Гроші на чорний день: як відкласти і де зберігати?
Кожен з нас заощаджує гроші з певною метою: відкладає їх на сезонні розпродажі, покупку авто, придбання житла чи омріяну подорож. Проте варто розуміти, що відкладати потрібно не тільки на заплановані витрати, але на непередбачувані. Це забезпечить фінансову стабільність у таких ситуаціях, як втрата роботи, несподівана хвороба чи інші лиха. Як це зробити, та яка сума буде ідеальною?
Скільки потрібно грошей на чорний день?
Думки про те, скільки потрібно мати відкладених коштів, сильно різняться. Немає єдиної встановленої суми, яка б могла забезпечити стовідсоткову фінансову безпеку кожній людині. Все залежить вiд регулярних витрат, доходу та інших важливих чинників. Тому у різних людей необхiдна мiнiмальна сума виходить різна.
Фінансові спеціалісти говорять, що мінімальний розмір відкладених коштів на чорний день, повинен бути еквівалентним розміру 3 сум щомісячних витрат. Середній розмір становить 6 сум щомісячних витрат, а в ідеалі краще, якщо запас таких заощаджень буде дорівнювати розміру 12 сум щомісячних витрат.
Якщо ви уже навчились планувати бюджет, то визначити свою ідеальну цифру буде не складно. Однак, назбирати гроші – це завдання уже набагато складніше. Якщо у вас немає жодних заощаджень, то для початку потрібно постаратись назбирати хоча б обов’язковий мінімум, тобто 3 суми щомісячних витрат.
Де взяти гроші нас чорний день?
Щоб вдало збудувати фінансову подушку безпеки, існує кілька простих і перевірених способів. Для себе можна використати один з них, а краще застосувати усі відразу.
1. Обмежте витрати. Розпоряджатись особистими фінансами в жодному разі не можна бездумно. А якщо ви ще й плануєте назбирати певну суму, то видатки повинні бути мінімальними. Перегляньте додатковий раз бюджет, можливо виявиться, що в багатьох пунктах можна зекономити більше. Наприклад: відмовтесь від покупних обідів чи від користування послугами таксі; обмежте відвідування ресторанів, кіно, кафе, театру; рідше обновляйте гардероб. |
2. Продайте непотрібні речі. Можливо, ви не помічаєте, але кількість речей, які стають непотрібними (старі, але ще в робочому стані телефони; невживаний посуд; одяг, який не підійшов по розміру або який уже не подобається; предмети інтер’єру або меблі, які тільки займають зайве місце вдома, але не використовуються за призначенням) постійно збільшується. Продавши їх, ви не тільки наведете порядок, але й добре заробите. |
3. Знайдіть додаткове джерело доходу. Додаткові кошти в домашньому бюджеті ніколи не завадять. Якщо є час і бажання, посвятить кілька годин після основної роботи або у вихідні дні на підробіток. Для прикладу, можна давати приватні уроки, розповсюджувати рекламні оголошення, продавати вироби handmade чи домашню випічку. |
Важливо пам’ятати, щоб усі додаткові кошти: премії, бонуси чи збільшення зарплати відразу призначати на будівництво особистого аварійного фонду. А щоб легше це було робити, а додаткові кошти на рахунку не спокушали зробити зайві витрати, варто відкрити ощадний рахунок та призначити суму, яка автоматично буде на нього перераховуватися щомісяця.
У яких випадках можна використати гроші, відкладені на чорний день?
Дуже важливо ще на етапі будування аварійного фінансового фонду визначити, що таке критична ситуація та коли можна використовувати ці кошти. Найголовніше, щоб несподівана зустріч з друзями та похід в кафе чи фантастична акція не стали «критичними ситуаціями», які потребують додаткових видатків.
Використовувати відкладені гроші потрібно тільки за крайньої необхідності, наприклад, коли знадобились кошти на лікування, ремонт авто або у разі втрати роботи. Наявність фінансової подушки безпеки допоможе уникнути оформлення кредитів онлайн чи інших боргових обов’язків i убереже від додаткових витрат.
Де зберігати гроші, відкладені на чорний день?
Вирішуючи, де зберігати заощадження, найкраще вибирати надійне місце, але в міру доступне. Тому, ми точно не будемо вкладати назбирані кошти в бізнес, інвестувати в акції, облігації чи золото та ставити їх на депозит, підписуючи багаторічний договір. Однак, тримати велику суму готівкою вдома теж не варіант, це небезпечно й зовсім невигідно.
Найкраще місце для зберігання грошей – ощадний рахунок (електронна скарбничка) або депозит з гнучкими умовами. Відкриття ощадного рахунку забезпечить не тільки надійне збереження, але й дасть можливість збільшити суму. Такий рахунок прирівнюється до депозиту, адже по вкладу здійснюється нарахування відсотків, проте відсоткова ставка зазвичай невелика і складає від 0,25% до 2% річних.
Хоча дохід досить незначний, але це краще, ніж його повна відсутність. А знімати гроші з ощадного рахунку дозволено в будь-який момент без попереднього запиту, подібно, як і зі звичайної дебетової карти.
Сьогодні більшість банків дозволяє відкриття ощадного рахунку через інтернет. Послуга доступна клієнтам, які мають відкриті розрахункові, зарплатні, пенсійні та інші рахунки. Наприклад, найбільший банк України пропонує безкоштовне підключення послуги «Скарбничка» на усіх видах карт, а виплати відсотків відбувається щомісяця.
Терміни по кредиту
Багатьом із нас при оформленні різних документів, а...
Маєте один або кілька позик, але з грошима не густо?...
Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...
Одночасна оплата кількох кредитних зобов’язань часто...
Життя приносить багато непередбачених ситуацій. Іноді...
Коментовані статті
Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...
Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....
Додати коментар
Коментарі