Взяти кредит чи назбирати потрібну суму: що вигідніше?

Не дивлячись на те, що в багатьох розвинених країнах кредити являються звичайним явищем, в Україні ще й досі панує безліч міфів, які висвітлюють кредитнi органiзацiї не з найкращої сторони. Чи є в цих твердженнях доля правди? В яких випадках українцям краще назбирати необхідну суму, а коли, все-таки, вигідніше й зручніше оформити кредит?

В яких випадках вигідніше взяти кредит, ніж збирати потрібну суму?

Чи кредити онлайн вигiднi?

Найпоширенішим міфом про кредити є твердження, що це надзвичайного дорого. Так говорить більшість людей, яка ніколи не стикалась з оформленням кредитних зобов’язань і навіть не цікавилась подібною інформацією. Проте, вони твердо переконані, що, взяти кредит без переплати неможливо. Звично, фінансові послуги не обходяться безкоштовно (хоча в окремих випадках трапляються й пропозиції оформити кредит під нуль відсотків на карту), але все ж загальна вартість виходить не настільки високою, як дехто вважає.

Зазвичай банки пропонують кредити під 20 -30% річних, трапляються іноді пропозиції й 50-60% річних, а в окремих випадках ця цифра може сягати 80%. Тут все залежить від можливостей та ситуації клієнта. Якщо немає жодного офіційного доходу й зіпсована кредитна історія, то банк відмовить у кредитуваннi, або погодиться надати невелику суму під максимальну відсоткову ставку й додаткову заставу. В разi, коли з документами та кредитною історією все в порядку, можна надіятись на максимально вигідні умови кредитування.

Ще одним, не менш поширеним міфом, можна назвати страх людей бути обманутими. Побутує думка, що банки змушують оплачувати набагато більшу вартість кредитних послуг, ніж вказано в договорі. Насправді, таке може статись через неуважність клієнта.

Підписуючи кредитний договір не читаючи, ви ризикуєте згодитися й на додаткові платні послуги та страховки, що призводить до вищої вартості кредиту.

    

Кредит Касса відгуки Кредит Касса
Заповнiть заявку
   
Moneyveo / Mанівео відгуки Moneyveo / Mанівео
Заповнiть заявку
   

Коли оформлення кредиту буде правильним рішенням?

Попри те, що за використання кредитних коштів доводиться платити, кредити все-таки можуть бути набагато вигіднішими, ніж накопичення потрібної суми. Це буває в наступних випадках:

1. Оформлення іпотеки. Якщо ви не маєте власного житла, а орендуєте, то оформлення іпотеки, звичайно, буде розумним та вигідним рішенням. При цьому може виявитись, що взявши кредит на довший період, щомісячна оплата виноситиме менше вартості оренди.
2. Покупка автомобіля в кредит також буде виправданим рішенням, адже, щоб назбирати необхідну суму, може знадобитись декілька років. А у випадку, коли доводиться часто замовляти таксі або далеко добиратись до роботи автобусом, то придбане в кредит авто допоможе зекономити чималу частину бюджету. 
3. Оформлення споживчого кредиту або кредиту онлайн під час дії акцій кредитних компаній чи банків. В такі моменти можна отримати велику знижку або навіть безвідсотковий кредит. Це все одно, що позичити гроші в родичів чи близьких друзів. Адже оплата буде символічною або взагалі відсутньою.
4. Заощадити на кредитах також можливо, звернувшись в кредитну компанію або банк, що пропонує оформлення першого кредиту під 0% або кредитку без додаткових оплат. В тих же установах, як правило, доступні також програми лояльності для постійних клієнтів, які дозволяють отримати скидки до 50-70%.

Коли вигідніше оформити кредит, а коли – назбирати необхідну суму? - Loando.ua

Коли вигідніше відкладати кошти?

В ситуаціях, коли обставини дозволяють почекати з покупкою, безперечно, краще не спішити з кредитом й почати відкладати гроші. Найчастіше сумніви, взяти кредит, чи наскладати грошей, виникають, коли, наприклад, потрібно придбати новий гаджет: смартфон, планшет чи ноутбук. Кожному хочеться мати найновішу модель.

Але, треба розуміти, що за півроку вийде наступна модель, і ви можливо будете жаліти, що не почекали. Найновіший смартфон не являється необхідністю, тому краще придбати те, що дозволяє гаманець, а коли з’являться гроші – зробити собі омріяний подарунок.

Оформлення кредиту на весілля також не зовсім хороше рішення. Починати сімейне життя з боргів – це дуже погана ідея, яка серйозно може зіпсувати життя нової сім’ї. Тим більше, що сварки через гроші – це не остання причина розлучень. Краще обійтись скромним святкуванням, або назбирати трохи грошей на більш грандіозний захід.

Теж саме стосується і подорожей. Хоча говорять, що враження від знайомства з новими країнами дорожче грошей, але розраховуватись за них постфактум дуже важко.

Що вирішити: взяти кредит чи назбирати необхідну суму? - Loando.ua

Як швидко назбирати необхідну суму?

Відкладати кошти не завжди легко, а особливо для людей, які не звикли планувати бюджет. Але, якщо докласти трохи зусиль, навчитись самодисципліни та правильно розпоряджатись особистими фінансами, то все вдасться.

Для початку попрацюйте на своїм бюджетом. Там точно є пункти, які можна значно скоригувати та зменшити видатки. Детально проаналізуйте свої доходи та витрати, а також порівняйте їх між собою. В багатьох людей витрати часто перевищують доходи. Якщо ви хочете хоча б назбирати гроші на чорний день, такі показники недопустимі.

Обов’язково треба подумати на чому можна зекономити. Якщо зарплата надто мала й зменшити витрати майже нереально, адже ви і так на все стараєтесь видавати по-мінімуму, то саме час подумати над додатковим джерелом доходу чи пошуком більш оплачуваної роботи.

 

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Як оформити кредитну картку онлайн або в банку? (4)

Сьогодні кредитна карта є найбільш зажаданим банківським продуктом не тільки в нашій країні, але й у...

Додати коментар

 ######  ##     ## ##     ## ##     ## ######## 
##    ## ##     ## ##     ## ##     ##      ##  
##       ##     ## ##     ## ##     ##     ##   
##       ##     ## ######### ##     ##    ##    
##       ##     ## ##     ## ##     ##   ##     
##    ## ##     ## ##     ## ##     ##  ##      
 ######   #######  ##     ##  #######  ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Петро 2019-04-19 21:10:49 #188
Можу сказати, що купівля автомобіля або житла дуже витратна и тому одразу назбирати велику суму буде дуже важко, а кредит зможе допомогти.
Відповісти
Ирина Кот 2019-01-07 15:06:00 #90
На мою думку все залежить від головного чинника це процентна ставка по кредиту і сума кредиту. Іноді краще почекати півроку або пару місяців що б не переплачувати. А ось вже великі покупки як авто або квартира то це неминуче не брати кредит.
Відповісти