Мікрофінансові організації (МФО) України: як вони функціонують?

Ринок мікрокредитування в Україні тільки починає розвиватися. Для багатьох українців поняття МФО є зовсім новим і не до кінця зрозумілим. Багато хто вважає, що мікрофінансова організація – це просто інша назва банку. Що таке мікрофінансова організація? Чи відрізняється від банку? Як вибрати кредитора та оформити кредит онлайн?

Що таке небанківська кредитна компанія?

Мікрофінансова організація (МФО) – визначення

Мікрофінансова організація, яку також досить часто називають кредитною компанією – це фінансова установа, що займається наданням мікрокредитів населенню, а також малому і середньому бізнесу коштом залучення власних резервів. Перші небанківські кредитні установи такого типу в нашій державі з’явились у 2003 році. А масове відкриття припало на 2009-2011 роки, й надалі їх кількість зростає.

Зараз на однакових правах існують як офлайн, так і онлайн компанії. Кредити видаються готівкою, а також безготівковими переказами на банківські карти. Договори, оформленні дистанційно, мають таку ж юридичну силу, як i договори оформленні в стаціонарних відділеннях.


Кредитна компанія Оформити кредит Мін. сума  Макс. сума  Час  Вік  Перший кредит пiд 0% Можливість пролонгації
MoneyVeo Заповніть заявку 100 грн. 15000 грн. 1-30 дн. 18-90 років ✔️ ✔️
Miloan Заповніть заявку 500 грн. 15000 грн. 1-30 дн. 18-65 років ✔️ ✔️
Глобал Кредит Заповніть заявку 200 грн. 15000 грн. 1-30 дн. 18-71 років ✔️ ✔️
KLT Credit Заповніть заявку 500 грн. 10000 грн. 1-30 дн. 18-70 років ✔️
Качай Гроші Заповніть заявку 500 грн. 7000 грн. 5-30 дн. 18-70 років ✔️ ✔️
Mycredit Заповніть заявку 100 грн. 10000 грн. 1-30 дн. 18-75 років ✔️ ✔️
SosCredit Заповніть заявку 500 грн. 15000 грн. 1-30 дн. 18-70 років ✔️ ✔️
Alex Credit Заповніть заявку 1000 грн. 10000 грн. 5-30 дн. 18-75 років ✔️ ✔️
Credit Kasa Заповніть заявку 400 грн. 10000 грн. 1-27 дн. 18-60 років ✔️ ✔️
ШвидкоГроші Заповніть заявку 600 грн. 10000 грн. 7-30 дн 18-60 років ✔️

Сума, яку можна отримати у МФО – в основному до 3 000 гривень для нових клієнтів, і до 10 000 – 15 000 гривень для постійних позичальників. Також є окремі компанії, які видають кредити онлайн або кредити готівкою на більші суми, проте зазвичай там більше вимог й одного тільки паспорта та ідентифікаційного коду може бути недостатньо.

Регулювання МФО в Україні

На даний момент в нашій країні все ще не створено окремого спеціального закону, котрий би регулював діяльність кредитних компаній. Зараз усі небанківські фінансові установи контролюються загальним законодавством, а саме: законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Всі мікрокредитні компанії повинні бути зареєстровані національною комісією, що здійснює державне регулювання фінансових послуг та мати свідоцтво, видане цим органом. Дані про компанію зберігаються в Єдиному державному реєстрi фінансових установ. Саме завдяки Держреєстру, кожен позичальник може перевірити, чи дана МФО міститься у списку легальних фінансових установ, що допоможе вибрати надійну кредитну компанію та безпечно отримати гроші в кредит.

Що таке МФО? - Loando.ua

Різниця між кредитною компанією і банком

На перший погляд може здаватися, що кредитні компанії відрізняються від банків тільки масштабом своєї діяльності, але насправді це не так – різниця досить значна та стосується багатьох аспектів.

 1. В небанківських фінансових установах процес оформлення кредитного договору набагато простіший та вимагає меншої кількості документів. В більшості МФО немає необхідності пред’явлення довідок про доходи, довідок з місця роботи, поручителів, заставного майна та інших документів, які підтверджували б кредитоспроможність позичальника. Кредити видаються при наявності тільки паспорта та ідентифікаційного коду. Також під увагу береться кредитна історія клієнта, але це не є пріоритетом.
 2. На відміну від банків, кредитні компанії надають послуги кредитування навіть особам з поганою кредитною історією. Завдяки чому, такі люди мають можливість виправити її та збільшити свої шанси на отримання банківських кредитів чи кредитів онлайн в майбутньому.
 3. Більшість МФО дає можливість отримати кредит онлайн і підписати договір без відвідування офісу. Але в разі відсутності такої можливості, пропонується дистанційне оформлення договору, а отримання грошей при особистому відвідування офісу. Часто у таких компаніях широка мережа відділень, тому користуватися її послугами дуже зручно.
 4. Гроші в кредитній компанії можна отримати на коротші терміни, ніж в банках та на значно менші суми, і майже миттєво. Слід сказати, що це чудова можливість вирішити тимчасові фінансові проблеми, наприклад, оформлюючи кредит до зарплати, пенсії чи стипендії.

Основні відмінності банку і МФО

Фінансова установа МФО Банк
Спосіб оформлення кредиту Дистанційно (через інтернет) або за бажання в стаціонарному офісі. При особистому відвідуванні стаціонарного відділення
Час оформлення 10-15 хвилин 1-2 години, або навіть кілька днів
Дозволений вік позичальника Від 18 до 75 років Від 21 до 60 років
Сума Від 100 до 15 гривень Від 15 000 гривень
Термін Від 1 до 30 днів Найчастіше від 1 року
Графік роботи кредитної установи 24/7 Пн-Пт: 9:00-18:00 Сб-Нд: вихідні
Можливість оформлення кредиту без кредитоспроможності ✔️
Можливість оформлення кредиту з поганою кредитною історією ✔️
Можливість оформлення кредиту для безробітних та студентів ✔️
Перший кредит під 0% ✔️

Хто може отримати кредит в кредитній компанії?

Отримати кредит онлайн мають право всі повнолітні громадяни України. Деякі компанії встановлюють вікові обмеження від 21 до 65 років, але в більшості МФО таких обмежень немає. Отримати фінансову допомогу можуть практично всі соціальні групи населення – це і студенти, і пенсіонери, і навіть особи, які тимчасово залишились без роботи.

Для оформлення кредитного договору знадобиться:

 • паспорт громадянина України з українською пропискою;
 • ідентифікаційний код;
 • довідка з місця роботи (потрібна тільки в деяких випадках);
 • платіжна iменна карта, видана будь-яким українським банком;
 • мобільний телефон або електронна адреса, оскільки з їх допомогою буде відбуватися ідентифікація позичальника та електронне підписання договору.

Як вибрати МФО? - Loando.ua

Як вибрати кредитну компанію?

Плануючи оформити кредит онлайн, треба розуміти, що ця сфера фінансового ринку є досить привабливою для шахраїв. Тому підходити до вибору МФО необхідно з усією серйозністю й застосовувати ряд важливих заходів, для того, щоб остаточно переконатися в надійності кредитора й уникнути небезпеки. Що саме потрібно перевірити? Та як звичайна людина без фінансової освіти може здійснити необхідну перевірку?

Насправді все дуже просто. Хоча сьогодні ще не існує спеціального правового поля, яке відповідало б за регулювання небанківських фінансових установ, та все ж, це не означає, що такі організації не підпадають під жоден з правових актів українського законодавства. Усі фінансові установи регулюються за допомогою цивільного закону, закону «Про ринок фінансових послуг» та «Про електронну комерцію».

