5 кращих способів зберігати заощадження
Навчитись правильно користуватись грошима та створювати заощадження – це половина справи. Для забезпечення стабільного майбутнього залишається також подбати про їх надійне збереження, а при можливості ще і їх примноження. Які способи зберігання заощаджень сьогодні найоптимальніші? Який варіант вибрати для себе?
Банківський депозит
Найпростіший та найбезпечніший спосіб зберігати та примножувати заощадження – депозит. Відкриття депозиту не являється складною процедурою. Здійснити її може кожен, хто має гроші у вільному розпорядженні.
Сьогодні банки пропонують різні депозитні програми:
-
Найпростший спосiб отримувати нараховані відсотки – уживання дебетової карти, а зняття всієї суми стає можливим тільки після закінчення терміну договору карткi.
-
Також існують накопичувальні програми от банкiв. Вони передбачають можливість регулярного або нерегулярного поповнення вкладу та сумування нарахованих відсотків до суми депозиту.
-
Заощаджувати завдяки программам, які дозволяють повернути всю суму в будь-який час. Проте надіятись на великий прибуток в даному випадку не варто.
Вибираючи депозитну програму, слід розуміти, що єдиного універсального варіанта, що підходить усім – немає. Перед прийняттям рішення потрібно добре проаналізувати свою фінансову ситуацію, очікувані результати та всі можливі ризики.
Інвестиції: в цінні папери, метали, нерухомість
Інвестування в цінні папери, метали, дорогоцінності та нерухомість – максимально прибутковий та менш ризикований варіант, ніж відкриття особистого бізнесу. Проте, не радимо займатись придбанням акцій, облігацій чи векселів недосвідченим особам. Не маючи достатніх знань, ви ризикуєте залишитись без доходу або втратити усі вкладені кошти.
Натомість, придбання дорогих металів, наприклад, золота – безпрограшний варіант, особливо в час назрівання кризи в державі. За таких обставин, гроші втрачають свою вартість, а от золото постійно має приблизно стабільну вартість, а після кризових років, навіть зростає в ціні.
Наступний варіант – придбання нерухомості. Експерти радять вкладати гроші саме в квартири, оскільки вони вважаються більш ліквідними. Квартиру в будь-який момент можна продати або знайти орендаторів. З будинком ситуація виглядає складніше, але, якщо є гроші, краще купувати особняк в передмісті або місті.
На банківському рахунку
Зберігати гроші на банківському рахунку максимально зручно, та досить безпечно. А якщо ще і є можливість електронного управління особистими фінансами, а не тільки здійснення розрахункових операцій пластиковою картою, то це полегшує планування та дотримання бюджету: адже усі цифри перед очима, достатньо зайти в мобільний додаток чи відкрити інтернет-сторінку банку.
Багато банків надають додаткові послуги для клієнтів, які мають відкриті рахунки, наприклад: доступний дебет на карті, можливість оформлення миттєвого кредиту онлайн на невеликі суми або відкриття електронної скарбнички.
Останню послугу можна прирівнювати до депозиту, адже вона діє за подібним принципом – дозволяє клієнту отримати додатковий дохід. Відмінність полягає в можливості будь-коли поповняти скарбничку і знімати заощадження. Однак, в даному випадку варто бути готовим до мінімального нарахування відсотків (від 0,25% річних до 2% річних).
Банківські сейфи
Банківські сейфи важко назвати хорошим способом зберігання заощадження, тому що за їх оренду доводиться регулярно вносити платежі. До того ж, чим надійніший банк та чим вищий ступінь охорони камер, тим вищою буде й оплата. Використання сейфа доцільне для зберігання дорогоцінностей або, наприклад, зливків золота, вартість яких дуже велика.
Що стосується валюти, то сейфи в банку можна використовувати для короткотривалого зберігання. Наприклад, якщо ви хочете назбирати гроші на придбання квартири чи автомобіля, й залишилось додати ще кілька внесків, а вдома тримати заощадження небезпечно.
Готівкою вдома
Старий «дідівський» спосіб – зберігати гроші вдома. Він чудово підійде людям, в яких в наявності невелика сума, й вона може знадобитися в будь-який день. Так звані «гроші на чорний день» варто зберігати в надійних місцях, легкодоступних для вас, але в той же час важкодоступних для зловмисників.
Такими місцями можуть бути:
1. Фальшиві розетки. Невеликий тайник з грошима чи дрібними дорогоцінностями можна замаскувати під розетку чи вимикачі, головне, щоб там не було струму. Такого роду тайник має високий ступінь надійності. Адже винятковий грабіжник здогадається, що там можуть ховати гроші. А, щоб відкрити схованку, знадобиться викрутка. |
2. Карниз для фіранок. В порожнисту трубку карниза можна сховати купюри або дорогоцінні прикраси, загорнувши в поліетиленовий пакет. Для цього потрібно зняти заглушку з трубки та просунути цінності до середини карниза. У випадку, якщо грабіжник і здогадається зазирнути в тайник, не буде помітно, що в середині щось заховано. |
3. Горщики з квітами. Даний варіант буде хорошим, якщо у вашій квартирі або домі дуже багато рослин. В ґрунт одного із вазонів поміщаємо пакет з грошима або розподіляємо збереження по кількох пакетах та розміщуємо в різні горщики. Навряд ли злодії будуть витрушувати кожен із них. |
4. Тайники в дрібних речах. Наприклад: в звичайних ручках, гребінцях чи свічках з вирізаними серединками. Також можна зробити тайник зі старих дисків, паперових стікерів, м’яких іграшок, подушок та інших речей щоденного вжитку та предметів інтер’єру. |
Варто пам’ятати, що зберігати вдома доцільно тільки мінімальні заощадження. Адже тримати крупні суми не тільки небезпечно, але й не вигідно. По-перше, гроші мають властивість знецінюватись під впливом інфляції. По-друге, вони жодним чином не застосовуються, а отже позбавляють вас можливого прибутку.
Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...
Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...
Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...
Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...
Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...
Коментовані статті
Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...
Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....
Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...
Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...
Додати коментар
Коментарі