Visa чи MasterCard – що вибрати?

Оформлюючи банківську карту, кожен клієнт зустрічається з необхідністю вибрати платіжну систему для її обслуговування: Visa або MasterCard. Хоча на перший погляд відмінності між ними не значні, але вони є, і про них потрібно знати.

У чому полягає різниця між Visa і MasterCard?

Що собою представляють платіжні системи Visa і MasterCard?

Перш ніж детально розглядати кожну платіжну систему, варто дізнатись, що означає даний термін та для чого він потрібен. І так, платіжна система – це сервіс для здійснення фінансових операцій в електронному та готівковому форматі, завдяки якому можливо зняття грошей в банкоматі, безготівковий розрахунок через касові апарати та в інтернеті.

Visa та MasterCard – це міжнародні лідируючі платіжні системи, з якими співпрацюють, як провідні банки різних країн, так і більшість дрібних банків. Картами цих систем можливо розраховуватись в будь-якій країні світу, незалежно від валюти карти. Конвертація відбувається автоматично за лічені секунди.

Історія виникнення платіжних систем Visa та MasterCard сягає ще середини ХХ століття. Обидві платіжні системи були засновані в Сполучених Штатах Америки.

Зокрема, в 1958 році найбільший Американський банк Bank of America випустив банківську карту за назвою BankAmericard, яка тепер називається Visa. На сьогоднішній день система Visa успішно працює в 200 країнах, в яких 30% від усіх платіжних карт припадає саме на неї.

Через декілька років, в 1966 році, була створена організація ICA, тобто InterBank Card Association, яка сьогодні відома, як MasterCard Worldwide. Вона працює в 210 країнах, а число карт з логотипом MasterCard сягає 26% від загальної кількості усіх випущених банківських карт.

Яку платіжну систему вибрати?

Обидві платіжні системи, як Visa, так i MasterCard, працюють приблизно по однаковому принципу, мають однакові можливості та вартість обслуговування.

Але є і одна досить суттєва різниця – валюта конвертації під час розрахунку закордоном. На цю особливість потрібно звернути увагу тоді, коли ви плануєте розраховуватись картою за кордоном.

Для Visa основна валюта – це долар. Дана карта буде вигідна у подорожах до Америки, Південно-Східної Азії, Австралії та інших країн, де домінуючою валютою є долар. А от MasterCard буде вигідніше користуватись в Європі та Африці, адже для цієї системи основна валюта – євро.

Але, якщо основна мета отримання картки – це використання її в межах країни, то увагу краще звернути не на тип платіжної системи, а на клас карти. Адже саме від цього залежатиме, якими послугами та привілеями зможете користуватись, де зможете використовувати карту (в інтернеті, чи в стаціонарних магазинах, в терміналах самообслуговування), та скільки доведеться платити за обслуговування.

Чим відрізняється Visa від MasterCard? - Loando.ua

Класи карт системи Visa 

Банки, які співпрацюють на основі платіжної системи Visa пропонують своїм клієнтам широкий вибір карт з різними можливостями та функціями. Головний розподіл здійснюється, так би мовити, за ступенем їх престижності. В українських банках налічується 6 таких видів. У Visa вони мають наступні назви:

Visa Electron – найпростіший і найдешевший (іноді безкоштовний) в обслуговуванні тип платіжних карт. Але, в той же час, з найнижчим рівнем безпеки. В основному Visa Electron – це зарплатні та кредитні карти.
Visa Classic – найбільш розповсюджений тип карти з дещо вищим ступенем безпеки, ніж попередні, а також з більшою функціональністю (ними можна користуватись в будь-яких закладах обслуговування та в стаціонарних магазинах, а також використовувати у ролі віртуальної карти при розрахунку в інтернеті). Карти даного типу можуть бути іменними картами, проте не завжди і не в усіх банках
Visa Classic Instant Issue – універсальна банківська карта (може бути дебетовою, кредитною, а також з овердрафтом). Її можна використовувати будь-де та для будь-яких цілей (отримання зарплатні, пенсії, стипендії, а також оформлення кредитів онлайн).
Visa Gold – це вид платіжної карти, яка вважається досить престижною. Адже має хороший рівень безпеки, а також дає доступ до різного роду привілеїв: хороших знижок, безкоштовного користування різними сервісами, а також вигідних умов страхування.
Visa Platinum – елітний тип пластикових карт. Дозволити собі відкриття такої карти може не кожен, тому що її обслуговування далеко не дешеве. Проте, для людей, яким потрібна картка для здійснення фінансових операцій з великими сумами, це чудовий варіант. В багатьох банках по карті Visa Platinum передбачається безкоштовне страхування, а також велика кількість знижок в різних сервісах або безкоштовне обслуговування.

Visa Infinite – найпрестижніша банківська карта. Для своїх власників дає можливість використання великого кредитного ліміту, цілодобове персональне обслуговування, а також безкоштовне страхування.

Рiзниця мiж Visa i MasterCard - Loando.ua

Класи карт системи MasterCar

MasterCard, як i Visa, також має подібну класифікацію пластикових карт з подібними назвами. В нашій країні банки працюють всього з 6 основними видами:

MasterCard Maestro – найдешевша пластикова карта в системі MasterCard. Вона має найслабший рівень захисту, а також низьку функціональність. Платежі картою Maestro іноді неможливо здiйснити в деяких стаціонарних та інтернет-магазинах, а також провести фінансові операції з переказу коштів в багатьох терміналах самообслуговування. Проте, перевагою являться безкоштовне обслуговування карти.
MasterCard Electronic – більш універсальна платіжна карта у порівнянні з попередньою. Нею можна розраховуватись майже всюди, за винятком деяких інтернет-магазинів. Обслуговування карти досить дешеве, а в окремих випадках може бути також безкоштовне. Однак похвалитись хорошим рівнем безпеки MasterCard Electronic все ще не може.
MasterCard Standard – це одна з найбільш розповсюджених карт, як і Visa Classic. Адже рівень безпеки, функціональність і вартість обслуговування тут середнього класу. Клієнти найчастіше вибирають Visa Classic Instant для універсальних, пенсійних та зарплатних карт.
MasterCard Gold – відноситься до ряду карт з привілеями. Хоча обслуговування по ній дорожче, проте вартість оправдовується отриманою вигодою. 
MasterCard Platinum – елітна банківська карта. Дає можливість користуватись високим розміром овердрафту, іноді навіть безкоштовно, брати участь в різних програмах лояльності, розіграшах та акціях.Master
Card World – надзвичайно зручна для використання карта, особливо для людей, які часто виїжджають за кордон. По ній доступний великий перелік знижок, а також безкоштовне страхування в Україні та інших країнах. 

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

 ######  ######## ######  #######  ####### 
##  ## ##    ##  ## ##   ## ##   ## 
##    ##    ##    ##   ## ##   ## 
##  #### ######  ##  #### ##   ## ##   ## 
##  ## ##    ##  ## ##   ## ## ## ## 
##  ## ##    ##  ## ##   ## ##  ## 
 ######  ######## ######  #######  ##### ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі