Кредитний договір: порядок та правила укладання

Сьогодні МФО стають все більш популярними через простоту процедури оформлення кредитного договору та доступності кредитів онлайн. До них звертаються переважно громадяни, котрі не можуть отримати позику в банку, або ті, кому терміново потрібні гроші до зарплати. Однак, при оформленні таких зобов’язань потрібно обов’язково звертати увагу на кілька важливих деталей в змісті кредитного договору: саме при наявності певних записів вийде рассторгнуть договір або визнати кредитний договір недійсним.

Що таке кредитний договір онлайн позики?

У нашій статті про кредитний договір ми зібрали саму важливу інформацію, яка ж може стати в нагоді клієнтам усіх банків і кредитних компаній перед отриманням кредиту онлайн або кредиту в стаціонарному відділенні:

 1. Що таке договiр кредиту?
 2. Змiст кредитного договору
 3. Кредитний договір - як не допустити помилок?
 4. Розiрвання договору кредиту
 5. Визнання кредитних договорів недійсними
 6. Зразок кредитного договору - скачати

Кредитний договір – що це?

Кредитний договір – це документ, в якому детально прописуються всі права та обов’язки позичальника та кредитної установи, а також порядок їх виконання.

Зразок кредитного договору повинен містити:

1. Істотні умови договору:

 • інформацію про сторони контракту: дані особи чи установи (МФО), котра надає гроші у борг та особи, котра їх отримує.
 • інформацію про предмет договору, тобто розмір позики,
 • про розмір відсоткової ставки;
 • про розмір додаткових платежів чи комісій;
 • записи про термін повернення боргу та порядок внесення платежів.

2. Окремими пунктами прописуються:

 • наслідки невиконання зобов’язань;
 • можливість зміни істотних умов договору, наприклад, продовження або дострокове погашення кредиту.
 • Окрім цього, в більшості випадків зазначається, за яких обставин дія угоди буде припинена: з ініціативи позичальника чи з ініціативи кредитора.
 • При оформленні безвідсоткового кредиту онлайн на карту, у документі також повинна міститись інформація про скасування відсотків та комісій, а також пояснення того, з чим це пов’язано.

Правила укладання кредитного договору

Як правильно укласти кредитний договір?

1. Уважно ознайомтесь з документами. Важливо не просто побіжно переглянути зміст кредитного договору, а виділити достатньо часу для ретельного його вивчення, адже нерідко до відсоткової ставки згодом можуть приєднатись додаткові платежі, про які ніхто раніше не попереджав.

2. Будьте чесними. Подавайте про себе тільки вірогідну інформацію та дійсні документи: паспорт, ідентифікаційний код, довідку про доходи та підтвердження працевлаштування, адже фінансова установа може легко перевірити всі дані, вказані потенційним клієнтом. Якщо виявиться факт обману, у видачі грошей в кредит буде відмовлено не тільки за поточною заявкою, а і при наступних зверненнях.

3. Звертайте увагу навіть на найменші деталі, наприклад, за яких обставин борг може бути переданий чи проданий третім особам (колекторам або іншим фізичним чи юридичним особам).

4. Не підписуйте угоду, якщо виникають сумніви щодо її законних підстав. Краще знайти іншу фінансову установу або порадитись з юристом.

5. Будьте відповідальним позичальником. Підписуючи кредитний договір з МФО, пам’ятайте, що ви берете на себе серйозну відповідальність і будете зобов’язані дотримуватись правил та умов контракту. Вони насправді прості: вносити вчасно оплату у визначеному розмірі та дотримуватись термінів погашення.

Помилки в кредитному договорі – як не допустити?

Яких помилок слід уникати при оформленні кредитного договору?

 • Відсутність дати укладання угоди. Зазвичай, ці дані розташовуються на першій сторінці в правому верхньому куті. У разі відсутності запису з конкретною датою, позичальник може не правильно розрахувати час сплати кредиту онлайн що може призвести до прострочення платежу, а фінансова установа матиме вільне поле для того, щоб вписати довільну дату без відома клієнта.
 • Єдиний екземпляр. Кожна зі сторін повинна отримати свій примірник, адже наявність власної копії може знадобитись у разі виникнення спору із мікрофінансовою організацією: буде легше приготувати позовну заяву, відповісти на позов чи подати клопотання про розірвання угоди.

 • Відсутність записів про сторони договору. У графі кредитора повинна бути подана наступна інформація: повна назва мікрофінансової організації, юридична адреса, серія та реєстраційний номер, контактні дані, а також ім’я та прізвище власника чи керівника. У графі позичальника, якщо це фізична особа, записуються дані паспорта, ідентифікаційного коду, адреса проживання, поштова адреса, номер телефону та e-mail.

