Як вибрати дебетову карту?
З кожним роком число користувачів дебетних карт збільшується. При цьому, деякі з клієнтів являються власниками одночасно кількох карт. Виявляється – кожна карта має різні можливості для використання, а також різні умови та тарифи обслуговування. Щоб вибрати справді хорошу дебетову карту, варто дізнатись, який саме фінансовий продукт розуміється під цією назвою та які види дебетових карт існують.
Що таке дебетова карта?
Дебетова карта – це вид банківської карти, на якій знаходяться особисті кошти її власника. Кошти на карту, а точніше на рахунок, прив’язаний до карти, можуть надходити у вигляді заробітної плати, пенсії, стипендії, материнського капіталу та інших видів соціальних виплат. Також поповнювати рахунок за картою може і сам власник, або будь-хто інший, перераховуючи кошти з інших карт або здійснюючи поповнення за допомогою терміналів самообслуговування, додатково на дебетову карту можуть надходити відсотки з депозиту.
Дебетову карту можна прирівняти до електронного гаманця, адже користувачу дозволено використовувати кошти на власний розсуд: оплачувати товари та послуги, знімати готівку в банкоматах, здійснювати переказ коштів на рахунки інших осіб або між своїми картками. Гроші, що знаходяться на карті, доступні для використання постійно й повному розмірі (якщо не встановлено добовий ліміт). Додатковою перевагою дебетової карти є те, що при постійному її використанні набагато легше планувати бюджет та контролювати його. Клієнт може в будь-який момент перевірити всі здійснені операції, звернувшись у банк за випискою або скориставшись інтернет-банкінгом.
Види дебетових карт
Дебетові карти можна поділити на кілька видів, в залежності від платіжної системи, функціональності та надійності.
Сьогодні найбільш поширеними платіжними системами банківських карт в Україні та світі являються Visa та Mastercard. Третьою платіжною системою, яка також почала набирати популярності є American Express.
Дані платіжні системи діють за однаковими принципами. Умови обслуговування та можливості також подібні. Основна різниця полягає хіба що в конвертації при використанні карти за кордоном: Visa та American Express працюють з доларом, а Mastercard – з євро.
Що стосується функціональності та надійності, то це уже залежить від класу карти. Як Visa, так і Mastercard пропонують такі види карт:
- Електронна
- Класична
- Золота
- Платинова
- Преміальна
- Преміальна, елітна
В American Express класифікація карт дещо менша, й становить всього три групи:
- Класична
- Золота
- Платинова
Яка різниця між класами карт?
Електронна карта
Це найпростіший вид дебетових карт, який призначений для основних потреб користувачів:
- зняття готівки в банкоматах
- оплата товарів та послуг
- переказ грошей на рахунки інших користувачів
ЇЇ можна використовувати також, як віртуальну карту, для здійснення платежів в інтернеті так само, як всі інші класи карт. В залежності від платіжної системи вони можуть мати різну назву: у Visa - це Electron, а в Mastercard – Maestro.
Обслуговування електронних карт найдешевше, а часто і зовсім безкоштовне. Проте і рівень безпеки не надто високий, тому зберігати великі суми на електронних картах не рекомендується.
Класична карта
Це трохи вищий клас карти й один з найбільш популярних. У Visa вона має назву Classic, і відповідно в Mastercard – Standard. Дані карти характеризуються набагато кращою функціональністю та надійністю в порівняні з електронними, а також більшим переліком доступних послуг. Іноді вони можуть бути іменними (за бажанням клієнта).
Класична дебетова карта дає можливість своєму власнику користуватись найрізноманітнішими інтернет-сервісами, стаціонарними терміналами та касовими апаратами для здійснення платежів та переказу коштів. Часто класичні карти використовують для оформлення кредитів онлайн. У зв’язку з вищим комфортом, вартість обслуговування також трохи вища, ніж у випадку електронного пластику.
Золота карта
Така карта випускається усіма трьома платіжними системами (Visа, Mastercard, American Express) і носить однакову назву Gold. Золота дебетова карта вважається першим видом пластикових карт збільшеної престижності. Як правило це іменні карти, на лицьовій стороні яких надруковано ім’я та прізвище власника, а іноді і фото.
Їх основною перевагою можна назвати великий спектр можливостей та збільшений ліміт на зняття готівки в банкоматах. Додатково є доступним хороші програми страхування та інші привілеї.
Платинова карта
Такий клас карт також випускається усіма трьома платіжними системами під назвою Platinum. Вона розрахована на клієнтів, в яких передбачаються надходження на карту грошей у великих розмірах, проте це не є обов’язкова вимога. Оформити платинову карту може кожен бажаючий, але, скоріш за все, людям з низькими доходами це буде не вигідно, адже обслуговування карти недешеве.
Найбільші переваги платинової карти:
- високі ліміти на зняття готівки або їх відсутність
- доступність різних дисконтних пропозицій та знижок при здійсненні покупок та оплаті послуг
- безкоштовне страхування карти
- а іноді й безкоштовне медичне страхування власника карти
Преміальна карта
Преміальна карта забезпечує обслуговування на вищому рівні. Це стосується, як обслуговування карти у всіх платіжних сервісах, в тому числі і закордоном, так і персонального обслуговування в банківському відділенні.
Для власників преміальної карти Visa Infinite або MasterCard World доступне:
- отримання готівки в банкоматі будь-якого банку без комісій
- термінове отримання нової карти у випадку втрати попередньої
- різноманітні знижки в магазинах ресторанах, заправках та інших закладах, з якими співпрацює банк
- високий ліміт на зняття готівки
- гарантія безпечного оформлення кредиту онлайн на карту
Преміальна, елітна – це найпрестижніша карта. У Visа вона відома, як Signature, а в Mastercard – як Black Edition.
Своїм власникам вона дає:
- можливість безлімітного зняття готівки
- цілодобове обслуговування персональним консультантом у телефонному режимі
- велика кількість акційних пропозицій, які розраховані тільки на власників даних карти
- безкоштовне страхування карти при подорожах
Переважно дебетові карти преміального класу, це карти з овердрафтом, що прирівнює їх до кредитних карт.
Критерії вибору дебетової карти
Вибираючи дебетову карту, варто визначитись з наступними пунктами:
1. Для яких фінансових операцій потрібна карта? |
2. Які суми будуть перераховуватись та зберігатись на ній? |
3. Як часто ви нею будете користуватись? |
4. Де найчастіше ви будете нею розраховувати: закордоном чи в своїй країні, в інтернет-магазинах чи в стаціонарних, а можливо, карта потрібна виключно для отримання зарплати та зняття коштів в банкоматі? |
5. Скільки ви готові платити за обслуговування? |
Перш ніж підписати договір з банком, варто первірити його надійність. Визнати це можна, звернувши увагу на розміри банку, його фінансовий стан та відгуки клієнтів. Якщо серед відгуків часто зустрічається інформація про несанкціоноване списання коштів чи безпідставне блокування рахунку – то краще відмовитись від співпраці з банком, навіть, якщо пропозиція обслуговування по карті надто хороша.
Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...
Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...
Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...
Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...
Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...
Коментовані статті
Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...
Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....
Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...
Додати коментар
Коментарі