Як назбирати гроші, якщо є непогашений кредит?

Більшість людей сьогодні мають відкриті довгострокові кредити або іпотеки. Проте, кожен хоче мати певну фінансову стабільність та заощадження, так би мовити, гроші на чорний день. Чи реально відкласти хоча б якусь суму, маючи непогашені борги? Та чи взагалі є сенс це робити?

Чи можливо відкладати гроші, і одночасно погашати кредит?

Коли погасити кредит буде вигідно?

Дострокове погашення кредиту, безперечно, вигідне тоді, коли відсотки перераховуються, і в результаті вартість боргового зобов’язання обходиться дешевше. На жаль сьогодні не кожен банк повністю перераховує відсоткову ставку. Зазвичай, якщо така послуга й доступна, то вона надається за попереднім дозволом й за додаткову оплату.

Перед здійсненням платежу клієнт мусить повідомити кредитора про намір достроково закрити кредит, і тільки після отримання позитивної відповіді, де буде вказана сума до сплати, можна проводити розрахунок. Слід бути готовому, що у вартість кредиту врахують не тільки відсотки за фактичні дні користування коштами, але й додаткові платежі за оформлення послуги.

Проте, в будь-якому разі погашати кредит раніше терміну все одно вигідніше, ніж чекати до кінцевої дати, особливо, якщо ви оформили його в кредитній компанії. Дані установи на відміну від банків не знімають жодних додаткових платежів та комісій, й дозволяють сплачувати кредити онлайн раніше терміну, не відправляючи попереднього запиту. При цьому, до оплати нараховується тільки відсотки за фактичні дні користування кредитом.

Відкладати гроші та одночасно погашати кредит

У випадку іпотеки або довгострокового кредиту, мало хто зможе погасити їх одним платежем, потрібно хіба що виграти в лотерею або отримати величезний спадок, а таке трапляється вкрай рідко. У звичайному житті буває важко сплатити навіть обов’язкові платежі за такими великими кредитами, що призводить до нарахування штрафів, псування кредитної історії та збільшення повної вартості кредитного зобов’язання.

Тому, навіть, якщо у вас не найгірша фінансова ситуація, і розмір доходів дозволяє не переживати за сплату кредиту, все ж варто подумати над формуванням резервного фонду, який можна буде використати у критичних ситуаціях (втрата роботи, важка хвороба чи інші нещастя).

Ще один випадок, коли точно не варто спішити з погашенням боргу, а краще відкласти вільні гроші на чорний день, це коли кредитор дозволяє сплатити кредит достроково, але відсотки при цьому не перераховує. В такий спосіб ви не отримуєте жодної користі, а скоріше навпаки, створюєте собі незручності. Адже до сплати нараховується та сама сума, яку потрібно було б сплатити після закінчення дії договору.

Погашення кредиту і створення заощаджень: чи можливо робити це одночасно? - Loando.ua

Як планувати бюджет, щоб вдалось заощадити гроші?

Правильно розпоряджатись особистими фінансами вміють одиниці. Для багатьох планування бюджету на місяць, не говорячи уже про те, щоб скласти його на цілий рік, являється чимось не звичним, а для декого навіть беззмістовним, адже «і так виконати встановлений план не вдасться через непередбачувані витрати, а також брак фінансової дисципліни». Але основна причина недотримання бюджету насправді ховається в його неправильному створенні.

Перш ніж почати планувати бюджет, потрібно проаналізувати свої реальні доходи та витрати. Для початку складіть два списки та почніть записувати кожну зароблену та витрачену гривню. Особливу увагу варто приділити другому списку.

Записувати потрібно не тільки такі регулярні витрати, як:

  • Комунальні платежі;
  • Харчування;
  • Споживчі товари;
  • Медичні послуги та ліки;
  • Обслуговування авто чи витрати на транспорт;
  •  Одяг.

В даний список важливо також включити:

  • Відвідування ресторанів, кафе, кіно та інших розважальних закладів;
  • Покупка книг та можливо відео чи аудіо матеріалів;
  • Покупка електроніки;
  • Витрати на каву та перекуси;
  • Будь-які інші дрібні та нерегулярні трати.

Наступний крок – порівняйте обидва списки. Недопустимо, щоб видатки перевищували ваші доходи. Якщо так стається, то це гучний сигнал, щоб змінити ситуацію, адже продовжуючи в тому ж дусі, ви швидко опинитись в борговій ямі або взагалі збанкрутуєте.

Старайтесь скоротити до мінімуму додаткові витрати та, по можливості, обов’язкові. А що найважливіше, видрукуйте складений бюджет та розмістіть його на видному місці. Кожного дня звіряйте свої витрати із тим, що вказано на даному аркуші. Дуже добре, якщо вдається дотримуватись вказаних цифр, а ще краще, якщо витрачати вдається ще менше. Так ви швидше назбираєте свою фінансову подушку безпеки та отримаєте певну фінансову свободу.

Як швидко назбирати гроші? - Loando.ua

Як зберігати гроші правильно?

Якщо вам вдалось створити певні заощадження, саме час подумати над тим, як їх зберігати, щоб гроші приносили вам користь і їх можна було б використати в будь-який потрібний момент. В залежності від того, яка сума є у вашому розпорядженні, можна використати кілька варіантів:

1. Зберігати заощадження, звичайно, вигідно в банку, поклавши їх на депозит. Відсотки, залежно від умов договору, будуть нараховуватись на дебетову карту або додаватись до суми депозиту, і в результаті ваші заощадження будуть регулярно збільшуватись без ваших зусиль. Але, варто мати на увазі, що вклад можна буде повернути тільки після закінчення терміну умови.
2. Відкрити електронну скарбничку. Такий вид зберігання заощадження прирівнюється до банківського депозиту, але зі значно гнучкішими умовами та нижчою відсотковою ставкою. Знімати кошти зі скарбнички можна в будь-який час, точно так, як і їх поповнювати.
3. Ще одним хорошим варіантом зберігання коштів та їх збільшення може стати купівля акцій, облігацій, векселів та інших цінних паперів. Проте інвестувати гроші в такі речі варто тільки в тому випадку, якщо ви добре в цьому розбираєтесь.
4. Зберігати гроші вдома – це не прибуткова справа, але в деяких випадках виправдана. Наприклад, тоді, коли сума не велика, і з дня на день може стати у пригоді.
5. І останній та найбільш правильний спосіб зберігати гроші – це використати вище перелічені варіанти одночасно.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Додати коментар

##     ## ##    ## ##     ## ######## ##      ## 
###   ###  ##  ##   ##   ##  ##       ##  ##  ## 
#### ####   ####     ## ##   ##       ##  ##  ## 
## ### ##    ##       ###    ######   ##  ##  ## 
##     ##    ##      ## ##   ##       ##  ##  ## 
##     ##    ##     ##   ##  ##       ##  ##  ## 
##     ##    ##    ##     ## ########  ###  ###  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Марк 2019-09-04 13:15:28 #456
Якщо є кредит то не від хорошого життя ви його взяли і зібрати грошей на відпочинок буде проблематично. Завжди потрібно себе в чомусь обмежувати і економити на собі. Така реальне життя.
Відповісти