 • Неточність опису предмету договору. Предмет – гроші, що надаються позичальнику за визначену плату. Тому в описі повинна зазначатись прописом  і українською мовою конкретна сума позики, відсоткова ставка та, якщо є, вартість додаткових платежів. Суму боргу тільки цифрами вказувати не можна – це дає додаткові можливості недобросовісним позичальникам або МФО для внесення змін у документ.

 • Відсутність підпису однієї або обох сторін. Кожен кредитний договір повинен бути підписаний двома її сторонами – це означає прийняття умов фінансовою установою і позичальником, та надає документу юридичної сили. У разі відсутності обох або одного підпису, договір кредиту може бути визнаний недійсним.

Коли можливо розірвати кредитний договір?

одностороннє розірвання договору МФО

Законодавством передбачені випадки, коли фінансова установа в односторонньому порядку може припинити дію кредитного договору, тобто його розірвати, якщо позичальник грубо порушує умови, наприклад:

 • суттєво прострочує платежі;
 • не сплачує відсотки;
 • продає майно, що було оформлено під заставу позики.

Достроково розриваючи угоду, фінансова установа обов’язково вимагатиме повного погашення боргу. При чому сплатити вказані кошти буде потрібно терміново. У залежності від суми боргу та попереднього строку, новий строк може становити від 1 до 30 днів.

Зазначимо, що розірвання контракту в односторонньому порядку, переважно стосується банків. Вкрай рідко це роблять МФО, адже онлайн позики надаються на менші суми та коротші терміни.

ВИЗНАННЯ ДОГОВОРУ НЕДІЙСНИМ – IНIЦIАТИВА ПОЗИЧАЛЬНИКА

Клієнти найчастіше вимагають розірвання кредитного договору або визнання його недійсним у випадках:

 • суттєвої зміни особистих обставин;
 • при виявленні помилок у документі;
 • коли кредитор вчиняє неправомірні дії щодо позичальника
 • грубо порушує прописані правила (передає справу колекторам раніше вказаного в угоді терміну, особисто залякує та вимагає негайного погашення боргу без вагомих на це підстав).

Закон України про споживчий кредит дозволяє розірвання угоди в односторонньому порядку зі сторони позичальника протягом 14 днів, з моменту її підписання. При цьому дебітор повинен негайно повернути кошти в повному розмірі, сплатити нараховані відсотки та вартість усіх інших послуг, пов’язаних з користуванням онлайн кредитом.

Якщо клієнт хоче розірвати документ після спливу двотижневого терміну, то в такому разі йому необхідно дійти спільної згоди із кредитором. Якщо мікрофінансова організація не буде погоджуватись на це, розірвання контракту можливе тільки після звернення із відповідним клопотанням до суду і винесення судового рішення на користь позичальника.

ЗРАЗОК КРЕДИТНОГО ДОГОВОРУ

У мережі Інтернет можна знайти безліч різних стандартних договорів, від яких йде обертом голова. Ми підготували для вас зразок, який виконує зазначені вище вимоги. Ви можете вивчити його заздалегідь перед підписанням договору і уточнити з приводу якихось пунктів при укладенні кредиту в стаціонарному відділенні. Вибравши кредит онлайн, ви можете звернутися за роз'ясненнями на гарячу лінію МФО або службу підтримки кредитної компанії. 

Завантажити зразок кредитного договору

 

Статті

Передплачена карта - що це, які її функції?

Передплачені картки - відносно новий для нашої країни...

Кредитні канікули: що це, та як правильно їх оформити?

Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...

Іменна карта – переваги та відмінності від звичайної карти

З кожним роком ми все більше звикаємо користуватись...

Кредит на карту без фото паспорта - 9 вигiдних пропозицій

Плануючи оформити кредит часто можна зустрітись з вимогою...

Кредит без переплати: вигідні пропозиції

Кредити онлайн, як і звичайні банківські кредити, це...

Кредитні компанії

Додати коментар

   ## ##   ## ######## #### ######## 
   ## ##   ## ##   ## ## ##   ## 
   ## ##   ## ##   ## ## ##   ## 
   ## ##   ## ########  ## ######## 
##  ## ##   ## ##  ##  ## ##   ## 
##  ## ##   ## ##  ##  ## ##   ## 
 ######  ####### ##   ## #### ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Лариса 2019-08-31 15:58:41 #434
Підписуючи договір ми погоджуємося з умовами. Так що перед підписанням потрібно уважно читати умови щоб уникнути проблем надалі.