Віртуальна карта для покупок в інтернеті – як оформити?

Завдяки стрімкому розвитку електронних технологій все більше покупок здійснюється в інтернеті. Тому потреба у віртуальних банківських картах також росте. Що собою являє віртуальна карта? Чим відрізняється від пластикової? Та як її оформити?

Що таке віртуальна платіжна карта?

Зміст статті:

  1. Вiртуальна платiжна картка - що це?
  2. Як оформити вiртуальну картку?
  3. Вiди карток
  4. Вiдмiнностi вiртуальної картки
  5. Переваги та недолiки

Що таке віртуальна платіжна карта?

Віртуальна карта або, ще як її називають, інтернет карта – це банківський продукт, який призначений для здійснення платежів виключно в інтернеті. Банківська віртуальна карта випускається, як правило, тільки в електронному форматі без будь-якого фізичного носія.

Проте, деякі банки можуть виготовляти й пластикові відповідники (іменні карти) з нанесенням на них реквізитів, імені та прізвища, але з відсутністю магнітної стрічки та чипа, що унеможливлює використання у звичайних магазинах та інших закладах обслуговування, а також не дозволяє знімати готівку в банкоматах.

Всі фінансові операції з такою картою відбуваються за допомогою введення реквізитів банківського рахунку, відкритого за картою (номер рахунку, термін дії, ім’я та прізвище власника, тризначний CVV2 або CVC2 код). Для зручності використання також необхідно мати мобільний інтернет-банкінг.

Як оформити віртуальну карту?

Сьогодні оформлення віртуальної карти, як будь-яких інших видів банківських карт, доступно майже в усіх банках. Для цього потрібно подати відповідну заявку у відділенні банку або пройти всю процедуру оформлення в інтернеті.

В заявці треба вказати:

Паспортні дані
Ідентифікаційний код
Номер мобільного телефону
Необхідний тип та валюту карти

Приблизно через 10 хвилин після відправлення заявки карта буде готова до використання. Щоб почати нею користуватись, потрібно відвідати сайт банку або встановити спеціальний додаток інтернет-банкінгу на смартфон та відкрити розділ «мої рахунок». В даному розділі уже буде показана ваша карта.

Для її поповнення можна скористатись звичайними терміналами самообслуговування або здійснити переказ коштів з іншої карти чи в касі банку.

Більшість банків України дає можливість користуватись будь-якою дебетовою картою або кредитною картою як віртуальною, тобто, проводити будь-які фінансові операції через інтернет. Для цього достатньо тільки зареєструватись в інтернет банкінгу та додати реквізити своєї карти.

Основні види віртуальних карт

Як оформити віртуальну карту для покупок в інтернеті? - Loando.ua

Віртуальні картки, як звичайні пластикової, бувають різних видів, з різними можливостями та функціями. Все залежить від правил самого банку, платіжної системи та класу карти.

В Україні найбільш поширеними платіжними системами є Visa та MasterCard. Банки, які працюють на їх основі, пропонують оформлення карт наступних класів:

  • Електронні
  • Класичні
  • Золоті
  • Платинові
  • Преміальні
  • Преміальні, елітні

Чим вищий клас карти, тим, відповідно, і ширші можливості для використання та краще обслуговування. Наприклад, власникам золотих чи платинових карт доступний набагато вищий кредитний ліміт (якщо це карта з овердрафтом), ніж у випадку, наприклад, електронних карт.

Також за вищими класами карт, як правило, закріплюються різноманітні знижки на покупки в стаціонарних та інтернет-магазинах, а також надається доступ для участі в різних акційних пропозиціях та конкурсах. А що найважливіше – рівень охорони таких карт значно вищий.

Чим інтернет-карта відрізняється від звичайної пластикової?

Відмінності віртуальної карти від пластикової досить незначні, але знати про них варто:

1. Віртуальна кредитна карта дозволяє розраховуватись тільки в інтернеті. Стаціонарні магазини в нашій країні, на жаль, ще не забезпечені потрібними електронними програмами для приймання платежів з віртуальних карт.

2. Віртуальні карти мають набагато більше обмежень ніж пластикові. В першу чергу обмеження стосуються максимального денного ліміту на використання власних та кредитних коштів (дозволена сума менша, ніж для пластикових карт). Також іноді на кредитні карти неможливо отримати кредит онлайн чи інші зарахування, наприклад: заробітну плату, стипендію чи пенсію.

Чим відрізняється віртуальна платіжна карта від звичайної? - Loando.ua

переваги та недоліки віртуальної карти

Що стосується переваг віртуальних карт, то нарахувати їх можна багато:

+ Перша і найбільша – це безпека. Користуючись з встановлених лімітних та інших обмежень, віртуальні картки краще захищені від несанкціонованого використання. ЇЇ неможливо скопіювати за допомогою спеціального обладнання. А якщо шахраям і вдасться отримати доступ до карти, вкрасти гроші з карти вони не зможуть, ви відразу про це дізнаєтесь за допомогою смс або інших способів сповіщення, і миттєво зможете заблокувати карту, захистивши таким чином кошти, що зберігаються на рахунку.

+ Віртуальну картку неможливо загубити або вкрасти. А у випадку втрати доступу до карти (забули пароль для входу чи інші дані), його легко та швидко можна відновити.

+ Швидкий випуск чи закриття. Оформити кредитну карту можливо не виходячи з дому майже миттєво. Нею відразу можна і користуватись. Те ж саме стосується і закриття рахунку – дана процедура здійснюється за допомогою всього кількох натисків мишкою.

Враховуючи вищенаведені переваги інтернет-карток, то недоліки в порівняні з цим досить незначні:

- Відсутність можливості зняття готівки в банкоматах та розраховуватись в стаціонарних магазинах, але тільки в тому випадку, якщо карта існує тільки в електронному форматі. Сьогодні більшість власників карт, як правило, оформлює віртуальні карти на вже існуючі дебетові чи кредитні. Тому даний недолік може стосуватись тільки незначної кількості клієнтів.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

      ##    ###    ##     ## #### ########  
      ##   ## ##   ###   ###  ##  ##     ## 
      ##  ##   ##  #### ####  ##  ##     ## 
      ## ##     ## ## ### ##  ##  ##     ## 
##    ## ######### ##     ##  ##  ##     ## 
##    ## ##     ## ##     ##  ##  ##     ## 
 ######  ##     ## ##     ## #### ########  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі