Консолідація кредитів – простий спосіб об'єднати борги

Одночасна оплата кількох кредитних зобов’язань часто стає завеликим навантаженням навіть для найретельніше спланованого домашнього бюджету. І це не дивно, адже щомісячний відтік величезної суми доходів позбавляє фінансової свободи та змушує рахувати кожну копійку. А коли виникають непередбачувані витрати, то вчасна оплата стає неможливою. На щастя, існує можливість уникнути прострочення за допомогою оформлення консолідації.

Коли потрібна консолідація кредитів та де її оформити?

План статті:

  1. Що таке консолідація?
  2. Види консолідації кредитів
  3. Консолідація - кому потрібна ця процедура?
  4. Процес оформлення процедури консолідації
  5. Послуга консолідації - переваги

Консолідація кредитів – що це?

Консолідація - об’єднання двох або більше раніше отриманих кредитних зобов’язань в одне. Це дає можливість уніфікувати відсоткову ставку та інші умови, на яких були видані попередні кредити, а також розрахувати регулярний фіксований платіж. Її оформлення часто пов’язане з продовженням терміну погашення, але суттєво відрізняється від пролонгації.

На практиці це означає, що кілька щомісячних платежів по кредиту замінюються на один, менший по розміру, але запланований на довший період сплати. В такий спосіб покриття раніше отриманих кредитів відбувається коштом оформлення нового. В даному аспекті процедура консолідації є дещо подібна до рефінансування, але передбачає перекредитування не одного, а відразу усіх кредитів, в тому числі й кредитів онлайн.

За допомогою консолідації можна позбутися від дрібних кредитів і отримати один довгостроковий кредит. Для багатьох боржників це стане і психологічним полегшенням: знати, що замість 5 боргів, є всього один.

Види консолідації

Зараз на ринку доступні два види консолідації:

Назви тут говорять самі за себе. Порядок їх застосування залежить від загальної вартості, кількості, характеру заборгованостей та від фінансової установи, в яку боржник звертається за її оформленням.

Більшість кредиторів готові працювати з будь-якими заборгованостями, але в індивідуальному порядку визначають конкретні умови здійснення процедури об’єднання боргів для кожного окремого клієнта. Згідно з цим, терміни та вартість обслуговування відрізнятимуться і не завжди відповідатимуть очікуванням позичальника.

Кому та коли потрібна консолідація?

Як правильно оформити консолідацію кредитів? - Loando.ua

Консолідація кредитів не надається кожному охочому. Варто розуміти, що дана послуга – це ніщо інше, як оформлення ще одного боргового зобов’язання в розмірі, котрий дає можливість покрити усі попередні заборгованості разом з нарахованими відсотками. Кожен клієнт, який хоче вигідно об’єднати свої борги, мусить мати відповідну кредитоспроможність та хорошу кредитну історію.

В іншому випадку оформлення консолідації може не принести очікуваної користі. Найчастіше таке трапляється, коли у клієнта зіпсована кредитна історія та низький скоринг-бал. За подібних обставин об’єднання боргів проводиться на гірших умовах, ніж були отримані попередні кредити. Тому, перш ніж зважитись на цей крок, детально зважте всі за і проти.

  1. Порівняйте свої витрати та доходи,
  2. Проаналізуйте, скільки платежів залишилось внести по кожному кредиту та яка їх вартість.

Можливо, дешевше вийде погасити найменші з них, та оформити перекредитування на вигідніших умовах для найдорожчого кредиту, або в крайньому разі – продовжити термін договору. Але, якщо сума щомісячних платежів по кредитах набагато перевищує фінансові можливості, то консолідація, однозначно, хороше рішення.

Процес оформлення консолідації

1. Перший етап оформлення консолідації – вибір кредитора. За наявності високої кредитоспроможності та хорошого кредитного досьє перед клієнтом відкриті двері практично всіх кредитних установ. Краще, звичайно, вибирати великі кредитні компанії або банки. Як правило, там вигідніші та зручніші умови кредитування. Однак, якщо кредитні показники не найкращі, можна розглянути й варіант оформлення консолідації у дрібних кредиторів.

2. Вибравши установу, зберіть необхідні документи:

  • паспорт та ідентифікаційний код,
  • виписки по всіх кредитних зобов’язаннях за повний період користування кредитами,
  • довідки про доходи та склад сім’ї,
  • підтвердження офіційного працевлаштування.

Якщо консолідація оформлюється під заставу житла чи іншої нерухомості, то до цього переліку додається також і свідоцтво на право власності.

3. Потім потрібно заповнити відповідну заявку, додати документи, пройти кредитний скоринг та дочекатись відповіді кредитора. Якщо відповідь позитивна, залишається обговорити деталі та укласти договір. Пам’ятайте, в жодному разі не підписуйте договір поспішно, уважно вивчіть всі пункти та виясніть незрозумілі терміни по кредиту, і тільки після цього поставте свій підпис.

Переваги консолідації

Для людей, які потрапили в боргову яму, послуга об’єднання боргів передбачає багато переваг.

По-перше, це зручно. В такий спосіб вдасться швидко навести порядок з усіма боргами, зокрема: з заборгованостями по кредитних картах, по дрібних позичках та великих споживчих кредитах, а іноді до цього переліку може додатись навіть заборгованість по виплаті іпотеки.

По-друге, це вигідно. За умови високої кредитоспроможності або під заставу житла чи іншої нерухомості, консолідація буде максимально вигідною: кредитні кошти будуть видані на довгий період та під низьку відсоткову ставку. А це чудова нагода швидко позбутись боргів по дрібних кредитах з високими відсотками чи, нарешті, погасити іпотеку.

По-третє, оформлення консолідації не несе негативного впливу на кредитну історію. Скоріше, навпаки – допомагає зберегти її в хорошому стані. Адже, якщо закредитованість позичальника надто велика, а доходи ледь-ледь дозволяють справлятись з оплатами, то прострочки рано чи пізно не уникнути. А скориставшись послугою об’єднання боргів вдасться отримати більше фінансової свободи та часу на пошук додаткових коштів, а також запланувати вчасне погашення кредиту.

 

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Додати коментар

 ######  #### ##     ## ##    ## ########  
##    ##  ##  ###   ###  ##  ##  ##     ## 
##        ##  #### ####   ####   ##     ## 
##        ##  ## ### ##    ##    ##     ## 
##        ##  ##     ##    ##    ##     ## 
##    ##  ##  ##     ##    ##    ##     ## 
 ######  #### ##     ##    ##    ########  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Марина 2018-10-18 12:17:25 #3
Велике дякую за статтю. Прочитавши її я зрозуміла, що це мій порятунок. У мене є декілька кредитів і сплачувати їх для мене справжнє навантаження. Буду детальніше цікавитися консолідацією і вивчати це питання.
Відповісти