Банківська карта – основні її види

Українські банки пропонують що раз більший перелік фінансових послуг та продуктів, зокрема це стосується пластикових карт. Сьогодні їх розмаїття досить велике, й пересічному громадянину не завжди легко вибрати оптимальний варіант для себе. Які саме види карт пропонують банки, та яка між ними різниця?

Які банківські карти існують? - Loando.ua

Види карт за приналежністю засобів

Класифікація банківських карт за приналежності коштів, які знаходяться чи будуть надходити на карту виглядає наступним чином:

Дебетові карти
Кредитні карти
Карти з овердрафтом
Передплачені банківські карти

Дебетові карти – призначені для зберігання грошей та здійснення розрахункових операцій. Дебетові карти використовуються для оплати товарів та послуг, зняття готівки в банкоматах, а також для розрахунку в інтернеті, тобто у якості віртуальних карт. Слід зазначити, що даний тип карти не передбачає жодного кредитного ліміту, тому використовувати можна виключно особисті кошти.

Кредитні карти – служить для використання кредитних коштів. Оформлення кредитної карти, це майже те саме, що і оформлення кредиту, але отримати її значно простіше, адже не вимагається високий бал скорингу та висока оцінка кредитоспроможності. Відмінність полягає ще й в тому, що кредитною картою можна користуватись багаторазово (погасивши використаний ліміт разом з відсотками, кредитними коштами можна користуватись знову) а відсотки нараховуються тільки за використані кошти.

Карти з овердрафтом – так називають удосконалені дебетові карти, які дають можливість використовувати кредитні кошти у випадку перевищення ліміту власних коштів. Овердрафт певною мірою можна прирівнювати до кредиту.

В залежності від банку та умов договору, за використання овердрафту може не нараховуватись додаткова оплата чи відсотки. Це по суті безвідсотковий кредит, сума якого залежить від розміру зарплати, а погашення здійснюється автоматично після чергового надходження грошей на карту.

Передплачені банківські карти – це карти на момент випуску яких, на рахунку вже знаходиться певна сума грошей. Користуватись картою можна як звичайною дебетовою, однак часто вона має багато обмежень: невеликий термін дії, обмеження на поповнення чи зняття готівки в банкоматах, обмеження на продовження терміну дії чи заміни карти, в тому числі і при її втраті. Відсоток випуску таких карт не високий, адже в основному це подарункові карти.

Яку банківську карту вибрати? - Loando.ua

Види карт за призначенням використання самої карти

Зарплатні
Персональні (особисті)
Корпоративні
Попередньо випущені або універсальні

Зарплатні карти. Iз самої назви можна зробити висновок, що даний тип карт призначений виключно для отримання зарплати. Дуже часто великі підприємства укладають з банками контракти щодо проведення різних фінансових операцій, в тому числі і нарахування заробітної платні працівникам на карти. Як правило, зарплатні карти не можливо використати для отримання інших виплат чи самостійно поповнювати рахунок за картою. До того ж, часто після зміни роботи, звільнення чи закінчення трудового договору карту потрібно повернути.

Персональні (особисті) карти видаються за особистою заявою клієнта та можуть використовуватись для різних цілей: отримання зарплати, пенсії або стипендії, оплату покупок в інтернеті, оформлення кредитів онлайн, здійснення фінансових операцій, пов’язаних з веденням бізнесу, використання, як електронного гаманця.

Переважно, на даних картах доступний кредитний ліміт або можливе нарахування відсотків на власні кошти по принципу електронної скарбнички. А однією з найбільших переваг персональних карт являється високий ступінь захисту, а також те, що вони іменні (на карті розміщене ім’я і прізвище власника, а іноді і його фотографія), через що при обслуговуванні в банку не потрібні додаткові документи. Через велику функціональність іменних карт їх ще називають універсальними.

Корпоративні карти використовуються для проведення оперативної оплати послуг та придбання товарів, а також здійснення інших фінансових операцій працівниками підприємства в інтересах організації, наприклад: оплати паркування, ресторанів, готелів та інших витрат пов’язаних з відрядженням працівників чи організацією бізнес зустрічей, конференцій та інших заходів. Власником карти та балансу на карті являється конкретне підприємство, тому всі здійснені операції підтверджуються чеками та накладними, що засвідчують цільове використання коштів.

Попередньо випущені або універсальні карти – це тип карт, які випускаються банками ще до моменту подання клієнтом заявки на оформлення карти.  На ній відсутня інформація про власника, а відомості про нього заносяться тільки в електронну базу банку після відкриття клієнтом рахунку.

Така карта оформлюється за лічені хвилини за наявності тільки паспорта, тому часто її використовують студенти для отримання кредитів з 18 років, а також безробітні для отримання таких видів кредитів, як кредити без офіційного працевлаштування та без довідки про доходи.

Види платіжних карт - Loando.ua

Види карт за способом або територією використання

Локальні
Міжнародні
Віртуальні

Локальні карти – це карти, які можливо використовувати в межах однієї країни. Їх ще називають внутрішньобанківськими, адже обслуговування здійснюється тільки тим банком, який видав карту. Що стосується оплати товарів та послуг, то розрахуватись локальною картою можливо тільки в тому випадку, якщо в пункті обслуговування є термінал чи касовий апарат даного банку.

Міжнародні карти – це типи карт міжнародних банківських систем. Найвідоміші із них MasterCard і Visa. Даний вид карт є найзручнішим, з ними працюють всі банки майже всіх держав. Розрахуватись картою MasterCard чи Visa можливо в будь-який країні, при цьому не важливо в якій валюті відкрита карта, адже конвертація валют відбувається автоматично. Також міжнародні карти мають широкий перелік додаткових функцій та можливостей.

Віртуальні карти призначені для проведення фінансових операцій в інтернеті, а також в інших платіжних системах, де можливо здійснити оплату, в спосіб введення реквізитів карти та електронного ідентифікатора.

Відносно функціонування та можливостей, вони майже нічим не відрізняються від інших карт, окрім фізичного існування.

Однак, в нашій країні розрахуватись віртуальною картою в магазинах чи навіть терміналах самообслуговування не завжди можливо, адже далеко не всі пункти забезпечені відповідним обладнанням та електронними програмами.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Кредитні компанії
Bistrozaim / Бистрозайм
4.1

Заповнiть заявку

Додати до порівняння

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

##    ## ####       ## ######## ##    ## 
##   ##   ##        ## ##       ##   ##  
##  ##    ##        ## ##       ##  ##   
#####     ##        ## ######   #####    
##  ##    ##  ##    ## ##       ##  ##   
##   ##   ##  ##    ## ##       ##   ##  
##    ## ####  ######  ######## ##    ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі