Що таке пролонгація кредиту?

Оформлення кредитів онлайн в небанківських кредитних компаніях завжди пов’язане з обмеженим терміном повернення коштів – зазвичай це 30-60 днів. Погашення боргу передбачається єдиним платежем, що накладає величезне навантаження на наш сімейний бюджет. А у ситуації, коли виникають непередбачувані витрати, вчасне погашення боргу стає неможливим. Саме тоді варто оформити пролонгацію кредиту.

Якщо погасити кредит вчасно неможливо, оформіть пролонгацію.

Пролонгація: визначення

Пролонгація кредиту – послуга продовження дії кредитного договору на визначений час. Вона надається кредитором (банком, кредитною компанією, кредитною спілкою чи іншими фінансовими установами) за певну оплату, або в деяких випадках безкоштовно. Як правило, скористатись нею можливо протягом усього терміну дії договору або по його закінченню, але тільки за умови наявності грейс-періоду.

Іноді пролонгацію плутають з реструктуризацією. Хоча ці два кредитні визначення відносяться до однієї категорії, а саме: допомагають вирішувати проблеми з вчасним погашенням кредиту, проте вони мають різні принципи дії. Реструктуризація, на відміну від пролонгації, може оформлюватись не тільки перед датою закінчення договору, але й у випадку прострочення платежу. Також, вона передбачає розбиття боргу на дрібніші частини й збільшення строку кредитування.

Варто зазначити, що розбиття боргу на частини доступне далеко не у всіх кредитних компаніях. В основному її пропонують банки та інші крупні небанківські організації, що видають кредити на великі суми та довший період. Говорити про рефінансування кредиту онлайн немає жодного сенсу, адже тіло кредиту та термін кредитування занадто низькі для її проведення. Тому, єдиним варіантом залишається саме пролонгація.

Що таке пролонгація, та як її оформити?

Як продовжити термін кредиту онлайн?

Стандартні кредити онлайн видаються розміром від 500 до 15 000 гривень, терміном до 30 днів, однак щораз більша кількість кредитних компаній змінюють умови, підлаштовуючи їх до потреб клієнтів та пропонують кредити на 60 днів. Довший термін кредитування також доступний учасникам програм лояльності кредитних компаній. Незважаючи на збільшення термінів, деякі позичальники навіть через два місяці після оформлення кредиту не мають можливості його погасити.

Тоді цілком доречно скористатись пролонгацією. Як же правильно її оформити? Перш за все потрібно пам’ятати про кінцеву дату дії договору. Ця деталь особливо важлива, оскільки оформлення пролонгації після закінчення терміну буде неможливим, хіба що кредитор надає грейс-період, тобто резервні 1-3 дні на внесення платежу. В протилежному випадку доведеться сплатити нараховані штрафи, які часто перевищують тіло кредиту та нараховані відсотки.

Потім потрібно дізнатись умови та порядок пролонгації на сайті кредитора. Процедура переважно здійснюється автоматично без будь-яких попередніх заяв та дозволів. Позичальнику потрібно просто перерахувати необхідну суму на рахунок кредитора, й договір автоматично буде продовжено.

Що стосується суми, яку потрібно сплатити, то вона може бути або фіксованою, або вираховуватися відповідно до відсоткової ставки по кредиту. Найчастіше оплатити потрібно тільки відсотки за дні користування грошима.

В яких кредитних установах доступна пролонгація кредиту онлайн?

Про наявність чи відсутність можливості пролонгації у кожній конкретній установі варто дізнатись ще перед оформленням кредиту. Саме так говорить одне з основних правил укладання кредитного договору. Доступність даної послуги надзвичайно важлива, адже вона дає додаткові гарантії уникнення прострочень та заборгованостей у випадку виникнення проблем зі своєчасним погашенням, а разом із цим й збереження хорошої кредитної історії.

Сьогодні майже кожен кредитор дозволяє своїм клієнтам при бажанні продовжувати термін кредиту. Однак, варто мати на увазі, що в банках кількість можливих пролонгацій по одному і тому ж договору обмежена, а іноді зводиться до одноразової можливості використання послуги. Натомість, кредитні компанії дозволяють пролонгувати кредити онлайн необмежену кількість разів, при цьому навіть без відвідування офісу, тобто дистанційно. Найчастіше з проханням продовжити термін договору звертаються позичальники, які оформили кредити онлайн, кредити без офіційного працевлаштування та кредити до зарплати. 

 

       

Як оформлення пролонгації впливає на кредитну історію?

Записи про оформлення пролонгації завжди відправляються в Бюро кредитних історій. Хоча така інформаціє не псує кредитного досьє клієнта, але на рішення кредитора впливає. Якщо співробітник кредитної установи захоче детальніше дослідити кредитну історію потенційного позичальника, то наявність таких даних може розцінювати на власний розсуд.

З однієї сторони оформлення пролонгації з подальшим погашенням кредиту може свідчити про добропорядність позичальника, але з іншого – може викликати сумніви: чи в майбутньому в даного клієнта знову не виникне проблем зі своєчасною оплатою кредитних зобов’язань? Тому, коли в людини низький скоринг-бал та низька кредитоспроможність, то такий запис може стати вирішальним чинником не на користь позичальника, тобто в кредитуванні може бути відмовлено.

Оформлення пролонгації не псує кредитну істрію

Пролонгація вигідна обом сторонам договору

На перший погляд здається, що пролонгація кредиту вигідна тільки для позичальника, але насправді користь отримують обидві сторони. За допомогою цієї послуги кредитор отримує шанс вирішити питання з проблемною заборгованістю без участі колекторів та без судового розгляду.

У випадку, якщо пролонгація допоможе клієнту вдало розплатитись з боргами, і він залишиться задоволеним, то в майбутньому дана особа не шукатиме інших кредиторів, а звернеться за необхідності саме сюди. А можливо й приведе нових клієнтів, залишивши хороші відгуки чи порекомендувавши кредитну установу своїм знайомим.

Ще одним великим плюсом без сумніву можна назвати додатковий дохід. Пролонгація кредиту веде до збільшення терміну кредитування, і, як наслідок, кінцева сума нарахованих відсотків збільшується.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Фінансовий омбудсмен: хто він та коли потрібен?

Багато наших співвітчизників час від часу стикаються...

Кредитні компанії
Додати до порівняння
Додати до порівняння

Додати коментар

######## ##  ## ##   ## ##   ## ######  
##   ## ## ## ###  ### ##   ## ##  ## 
##   ##  ####  #### #### ##   ## ##    
########   ##  ## ### ## ##   ## ##  #### 
##   ##  ##  ##   ## ##   ## ##  ## 
##   ##  ##  ##   ## ##   ## ##  ## 
########   ##  ##   ## #######  ######  

Увійдіть, щоб приховати це поле