Visa чи MasterCard – що вибрати?

Оформлюючи банківську карту, кожен клієнт зустрічається з необхідністю вибрати платіжну систему для її обслуговування: Visa або MasterCard. Хоча на перший погляд відмінності між ними не значні, але вони є, і про них потрібно знати.

У чому полягає різниця між Visa і MasterCard?

Що собою представляють платіжні системи Visa і MasterCard?

Перш ніж детально розглядати кожну платіжну систему, варто дізнатись, що означає даний термін та для чого він потрібен. І так, платіжна система – це сервіс для здійснення фінансових операцій в електронному та готівковому форматі, завдяки якому можливо зняття грошей в банкоматі, безготівковий розрахунок через касові апарати та в інтернеті.

Visa та MasterCard – це міжнародні лідируючі платіжні системи, з якими співпрацюють, як провідні банки різних країн, так і більшість дрібних банків. Картами цих систем можливо розраховуватись в будь-якій країні світу, незалежно від валюти карти. Конвертація відбувається автоматично за лічені секунди.

Історія виникнення платіжних систем Visa та MasterCard сягає ще середини ХХ століття. Обидві платіжні системи були засновані в Сполучених Штатах Америки.

Зокрема, в 1958 році найбільший Американський банк Bank of America випустив банківську карту за назвою BankAmericard, яка тепер називається Visa. На сьогоднішній день система Visa успішно працює в 200 країнах, в яких 30% від усіх платіжних карт припадає саме на неї.

Через декілька років, в 1966 році, була створена організація ICA, тобто InterBank Card Association, яка сьогодні відома, як MasterCard Worldwide. Вона працює в 210 країнах, а число карт з логотипом MasterCard сягає 26% від загальної кількості усіх випущених банківських карт.

Яку платіжну систему вибрати?

Обидві платіжні системи, як Visa, так i MasterCard, працюють приблизно по однаковому принципу, мають однакові можливості та вартість обслуговування.

Але є і одна досить суттєва різниця – валюта конвертації під час розрахунку закордоном. На цю особливість потрібно звернути увагу тоді, коли ви плануєте розраховуватись картою за кордоном.

Для Visa основна валюта – це долар. Дана карта буде вигідна у подорожах до Америки, Південно-Східної Азії, Австралії та інших країн, де домінуючою валютою є долар. А от MasterCard буде вигідніше користуватись в Європі та Африці, адже для цієї системи основна валюта – євро.

Але, якщо основна мета отримання картки – це використання її в межах країни, то увагу краще звернути не на тип платіжної системи, а на клас карти. Адже саме від цього залежатиме, якими послугами та привілеями зможете користуватись, де зможете використовувати карту (в інтернеті, чи в стаціонарних магазинах, в терміналах самообслуговування), та скільки доведеться платити за обслуговування.

Чим відрізняється Visa від MasterCard?

Класи карт системи Visa 

Банки, які співпрацюють на основі платіжної системи Visa пропонують своїм клієнтам широкий вибір карт з різними можливостями та функціями. Головний розподіл здійснюється, так би мовити, за ступенем їх престижності. В українських банках налічується 6 таких видів. У Visa вони мають наступні назви:

