Овердрафт на банківській карті – що це означає?

Непередбачувані витрати часто стаються навіть в осіб, які детально планують бюджет. Тому, кожному хотілося б мати впевненість, що у будь-який момент під рукою буде необхідна сума коштів. Допомогти в цьому можуть карти з овердрафтом.

Що таке карта з овердрафтом?

Зміст статті:

  1. Овердрафт - пояснення послуги
  2. Карти з овердрафтом
  3. Технічний овердрафт - що це?
  4. Як збільшити овердрафт?
  5. Кредитний овердрафт впливає на історію?

Овердрафт – що це?

Овердрафт - дозволений переліміт на банківському рахунку. Це один із сучасних кредитних термінів, який почали застосовувати зовсім недавно. З англійської «овердрафт» дослівно можна перевести, як – «перевитрати або перевищення» запланованих показників. Що це може означати? Та як даний термін стосується банківських карт?

Дозволений овердрафт по карті означає, що за даною картою відкритий кредитний ліміт, який дає можливість розраховуватись нею навіть після вичерпання балансу, так би мовити, здійснювати платежі в мінус. Головним показником, від якого залежить розмір дозволеного овердрафту, являється середня сума регулярних надходжень на карту.

Які карти мають овердрафт?

Овердрафт може бути доступний абсолютно по всіх дебетових картках. Рішення про надання чи відмову в овердрафті банк приймає після особистого звернення клієнта, аналізуючи його фінансове становище та кредитну історію.

Однак, можна помітити тенденцію, що овердрафт частіше надається на іменні картки, рідше – на універсальні чи віртуальні карти. Це пов’язано з тим, що на картах першого типу переважно вищі надходження, а дозвіл овердрафту головним чином залежить від цього.

Варто сказати і про клас карти (електронні, класичні, золоті, платинові, преміальні, елітні). Чим вищий клас, тим, відповідно, вищий ліміт овердрафту, а також кращі умови обслуговування (нижча відсоткова ставка, більший термін кредитування та інші привілеї).

Як збільшити ліміт овердрафту на карті?

Що таке «технічний овердрафт»?

Іноді буває, що звичайна дебетова карта відображається, як овердрафтна, хоча клієнт не звертався за цією послугою. А іноді – рахунок за картою знаходиться в мінусі, хоча дозволеного овердрафту немає. Все це вказує на «технічний» овердрафт. Що це означає?

Технічний овердрафт – це технічна заборгованість, яка може виникати в таких випадках:

  • Клієнт розраховується гривневою картою закордоном: з моменту здійснення самого платежу до моменту фактичного проведення операції банком може пройти кілька днів. За цей час курс валюти міняється, тому сума, яка була знята початково, може збільшитись. Якщо на рахунку коштів недостатньо для додаткового автоматичного списання грошей, то утворюється мінусовий баланс.

  • Те саме відбувається при здійсненні фінансових операцій між картами різних банків та різних платіжних систем (Visa чи MasterCard): переказ коштів з карти на карту відбувається миттєво, але розрахунки між банками іноді займають кілька днів. Через це комісія чи інші технічні платежі можуть зніматись трохи пізніше. Якщо на рахунку клієнта не виявляється достатньої суми, кошти, знову ж таки, списуються в мінус.

  • Іноді мінус на балансі може утворитись помилково: наприклад, магазин зняв два рази оплату за покупку, а повернення коштів відбулось пізніше. На цей час, власне, і виникає мінусовий баланс.

Незалежно, з якої причини утворився «технічний овердрафт», клієнту не варто панікувати та спішити скаржитись в банк. Треба знати, що «технічний» овердрафт, це не те саме що «дозволений», оплата за нього не знімається.

Як отримати карту з овердрафтом?

Як збільшити овердрафт?

Кожен банк встановлює власні правила надання овердрафту. Вимоги, які висуваються клієнту, залежать також від суми, яку він просить надати, а також від його оцінки кредитоспроможності та стану кредитної історії. Як і у випадку зі звичайним кредитом чи кредитною картою, перед прийняттям рішення банк мусить провести кредитний скоринг, у процесі якого може вимагати у клієнта надання додаткових документів:

  • довідку з місця роботи,
  • довідку про доходи,
  • свідоцтво про право власності на майно.

Щоб збільшити шанси на отримання якомога більшого ліміту овердрафту, треба надати всі документи, які банк вимагає, а краще – навіть більше.

Також, перед зверненням в банк, варто перевірити кредитну історію, навіть, якщо ви впевнені, що вона в хорошому стані. Існує ймовірність виникнення помилок в кредитній історії, наприклад, з технічних причин. Їх виявлення дозволить вчасно відреагувати та виправити кредитну історію.

Але, якщо кредитне досьє зіпсовано через невчасно погашені боргові зобов’язання, то також це можна змінити. Оформлення кількох короткострокових кредитів онлайн на мінімальні суми та вчасне їх погашення суттєво покращить ситуацію.

Як овердрафт впливає на кредитну історію?

Дозволений овердрафт на карті прирівнюється до банківського кредиту або кредитної карти. Тому, на кредитну історію він впливає точно так, як і кредит: інформація про користування овердрафтними коштами регулярно відправляється в Бюро кредитних історій, і кожне порушення буде негативно показуватися на кредитному досьє клієнта.

Варто пам’ятати, що по овердрафті, як i по кредиті, встановлюється термін, протягом якого витрачені кошти потрібно повернути.

Прострочити це термін не так легко, як термін сплати кредиту, особливо, якщо овердрафт наданий по зарплатній карті, адже погашення відбувається автоматично після кожного наступного надходження. Але, якщо овердрафт наданий по універсальній карті (таке буває рідше), потрібно добре слідкувати за вчасним її поповненням.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Як оформити кредитну картку онлайн або в банку? (4)

Сьогодні кредитна карта є найбільш зажаданим банківським продуктом не тільки в нашій країні, але й у...

Додати коментар

########     ###    ##      ## ##    ## ######## 
##     ##   ## ##   ##  ##  ##  ##  ##     ##    
##     ##  ##   ##  ##  ##  ##   ####      ##    
########  ##     ## ##  ##  ##    ##       ##    
##   ##   ######### ##  ##  ##    ##       ##    
##    ##  ##     ## ##  ##  ##    ##       ##    
##     ## ##     ##  ###  ###     ##       ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі