Ломбардний кредит: що потрібно знати?

Ломбард є установою, яка надає кредити готівкою під заставу. Предметом гарантії погашення кредиту можуть бути цінні папери: акції, облігації або ювелірні вироби, предмети мистецтва, електроніка. Через форму фінансування і необхідность оцінювати предмет, що становить предмет застави, неможливо подати заявку на ломбардний кредит онлайн.

Кредит в ломбарді доступний всім позичальникам незалежно від їх віку, фінансового стану та наявності працевлаштування.

Що таке ломбардний кредит? 

Безсумнівною перевагою кредитів, наданих ломбардами, є відсутність формальностей. Немає необхідності надавати будь-які довідки з місця роботи або навіть банківський рахунок. Умовою отримання фінансування є запорука конкретного рухомого предмета. Оцінка речей, які повинні бути використані в якості забезпечення погашення заборгованості, проводиться в ломбарді. Кредит не може перевищувати вартість застави.

Дуже часто за предмет, залишений в ломбарді, власник може отримати тільки частину коштів від його реальної вартості – наприклад, 40%. У разі погашення заборгованості та відсотків по кредиту протягом встановленого терміну, зазначеного в договорі, товар повертається власнику. Якщо клієнт запізнюється з поверненням грошей, то предмет застави може бути проданий ломбардом.

Кредит в ломбарді є альтернативою популярним кредитам до зарплати. Обидва контракти зазвичай укладаються на короткий термін від 7 до 30 днів. Однак в разі позики в ломбарді ніхто не перевіряє кредитоспроможність клієнта або надійність погашення попереднього боргу. Недоліком є ​​висока вартість отримання фінансування і відносно невелика сума, яку можна отримати.

Отримати кредит під заставу можна і в банку, але це може зайняти деякий час, в ломбарді оцінка майна та видача грошей відбувається на місці і швидко.

Що потрібно знати про договір ломбардного кредиту?

На жаль, ніде в правових нормах ви не знайдете елементів, які повинні бути включені в договір ломбардного кредиту. Проте для безпеки обох сторін, в документі можуть бути прописані такі пункти:

 • дані сторін,
 • сума кредиту,
 • предмет застави та його вартість,
 • витрати з надання кредиту (процентна ставка, комісія),
 • дата погашення кредиту,
 • можливе продовження терміну погашення,
 • підписи обох сторін.

Кредит під заставу в ломбарді: що підходить для застави? 

Запорукою ломбардного кредиту можуть бути об'єкти, які представляють високу вартість, тобто зазвичай то, що можна легко продати з прибутком. Але рішення про те, чи можна використовувати предмет в якості забезпечення погашення боргу, повністю залежить від конкретного ломбарду.

Найчастіше це буде:

 • ювелірні вироби: золото або срібло,
 • золоті злитки,
 • смартфони або розумні годинники,
 • комп'ютерні приставки та ігри,
 • ноутбуки,
 • камери,
 • електроінструменти,
 • твори мистецтва, такі як картини або скульптури,
 • цінні папери,
 • автомобіль,
 • інші цінні речі.

Як вибрати ломбард?

Авторитет компанії, в якій ми збираємося позичати гроші, дуже важливий. Зокрема, кредит в ломбарді заснований на особливих правилах. Оцінка предмета, що є заставою за кредитом, може значно відрізнятися в різних компаніях, тому вам слід відвідати кілька пунктів і порівняти запропоновані умови – адже від цього залежить фінансова складова.

Перед підписанням контракту ви повинні визначити розмір комісії і то, як кредитор забезпечує збереження вашої власності. Варто перевірити, чи можна продовжити термін погашення і чи є додаткові витрати. Слід пам'ятати, що в разі затримки з погашенням боргу власник ломбарду може продати предмет застави.

Чи безпечно брати гроші в борг у ломбарді?

Одним з найбільш важливих елементів, які впливають на безпеку отримання кредиту в ломбарді, є підписання кредитного договору. У договорі повинні бути вказані предмет застави, його вартість, а також сума і вартість кредиту без прихованих вiдсоткiв та комiсiй.

Контракт повинен також включати спосіб зберігання речей кредитором – слід пам'ятати, що до часу, зазначеного в контракті, речі, залишені в якості застави, як і раніше належать клієнту, який приймає кредит.

Кредитор зобов'язаний повернути заставу в хорошому стані. Тільки відсутність погашення боргу в обумовлені терміни дозволяє йому продати заставне майно.

Ломбардний кредит: переваги і недоліки

Як і будь-яка форма фінансування, кредит в ломбарді має свої плюси і мінуси. До безперечних переваг належить відсутність будь-яких вимог до позичальника - отримати гроші можуть все, без вікових обмежень і незалежно від попередніх проблем з погашенням заборгованості. У ломбарді клієнтові не потрібно надавати інформацію про мету кредитування, і доводити, що він зможе погасити кредит. Недоліком є ​​необхідність надати заставу, який для кредитора буде гарантом повернення грошей. Сума кредиту визначається на основі оцінки предмета, залишеного в ломбарді, і зазвичай набагато нижче його реальної ринкової вартості. Ось чому кредит в ломбарді часто береться до уваги, як останній шанс отримати гроші, коли інші дешевші варіанти кредитування недоступні.

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Як оформити кредитну картку онлайн або в банку? (4)

Сьогодні кредитна карта є найбільш зажаданим банківським продуктом не тільки в нашій країні, але й у...

Додати коментар

 ###### ######## ##   ## ##   ## ######## 
##  ## ##    ###  ### ##   ## ##   ## 
##    ##    #### #### ##   ## ##   ## 
##    ######  ## ### ## ##   ## ######## 
##    ##    ##   ## ##   ## ##   ## 
##  ## ##    ##   ## ##   ## ##   ## 
 ###### ######## ##   ## ####### ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Єфросинія 2020-04-24 09:15:02 #857
В разі не оплати можна залишитися без того що залишали в заставу. Все робити за умовами договору та проблем не виникне.
Відповісти
Геннадій 2020-01-29 16:52:37 #708
Без відмовний варіант отримання фінансів якщо є що закласти. Все згідно договору без обману. Відсоток за день користування налічують. Мене влаштовує.
Відповісти
Аннушка 2020-01-22 15:03:32 #671
Брала не раз кредит в ломбарді під заставу золота. Кожен ломбард виставяет свої умови і відсотки за сберіганія і видачу готівки на руки. Звичайно це швидко і зручно але дороговатенько.
Відповісти