюансів початку періоду позовного часу:

  1. Частина фінансових експертів і юристів наполягає, щоб термін починався з дати закінчення терміну дії кредитної угоди. До цього можна стягнути всі нараховані штрафні санкції.
  2. Час починає свій відлік з дати порушення позичальників своїх обов'язків. Їх може бути кілька і оплата повинна проводитися за кожним порушенням зі своєю датою обчислення.
  3. Час для виплати штрафних санкцій та платежів за позикою обчислюється окремо за кожним видом.

На розрахунок терміну можуть впливати деякі моменти:

  • Якщо боржник написав заяву про реструктуризацію свого боргу, то термін починає свій відлік заново.
  • Початок терміну буде вестися з дати останнього контакту дебітора з фінансовою компанією. Цей факт повинен бути підтверджений документально. Наприклад, останнім внесення щомісячного платежу по кредиту.
  • Термін не можна змінити навіть якщо буде укладено додаткову угоду.
  • Змінити період давності можна будь-якою дією громадянина в сторону банківської організації. Наприклад, внести обов'язкову виплату після тривалого простроченого проміжку часу.
  • Передача боргу кредитною установою колектора не впливає на термін давності.
  • Якщо фінансова компанія направила офіційну вимогу боржника про виплату боргу, то термін може зрушитися, якщо громадянин ознайомиться з ним.

Як продовжити термін позовної давності?

Термін давності може змінюватися кількома способами:

  1. Якщо боржник самостійно звернувся до судового органу, щоб визнати своє становище і він готовий почати виплачувати борг за кредитом. У цьому випадку термін обнуляється і відлік починається знову.
  2. Якщо клієнт бажає продовжити сам термін виконання своїх зобов'язань за позикою. Дана процедура проходить через судовий розгляд. Позичальник повинен обов'язково бути присутнім в засіданнях, інакше рішення буде на користь банківської організації. Суд може анулювати частину штрафних санкцій і процентної ставки, якщо громадянин доведе, що причини пропуску платежів відбувалися з поважної причини. В цьому випадку кредитор може вимагати оплати заборгованості навіть якщо термін давності давно вже закінчився.
  3. Можна пригальмувати період обчислення строку, якщо:
  • Людина доведе, що причини прострочення були поважними.
  • Громадянин перебував на території, де були військові дії.
  • Боржник потрапив під кримінальне переслідування зі своїм кредитом.

Закінчення строку позовної давності - варто чекати?

Якщо банківська організація не може отримати позикові гроші з клієнта, то вона звертається до судового органу. На цю дію у ній є три роки, щоб пред'явити свої претензії. Якщо строк пропущено, то кредитор все одно буде турбувати боржниками різними повідомленнями з вимогами про оплату боргу. Іноді бувають ситуації, коли громадянин погашає заборгованість після закінчення терміну. Крім цього можуть бути ще судові процеси по поверненню боргу по позиках, якщо в них присутнє заставне майно.

Деякі фінансові компанії спеціально вичікують час, щоб максимально отримати вигоду зі свого клієнта. Якщо відомо, що боржник працює і має цінне майно, то вони можуть дочекатися, поки борг стане значним і тільки тоді подають заяву в судовий орган. Якщо відповідач відмовляється платити, то справа передається судовим приставам, які можуть конфіскувати його майно і заарештувати всі рахунки, щоб повернути позичені гроші позивачеві.

Щоб не було неприємностей у людини, він повинен своєчасно погашати свої борги за кредитами. Навіть, якщо пройде термін давності, кредитор все одно навряд чи пробачить боржникові свої гроші й буде приймати зусилля по їх поверненню.

Кредити онлайн без відсотків
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
MyCredit / Май Кредит
12000 грн / 30 дн.
Tengo / Тенго
20000 грн / 30 дн.
Кредит Додам
6000 грн / 14 дн.
Качай гроші
5000 грн / 30 дн.
Credit7 / Кредит 7
15000 грн / 30 дн.
Кредит Касса
20000 грн / 30 дн.
Money4you / Маніфою
5000 грн / 30 дн.
Banana Credit / Банана Кредит
15000 грн / 30 дн.
CreditPlus / Кредит Плюс
10000 грн / 30 дн.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Додати коментар

##    ## ######## ##     ##  #######  ########  
###   ## ##       ###   ### ##     ## ##     ## 
####  ## ##       #### #### ##     ## ##     ## 
## ## ## ######   ## ### ## ##     ## ########  
##  #### ##       ##     ## ##     ## ##   ##   
##   ### ##       ##     ## ##     ## ##    ##  
##    ## ######## ##     ##  #######  ##     ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі