Як списати борг за кредитом?

Тенденція до невиконання боргових зобов’язань позичальниками з року на рік зростає. Це пов’язано в першу чергу зі зменшенням платоспроможності громадян та погіршенням економічної ситуації в країні в цілому. Якщо по кредиту тривалий час не надходять виплати, кредитор може списати такий борг. Що це насправді означає та як відбувається процедура?

Чи можливе списання боргу за кредитом?

Що таке списання боргу?

Списання боргу за кредитом, інакше кажучи, анулювання боргу – це свого роду прощення кредитором заборгованості позичальника. Таке прощення може бути частковим або повним, все залежить від конкретної установи та обставин клієнта.

До списання боргу вдаються як банки, так і кредитні компанії. Тобто борг може списуватись і по звичайних банківських кредитах і по кредитах онлайн. Ініціатором проведення процедури найчастіше виступає сам кредитор і, зазвичай, не інформує про це позичальника. Іноді навіть може траплятись, що борг анульований, справа клієнта закрита, а дзвінки з проханням погасити кредит все ще надходять.

В окремих випадках борг може бути списаний і за ініціативи клієнта, але тут без допомоги юриста не обійтись. Адже банк зацікавлений в поверненні своїх коштів, тому з усіх сил буде старатись повернути їх. Боржник мусить довести свою неплатоспроможність та відсутність майна, яке можна було б використати для відшкодування заборгованості по кредиту.

Коли борг за кредитом може бути списаний?

Одна із головних причин, яка дозволяє списати борг за кредитом – сплив строку позовної давності. Що це означає? Якщо з моменту внесення останнього платежу по кредиту минуло 3 роки, то вимагати погашення боргу банк не може. У даному випадку списання боргу відбувається за особистою ініціативою кредитора або після судового розгляду та прийняття рішення на користь боржника.

Друга причина – це смерть боржника або, якщо його визнали зниклим безвісти. Іноді борг переходить в спадок найближчим родичам, проте через суд вони можуть відмовитись від нього, й тоді кредитор змушений анулювати кредит. В окремих випадках борг також можуть списати через шахрайство в кредитуванні, коли кредит був оформлений на крадені документи.

Якщо сума кредиту надто мала, тобто витрати на вирішення справи за допомогою колекторів чи судових органів для кредитора коштуватиме дорожче, то він також приймає рішення про списання боргу. Але саме за таких обставин боржника про це ніхто не інформує. Попри, так зване прощення заборгованості, дзвінки і далі можуть надходити. Якщо ви підозрюєте, що кредит міг бути анульований, єдиний спосіб дізнатись про це – подати позов до суду про заперечення стягнення заборгованості, де потрібно вказати вимогу перевірки можливого списання.

І остання причина, через яку можуть списати борг – боржник є повністю неплатоспроможним. Майно, яке можна було б конфіскувати в кошт оплати боргу, нічого не варте або його немає. Єдине житло, де проживає боржник, відповідно до закону не може бути конфісковане, адже людина не може лишитись на вулиці. Також списання кредиту можливе у випадку офіційного визнання банкрутства даної особи.

Коли кредитор може списати борг за кредитом?

Процедура списання боргу за кредитом

Говорячи про списання боргу, варто зазначити, що під дану процедуру підпадають тільки незабезпечені кредити, тобто кредити без застави. А отже весь процес повинен бути максимально простим, але тільки у випадку, коли кредитор приймає рішення про анулювання боргу самостійно. Якщо з такою вимогою звертається позичальник, потрібно бути готовим до затяжного процесу.

Для початку потрібно обґрунтувати своє прохання. До заяви на списання слід долучити документи підтверджуючі неспроможність погасити кредити, а також, якщо анулювання боргу повинно відбутись через сплив строку позовної давності, додати  квитанції з датами останнього платежу. У відповідь на прохання боржника, кредитор може запропонувати компроміс: реструктуризацію боргу, з анулюванням нарахованих штрафів, а можливо навіть відсотків. Тіло кредиту розіб’ють на кілька платежів, щоб зменшити боргове навантаження. 

Якщо відповідь кредитора не влаштовує, й ви не маєте можливості погасити навіть основної частини кредиту, то єдиний вихід – звернення до суду з тією ж вимогою, або з вимогою про визнання вашого банкрутства. Проте тут знадобиться допомога кваліфікованих юристів, адже якщо кредитор не погодився списати борг, можливо було замало доказів, щоб визнати даний кредит безнадійним.

Наслідки списання боргу за кредитом

Після списання боргу людина остаточно звільняється від кредитного зобов’язання – це, звичайно, величезний плюс. Але, є і зворотний бік медалі – кредитна історія псується остаточно. Дані про списаний кредит відправляються в Українське бюро кредитних історій, де позичальник зазначається, як ненадійний. Найближчі 10-15 років оформлення кредитів для нього буде неможливим.

Для банку або кредитної компанії застосування даної процедури іноді також стає полегшенням ситуації. Адже, коли «висить» кілька непогашених кредитів, інвестиції в дану установу зменшуються. Саме тому для інвесторів кредитна організація з великим відсотком проблемних заборгованостей стає також ненадійною. Інвестори зацікавленні в отримання прибутку, а за таких умов існує великий ризик не тільки не отримати дохід, а й втратити вкладене.   

 

Статті

Вкрали гроші з карти – що робити?

При виявленні підозрілих платежів з картки багатьох...

Кредит без застави. Де можна взяти гроші в борг?

Існує кілька варіантів, коли прості люди можуть отримати...

Що таке відновлювана кредитна лінія?

Життя приносить багато непередбачених ситуацій. Іноді...

Вебмані: як створити, поповнити і вивести гроші?

Електронний гаманець Webmoney набув широкого поширення...

Термін позовної давності по кредиту. Як його правильно розрахувати?

Коли громадянин оформляє кредитну угоду з банківською...

Додати коментар

   ## ##  ## ##  ## ######## ######## 
   ## ## ## ###  ## ##    ##   ## 
   ##  ####  #### ## ##    ##   ## 
   ##  ##  ## ## ## ######  ######## 
##  ##  ##  ## #### ##    ##    
##  ##  ##  ##  ### ##    ##    
 ######   ##  ##  ## ######## ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Захар 2020-04-22 09:28:39 #849
Тільки визнання банкрутства через суд.