Visa Electron – найпростіший і найдешевший (іноді безкоштовний) в обслуговуванні тип платіжних карт. Але, в той же час, з найнижчим рівнем безпеки. В основному Visa Electron – це зарплатні та кредитні карти.
Visa Classic – найбільш розповсюджений тип карти з дещо вищим ступенем безпеки, ніж попередні, а також з більшою функціональністю (ними можна користуватись в будь-яких закладах обслуговування та в стаціонарних магазинах, а також використовувати у ролі віртуальної карти при розрахунку в інтернеті). Карти даного типу можуть бути іменними картами, проте не завжди і не в усіх банках
Visa Classic Instant Issue – універсальна банківська карта (може бути дебетовою, кредитною, а також з овердрафтом). Її можна використовувати будь-де та для будь-яких цілей (отримання зарплатні, пенсії, стипендії, а також оформлення кредитів онлайн).
Visa Gold – це вид платіжної карти, яка вважається досить престижною. Адже має хороший рівень безпеки, а також дає доступ до різного роду привілеїв: хороших знижок, безкоштовного користування різними сервісами, а також вигідних умов страхування.
Visa Platinum – елітний тип пластикових карт. Дозволити собі відкриття такої карти може не кожен, тому що її обслуговування далеко не дешеве. Проте, для людей, яким потрібна картка для здійснення фінансових операцій з великими сумами, це чудовий варіант. В багатьох банках по карті Visa Platinum передбачається безкоштовне страхування, а також велика кількість знижок в різних сервісах або безкоштовне обслуговування.

Visa Infinite – найпрестижніша банківська карта. Для своїх власників дає можливість використання великого кредитного ліміту, цілодобове персональне обслуговування, а також безкоштовне страхування.

Рiзниця мiж Visa i MasterCard

Класи карт системи MasterCar

MasterCard, як i Visa, також має подібну класифікацію пластикових карт з подібними назвами. В нашій країні банки працюють всього з 6 основними видами:

MasterCard Maestro – найдешевша пластикова карта в системі MasterCard. Вона має найслабший рівень захисту, а також низьку функціональність. Платежі картою Maestro іноді неможливо здiйснити в деяких стаціонарних та інтернет-магазинах, а також провести фінансові операції з переказу коштів в багатьох терміналах самообслуговування. Проте, перевагою являться безкоштовне обслуговування карти.
MasterCard Electronic – більш універсальна платіжна карта у порівнянні з попередньою. Нею можна розраховуватись майже всюди, за винятком деяких інтернет-магазинів. Обслуговування карти досить дешеве, а в окремих випадках може бути також безкоштовне. Однак похвалитись хорошим рівнем безпеки MasterCard Electronic все ще не може.
MasterCard Standard – це одна з найбільш розповсюджених карт, як і Visa Classic. Адже рівень безпеки, функціональність і вартість обслуговування тут середнього класу. Клієнти найчастіше вибирають Visa Classic Instant для універсальних, пенсійних та зарплатних карт.
MasterCard Gold – відноситься до ряду карт з привілеями. Хоча обслуговування по ній дорожче, проте вартість оправдовується отриманою вигодою. 
MasterCard Platinum – елітна банківська карта. Дає можливість користуватись високим розміром овердрафту, іноді навіть безкоштовно, брати участь в різних програмах лояльності, розіграшах та акціях.Master
Card World – надзвичайно зручна для використання карта, особливо для людей, які часто виїжджають за кордон. По ній доступний великий перелік знижок, а також безкоштовне страхування в Україні та інших країнах. 

Статті

Нові МФО України 2022: найновіші пропозиції від Loando

Loando.ua починає 2022 рік з новинок. Ми поповнили...

Покрокова інструкція: Як отримати 1000 грн за вакцинацію?

З 19 грудня кожен вакцинований українець може одержати...

Чому МФО оформлюють кредити онлайн без відома позичальника?

У кожного є знайомий, який прокинувся з кредитом, про...

Що робити, якщо на мене взяли кредит онлайн?

Іноді, ми живемо навіть не здогадуючись, що хтось нажився...

Права боржників: Які дані можуть використовувати колектори?

Колектори — найстрашніший сон українських позичальників....

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

##  ## ######## ##   ##  ###  ######## 
##  ## ##    ###  ###  ## ##  ##   ## 
## ##  ##    #### #### ##  ## ##   ## 
#####  ######  ## ### ## ##   ## ######## 
## ##  ##    ##   ## ######### ##    
##  ## ##    ##   ## ##   ## ##    
##  ## ######## ##   ## ##   ## ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі