Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох людей почувати себе рабами, а точніше невільниками, які опинились в борговій ямі. Наявність боргів з’їдає не тільки величезну частину домашнього бюджету, але й забирає спокій, сили та здоров’я. Людина з фінансовими проблемами не може вести нормальне життя та отримувати від нього задоволення. Тому, варто старатись якомога швидше звільнитись від цього рабства та здобути фінансову свободу. Як це зробити? І чи можливо пришвидшити процес виходу з боргової ями?

Як вибратись з боргової ями?

Як вибратись з боргової ями власними силами?

Перше, що потрібно зробити для швидкого виходу з боргової ями, це не допускати спонтанних та поспішних дій. Варто взяти себе в руки, уважно проаналізувати ситуацію та оцінити своє реальне фінансове положення. Може виявитись, що насправді не все так погано, як вам здавалось. Достатньо тільки правильно планувати бюджет, і вже за кілька місяців ви здобудете цілковиту свободу від боргових зобов’язань.

Для початку порівняйте всі свої доходи та витрати. Подумайте, в яких пунктах можна було б зекономити, щоб направити ці гроші на погашення кредитів. Також, не зайвим буде пошукати додаткове джерело доходів (можна знайти додаткову роботу на вихідні або у вечірні години, займатись репетиторством чи продавати речі ручної роботи, зробити розпродаж непотрібних речей або, наприклад, здати зайвий одяг в комісійні магазини).

Що стосується способу та порядку внесення платежів по кредитах, то треба розуміти, що чим швидше ви з ними розпрощаєтесь, тим меншу суму стратите та краще фінансове становище здобудете. Якщо ваш кредитор дозволяє дострокове погашення кредиту, обов’язково скористайтесь можливістю.

Якщо у вас є депозит, то безглуздо не використовувати цих заощаджень, адже в кращому випадку ваші гроші будуть працювати даремно, а в гіршому – прибуток по депозиту приноситиме менший дохід, ніж вартість відсотків, які доведеться платити по кредиту. Тому, цілком доцільно використати депозитні кошти та вирiшити як швидко позбутися боргів.

Чи можуть банки допомогти позбутись боргів?

Чи можливо швидко вибратись із боргової ями?

Попри поширену думку, що банк зацікавлений в виникненні заборгованостей в клієнтів, адже зможуть отримати додатковий заробіток зі збільшеної відсоткової ставки та штрафних санкцій, насправді це не так. Більшість кредиторів, можливо і зацікавлена в тому, щоб позичальники сплачували кредити якомога довше, проте в жодному разі вони не бажають бачити кредити з простроченими заборгованостями, тому що це сильно загрожує взагалі поверненню коштів.

Отже, якщо ви бачите, що у вас виникають проблеми з внесенням платежів, негайно повідомте про це кредитора. Вам обов’язково запропонують кілька варіантів розв'язання проблеми без шкоди для кредитної історії та вашого гаманця. В залежності від обставин, можливе застосування наступних процедур:

 • Реструктуризація – зміна термінів, розміру платежів та інших умов кредитного договору. Як правило, кредитор пропонує зменшити щомісячне боргове навантаження за рахунок продовження терміну кредитного договору (проте це не саме що пролонгація), чи зменшити розмір регулярного платежу, а іноді й самої відсоткової ставки.
 • Рефінансування – це свого роду перекредитування, тобто оформлення нового кредиту на погашення іншого кредиту. Дана процедура може оформлюватись, як всередині одного банку, так і між різними банками. Але варто розуміти, що про доцільність рефінансування варто говорити тільки тоді, коли наступний кредит буде вигіднішим за попередній, і його коштом можливо буде погасити попереднє зобов’язання в повному розмірі.
 • Консолідація – процедура об’єднання боргів. Варто використовувати, коли позичальник має два або більше кредитних договори в різних банках. В таких спосіб стане легше контролювати платежі по кредитах, а іноді й зменшити повну вартість обслуговування, адже за оформленням даної послуги, як правило, звертаються в банки з найдешевшим обслуговуванням.
 • Кредитні канікули – як говорить сама назва, це так звана відпустка від кредитних зобов’язань. Більшість банків не охоче погоджується на оформлення послуги, адже вона передбачає повне заморожування боргу на визначений період, найчастіше на 3 місяці. Протягом цього часу не нараховуються жодні оплати, в тому числі й відсотки, а позичальник отримує право не сплачувати жодних внесків. Таким чином кредитор поносить певні втрати.

Банкрутство – останній варіант вибратись із боргової ями

Чи можливо самостійно вибратись із боргової ями?

Хоча процедура банкрутства на перший погляд виглядає страшно, але на практиці вона може бути останнім діючим способом вибратись з боргової ями. При цьому, оголошення банкрутства фізичної особи не завжди означає максимальні втрати, особливо, якщо в розпорядженні боржника не так багато заощаджень та майна.

Порядок та правила проведення даної процедури розроблені з метою захистити українського споживача та відновити його платоспроможність. Зокрема, ініціювати банкрутство може виключно сам боржник, звернувшись до господарського суду. Після чого, суд назначить ряд спеціальних експертиз, за допомогою яких буде встановлено поточний фінансовий стан боржника, а також буде визначено, яке майно підлягає конфіскації у цілях погашення боргів.

Варто зауважити, що єдине житло, а також інше майно, без якого не можливе забезпечення повноцінних умов життя, вилучатись не можуть. Якщо загальна вартість майна та особистих заощаджень позичальника виявилася недостатньою для повного погашення кредитних зобов’язань, суд призначає списання боргів за кредитами. В такий спосіб, боржник повністю звільняється від боргового навантаження, й може починати життя «з нової сторінки».

Статті

Як оформити кредитну картку онлайн або в банку?

Сьогодні кредитна карта є найбільш зажаданим банківським...

Кредит онлайн на картку без перевірки: в чому небезпека?

Сьогодні отримати кредит максимально просто. Зробити...

Погашення кредиту: що потрібно знати?

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку...

Оформити кредит на чужий паспорт – чи це можливо?

Доба комп’ютерних технологій, хоча до певної міри й...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

##   ## #### ######## ##   ## ##  ## 
## ## ## ## ##   ## ##   ## ###  ## 
## ## ## ## ##   ## ##   ## #### ## 
## ## ## ## ######## ##   ## ## ## ## 
## ## ## ## ##   ## ##   ## ## #### 
## ## ## ## ##   ## ##   ## ##  ### 
 ### ### #### ########  ####### ##  ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі