Депозит – хороший спосіб зберігати гроші

Зберігати кошти можна за допомогою різних способів: хтось вирішує тримати вдома «під подушкою», хтось купує дорогоцінності, а дехто приймає рішення відкрити банківський депозит. Останній варіант в багатьох ситуаціях може бути найбільш правильним. Адже дозволяє не тільки зберегти гроші, але й отримати додатковий прибуток.

Чому варто зберігати гроші на депозиті? - Loando.ua

Що таке депозит?

Депозит – це кошти, передані фізичною або юридичною особою на зберігання в банк, кредитну спілку або іншу комерційну установу на заздалегідь встановлених умовах та на визначений термін. При передачі грошей вкладником в банк відкривається спеціальний рахунок, а також підписується депозитний договір.

Окрім грошей, під депозит можуть надаватись різні цінні папери: акції, облігації, векселі, тощо. Основне призначення депозиту – це надійне зберігання заощаджень та примноження прибутків вкладника завдяки нарахуванню відсоткової ставки протягом конкретного періоду.

Проте вигода, яку отримає вкладник, залежить не тільки від суми вкладу, але й від вибраного банку та депозитної програми. Сьогодні банки пропонують широкий вибір таких програм, умови яких досить сильно відрізняються. Тому перш ніж прийняти рішення та підписати договір, варто детально ознайомитись з умовами відкриття депозитів в різних банках, а також уважно проаналізувати особисті обставини та можливості депозитних програм.

Чи безпечно зберігати гроші на депозиті? - Loando.ua

Як обрати банк для відкриття депозиту?

Вибір банку для відкриття депозиту – це перший і найголовніший аспект. Ставитись легковажно до цього завдання не варто, адже в противному випадку ви наражаєте себе на небезпеку не тільки не отримати жодного доходу, але й втратити вкладені кошти.

Отже, обираючи банк, варто звернути уваги на наступні деталі:

1. Рейтинг банку за оцінкою провідних аудиторських компаній. Зараз на світовому фінансовому ринку найбільш відомими компаніями, які надають аудиторські послуги, являються Pricewaterhouse Coopers, Deloitte, Ernst & Young, KPMG. Якщо вибраний вами банк отримує хорошу оцінку однієї з цих компаній, то ризик для вкладу значно знижується.
2. Розмір відсоткових ставок. На цю деталь кожен клієнт звертає увагу без додаткових нагадувань, адже будь-хто хоче отримати якомога більший прибуток. Проте, треба вiдзначати не тільки розмір відсотків, але й те, які умови розрахунку та суміжні можливості (чи буде відсоткова ставка додаватись до вкладу або нараховуватись на окремий рахунок, чи повна відсоткова ставка налічуватиметься кожного місяця або по закінченню терміну депозиту та багато іншого).
3. Відкритість банку та доступ до інформації. Сьогодні кожна банківська установа має особистий сайт. Зайшовши на сайт банку, варто перевірити, як часто там оновлюється інформація, чи банк повідомляє своїх клієнтів про всі зміни в його роботі. Якщо такої інформації не достатньо – це вагомий привід задуматись, чи в майбутньому не виникне з такою установою додаткових проблем.
4.Вік та розмір банку. Розпоряджатись особистими фінансами треба завжди обережно. Не варто відразу вкладати кошти в перший кращий банк, який пропонує високу відсоткову ставку. Вік та розмір банку не менш вагомі чинники, адже чим вищі ці показники, тим нижчий ризик банкрутства установи, а відповідно для клієнта – такий банк надійніший.
5. Відгуки клієнтів про банк в інтернеті. В світовій павутині є багато різних ресурсів, де клієнти обмінюються враженнями від обслуговування в різних фінансових установах. Читаючи відгуки, можна отримати багато цікавої інформації не тільки про сервіс банків, але й про дотримання термінів та умов договорів.

Як оформити депозитний договір?

Зберігати гроші на депозиті вигідно - Loando.ua

Для оформлення депозиту не завжди обов’язково звертатись в стаціонарне банківське відділення. Оформити депозитний договір можна безпосередньо через інтернет за 10-15 хвилин, скориставшись сайтом банку. Як правило, така послуга доступна тим особам, які уже являються його клієнтами, мають відкритий рахунок та будь-яку дебетову карту.

Але, якщо ви жодного разу не користувались банківськими послугами, обійтись без особистого візиту не вдасться. Отже, йдемо в найближче відділення вибраного банку, беремо з собою паспорт та ідентифікаційний код, та відкриваємо рахунок. Гроші, призначені для вкладу, можуть бути як у готівковій формі, так і у безготівковій, тобто їх можна перерахувати з іншого рахунку. Дана процедура займає мінімум часу, зазвичай достатньо менше однієї години.

Перед підписанням договору потрібно уважно його прочитати, навіть, якщо ви уже добре ознайомились з умовами вкладу на сайті банку, перед його відвідуванням. Варто звернути увагу, чи співпадає розмір відсотків з тим, на що ви сподівались, а також – чи інші умови (термін вкладу, можливість дострокового закриття та інше) відповідають умовам вибраної програми.  

Додаткові переваги депозиту

  • Однією з найбільших переваг депозиту являється те, що заощаджені вами кошти не будуть «стояти без діла» та зменшуватись за умов інфляції, а навпаки, будуть працювати на вас.
  • Крім того, депозитний договір можна буде використати в якості застави в необхідний момент. Сьогодні багато банків пропонують саме можливість оформлення кредиту під депозит.
  • Ще великою перевагою є те, що маючи відкритий депозит, не доведеться переживати про те, де взяти гроші в борг у випадку падіння в боргову яму, адже вони у вас уже є, й до того ж, сума ця постійно збільшується

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

##     ## ##    ## ##     ## ##    ## ##      ## 
##     ##  ##  ##  ###   ###  ##  ##  ##  ##  ## 
##     ##   ####   #### ####   ####   ##  ##  ## 
##     ##    ##    ## ### ##    ##    ##  ##  ## 
##     ##    ##    ##     ##    ##    ##  ##  ## 
##     ##    ##    ##     ##    ##    ##  ##  ## 
 #######     ##    ##     ##    ##     ###  ###  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Євгеній 2020-01-29 17:23:53 #710
Надійний перевірений варіант розподілити депозит за різними топовим банкам якщо сума велика і в різній валюті. За відсотками не варто гнатися великими.
Відповісти
Милослав 2019-01-10 12:17:52 #103
Повністю згоден що гроші не повинні лежати під подушкою вони повинні приносити дохід у сімейний бюджет. І найкращим способом є депозит. Гроші надійно зберігаються і капають відсотки.
Відповісти