Особисті фінанси: як правильно розпоряджатися?

Чи потрібно бути фінансовим експертом, щоб добре розпоряджатись особистими фінансами? Ні. Але необхідно присвятити трохи часу та зусиль, щоб дізнатись, як це правильно робити та на які аспекти звертати увагу. Застосовуючи кілька простих способів, можливо здобути більшу фінансову свободу, раціонально використовувати кошти та створити заощадження навіть зі скромними доходами.

Як правильно користуватись особистими фінансами? - Loando.ua

Плануйте реалістичний бюджет

Грамотно спланований бюджет – це основа правильного розпоряджання особистими фінансами. Дехто вважає, що планувати бюджет складно й безглуздо, адже дотримуватись його майже неможливо. В певній мірі, це правда, але вона стосується тих випадків, коли складено нереалістичний план.

Потрібно розуміти, що неможливо в один момент кардинально поміняти темп життя та звички. Скажімо, ви звикли постійно обідати та вечеряти в громадських закладах, часто відвідувати кіно та театр, постійно користуватись послугами таксі та витрачати гроші на інші другорядні речі. Раптово відмовитись від всього не вдасться. А отже, надто жорсткий план дій від початку приречений на невдачу.

Щоб досягти успіху в плануванні та дотриманні бюджету, потрібно проаналізувати дійсну фінансову ситуацію та ставити реальні цілі. Зміни потрібно вносити поступово.

Дотримуйтесь термінів обов’язкових платежів

У фінансових питаннях важливо бути добре організованим та відповідальним: пам’ятати про вчасну сплату рахунків за телефон, інтернет, комуналку, страхові внески та інші платежі. Адже допустивши заборгованість по оплаті послуг, ризикуєте отримати чималий штраф або їх відключення.

Те саме стосується вчасного погашення кредиту та внесення окремих платежів. Не виконуючи умови договору, ви особисто збільшуєте борг та псуєте кредитну історію, а також наражаєте себе на небезпеку зустрітись з колекторами, отримати повістку до суду, або навіть залишитись без майна внаслідок конфіскації. 

Як правильно розпоряджатись особистими фінансами? - Loando.ua

Відмовтесь від кредитних карт

Чи потрібна вам кредитна карта? Це один з тих продуктів, які дуже зручні та привабливі, але несуть багато ризиків. І справа не тільки в своєчасному погашенні використаного ліміту, але й в розумному використанні кредитної карти. Часто буває, що ми регулярно сплачуємо тільки мінімальну суму, завдяки якій не нараховуються відсотки, але насправді позичаємо набагато більше.

Якщо ви ставити собі питання: оформити кредитку, взяти кредит чи назбирати потрібну суму, завжди вибирайте останній варіант. Можливо, доведеться почекати значно довше, зате убережете себе від зайвого головного болю та небезпеки потрапити в боргову яму.

Якщо кредитка уже давно у вашому розпорядженні, ви активно її використовуєте, радимо віддати її в банк та закрити поточний рахунок, попередньо погасивши весь борг. Незабаром ви відчуєте усі переваги життя без боргових обов’язків. Хоча, доведеться відмовитись від деяких речей, але замість цього отримаєте спокійний сон людини без боргів.

Шукайте дешевих продуктів

Варто приділяти увагу усьому, що зв’язано с фiнансами, навіть, вартості обслуговування звичайної платіжної карти. Можливо, ви давно користуєтесь послугами одного банку і комісія за ведення рахунку здається невеликою, припустимо всього лиш 20 гривень за місяць. А це значить, що за рік оплата складає 240 гривень. За таку суму можна пообідати в ресторані, чи піти цілою сім’єю в кіно. Тому, не зайвим буде пошукати інших банківських пропозицій, де обслуговування безкоштовне.

Також радимо шукати можливості заощаджувати на інших видатках, в тому числі і на продуктах харчування. У великих супермаркетах ціни на продовольчі товари набагато нижчі, ніж у приватних магазинчиках, розташованих біля житлових будинків. Замість того, щоб щоденно відвідувати найближчий магазин, робіть список всього необхідного та закуповуйтесь раз в тижні в супермаркеті. В такий спосіб вдасться не тільки заощадити гроші, але й значну частину часу.

Правила користування особистими фінансами - Loando.ua

Погашайте кредити раніше терміну

Легко сказати: «достроково погасити кредит», але де взяти додаткові кошти? Більшість позичальників не може дозволити собі швидко сплатити всю суму. Крім того, здається, що невелика переплата по кредиту по наступному платежі не зробить великої різниці, тому лиш одиниці пробують вносити більше стандартної квоти. І це величезна помилка.

Кожна переплачена гривня має велике значення, адже наближає вас до швидшого звільнення від тягаря, яким являється банківський кредит. Також, ми рекомендуємо себе перед банком добросовісним та дисциплінованим позичальником. А це означає, що в разі виникнення труднощів, можемо надіятись на  отримання кредити онлайн без відмови в Україні у будь-якій установі, на спрощення умов кредитування, а також на кращi кредитні пропозиції в майбутньому.

Створюйте заощадження

Уміння заощаджувати являється не менш важливим, ніж дотримування термінів сплати кредиту. Гроші на чорний день повинні бути у кожної людини, адже від цього залежить фінансове благополуччя та відсутність стресів. Маючи фінансову подушку безпеки, не доведеться робити необдуманих кроків, у разі виникнення критичних ситуацій та оформляти боргові обов’язки під величезні відсотки.

Вміння заощаджувати допоможе швидше досягнути певної мети, наприклад, назбирати гроші на відпустку, автомобіль чи житло. Якщо у вас невелика зарплата, відкласти 50-100 гривень в місяць все-таки можливо. Таким чином за рік-два вам вдасться назбирати пристойну суму.

Що стосується зберігання заощаджень, то краще поставити гроші на депозиті. Це позбавить зайвої спокуси використати їх при найменшій нагоді, а також забезпечить пасивний дохід.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

##     ## ##    ##       ##    ###     ######   
##     ##  ##  ##        ##   ## ##   ##    ##  
##     ##   ####         ##  ##   ##  ##        
##     ##    ##          ## ##     ## ##   #### 
 ##   ##     ##    ##    ## ######### ##    ##  
  ## ##      ##    ##    ## ##     ## ##    ##  
   ###       ##     ######  ##     ##  ######   

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Лариса 2019-09-01 16:13:18 #443
Бюджет потрібно розподілити так що б вистачало від зарплати і до зарплати. Насамперед це обов'язкові платежі це або комуналка або кредит. Решта распрделіте що на їжу ліки відпочинок і якщо є можливість трохи відкладати. Я так звикла і не користуюся кредитними договорами у мене все під розрахунок.
Відповісти
Василь 2019-01-29 18:00:18 #114
Ми сьогодні не раціонально використовуємо свої кошти так як потрібно свій бюджет планувати що б вистачало від зарплати до зарплати що б не доводилося потім викручіватся або брати в борг.
Відповісти