Отже, щоб перевірити компанію, потрібно:

 1. Дізнатися, чи вона працює на законних правах: чи є зареєстрованою, як фінансова установа. Отримати відомості можна на офіційному сайті Верховної Ради України, де для загального доступу відкрито Єдиний державний реєстр фінансових установ.
 2. Перевірити наявність на сайті фінансової звітності, ліцензію на здійснення фінансової діяльності, свідоцтва про реєстрацію фінансової установи, а також, чи номер свідоцтва співпадає з номером, вказаним в Держреєстрі. Важливо не потрапити на інтернет-фішинг, якщо вписати особисті дані на неперевіреному сайті.
 3. Дізнатись рейтинг МФО, а також ознайомитись з відгуками про кредитора від реальних клієнтів. Знайти таку інформацію можна на аналітичних сайтах, в соціальних мережах або на тематичних форумах.
 4. Уважно вивчити всю інформацію на сайті стосовно відсоткової ставки, комісій та інших платежів. Перевірити, чи є можливість пролонгації та дострокового погашення кредиту. Крім того, вся інформація повинна бути подана в зрозумілій формі та легко відшукуватись.

МФО Глобал Кредит видає кредити онлайн та готівкою

Мікрофінансова кредитна компанія Глобал Кредит – компанія, яка видає кредити онлайн, а також кредити готівкою всім категоріям населення, незалежно від кредитоспроможності та кредитної історії. Для оформлення тимчасової фінансової допомоги в Глобал Кредит клієнти мусять відповідати тільки кільком вимогам:

 • Мати паспорт громадянина України;
 • Мати ідентифікаційний код;
 • Наявність дійсної банківської карти;
 • Мобільний телефон та електронна адреса.

А серед найбільших переваг Глобал Кредит слід відзначити наступні:

 1. Вся процедура оформлення кредиту онлайн займає не більше 15 хвилин;
 2. Оформлення кредиту готівкою доступне по всій території України, і займає також мінімум часу;
 3. Можливе кількаразове продовження кредитного договору;
 4. Дозволено дострокове погашення;
 5. Перший кредит безвідсотковий.

МФО SosCredit пропонує вигідні кредити онлайн

Мікрофінансова компанія SosCredit готова надати тимчасову фінансову допомогу усім, хто її потребує. При цьому, процедура оформлення кредиту онлайн SosCredit максимально проста та зрозуміла для кожного. Вимоги також мінімальні:

 • Надати дані з паспорта;
 • Номер ідентифікаційного коду;
 • Наявність банківської карти;
 • Актуальний номер мобільного телефону та електронна адреса.

Скориставшись послугами SosCredit, клієнти обов'язково залишаться задоволеними. Основні переваги Сос Кредит:

 1. Кредит під 0% для нових клієнтів;
 2. Доступність пролонгації;
 3. Дозволене дострокове погашення;
 4. Можливість отримати кредит з поганою кредитною історією.

МФО Credit Kasa видає швидкі куредити онлайн

Кредитна компанія Credit Kasa – одна з найпростіших можливостей вирішити тимчасові фінансові проблеми. Достатньо зайти на сайт кредитора та за кілька хвилин отримати гроші. Вимоги, які потрібно вконати, це:

 • Надати відомості з паспорта;
 • Вказати номер ідентифікаційного коду;
 • Привязати банківську карту;
 • Вказати актуальний мобільний номер та адресу електронної пошти.

Основні переваги кредитування в Credit Kasa:

 1. Можливість отримати кредит з 18 років;
 2. Дозволена безкоштовна пролонгація необмежену кількість разів;
 3. При достроковому погашенні також не вимагаються додаткові оплати;
 4. При оформленні першого кредиту не нараховуються відсотки.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Додати коментар

######## ######## ##  ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##    ###  ## ##   ## ##  ## 
##   ## ##    #### ## ##   ##  ## ##  
##   ## ######  ## ## ## ##   ##  ###  
##   ## ##    ## #### ##   ##  ## ##  
##   ## ##    ##  ### ##   ## ##  ## 
######## ######## ##  ## ####### ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Лариса 2019-10-15 10:04:30 #523
Дякую за статтю. Перед тим як взяти позику обов'язково потрібно знати інформацію про те у кого береш кредит.
Відповісти