Що таке фінтех, та як це пов’язано з кредитним сектором?
В добу активного розвитку електронних технологій, масштабної комп’ютеризації та впровадження інновацій чималої популярності набули фінансові технології. Можна сказати, що про фінтех сьогодні не говорить тільки ледачий. Чому популярність фінтеху така велика? Як дане поняття стосується кожного з нас? Та що спільного між фінтехом та ІТ-прогресом?
Поняття фінтех
Фінтех або фінансові технології – далеко не новий термін, який існує рівно стільки, скільки і сама фінансова індустрія. Це повністю закономірно, адже здійснення звичайних транзакції чи просто підрахунку коштів уже вимагає використання фінансових технологій, тобто певних дій чи інструментів. Здається, все цілком зрозуміло і не вимагає точнішого пояснення.
Але, насправді суть даного терміну охоплює значно ширший спектр. Сьогодні фінтех становить окрему галузь. До неї належать не тільки функції традиційних банків та небанківських фінансових установ, але й страхові технології та технології блокчейну, розширене використання смартфонів, децентралізація даних і однорангові мережі, посилення ролі соцмереж, розвиток програмних інтерфейс додатків, а також криптовалюти та штучний інтелект.
Всі ці чинники разом сприяють покращенню комфорту нашого життя, починаючи від зняття готівки в банкоматах та використання інтернет-банкінгу і закінчуючи міжнародними Р2Р-платежами, оформленням миттєвих кредитів онлайн або здійсненням покупок за допомогою голосових помічників на комп’ютерах і в смартфонах. Список загальнодоступних послуг та функцій, які стали доступними завдяки фінтеху, постійно збільшується і, здається, немає границь.
Фінтех в кредитуванні
Останні інновації в фінансовому секторі, а зокрема в кредитуванні, зробили справжню революцію. Завдяки поєднанню електронних та фінансових технологій процедура кредитування суттєво змінилася. Основні зміни полягають у спрощенні процесу оформлення, скороченні терміну та зменшенні вимог до позичальника.
Якщо раніше для отримання кредиту потрібно було витрати від кількох днів до навіть кількох тижнів, а також особисто відвідати банківське відділення та чекати в довгій черзі. Також було необхідно надати чималий пакет документів, підтвердити свою кредитоспроможність та мати хорошу кредитну історію. То сьогодні все зовсім по-іншому.
На фінансовому ринку України вже кілька років успішно працюють дистанційні кредитні компанії, які мають надзвичайно прості умови оформлення кредитних зобов’язань. Які саме?
Умови оформлення кредитів в дистанційних кредитних компаніях
Завдяки появi сервісів дистанційного кредитування отримати кредит можливо не виходячи з дому. Найбільш поширений спосіб – оформлення кредиту онлайн на сайті фінансової компанії. Для цього потрібно зареєструватись в особистому кабінеті, вказати дані з паспорта та контактну інформацію, а також прив’язати банківську карту. Весь процес від подачі заявки до отримання грошей на карту займе не більше 10-15 хвилин. Крім того, відсоток відмов в небанківських кредитних компаніях мінімальний.
Також з недавнього часу кредитні компанії почали працювати над додатковим спрощенням процесу оформлення кредитів. Сьогодні більшість із них пропонує оформити кредит через додаток в смартфоні. Завдяки чому доступ до послуг кредитування у клієнта буде практично завжди, адже додаток не вимагає швидкісного інтернету, користуватись ним можливо навіть зі звичайного доступу до мережі через сім-карту.
Деякі сервіси дистанційного кредитування пропонують альтернативний спосіб оформлення кредитів по телефону або кредитів по смс. Він пригодиться особам, які тимчасово не мають доступу до інтернету. Однак, скористатись даними послугами можливо тільки в тому випадку, коли позичальник уже являється клієнтом кредитної установи, тобто звертається за зобов’язанням повторно.
В такому випадку для оформлення кредиту потрібно буде набрати смс з певною комбінацією знаків (найчастіше вона виглядає так: *сума кредиту*термін кредиту*номер карти#)та відправити на номер кредитора. Якщо клієнт раніше дотримувався умов кредитного договору та все вчасно погасив, то гроші на рахунок надійдуть миттєво. В протилежному випадку можлива вiдмова, про що буде вказано в наступному смс-повідомленні.
Фінтех безпечний?
Користування інтернетом не тільки в цілях отримання інформації та зв’язку із соціумом, але й для здійснення покупок та використання інших послуг, вже стало буденною справою, якою нікого не здивувати. Однак, що стосується послуг кредитування за допомогою інноваційних технологій, то в багатьох людей все ще можуть виникати сумніви щодо безпечності оформлення кредитів онлайн.
Така недовіра в першу чергу випливає із недавніх скандалів, пов’язаними з шахрайством в кредитуванні (коли відбулась афера з оформленням великої кількості кредитів на чужі паспорти), через небезпеку натрапити на чорних кредиторів, а також через низький рівень фінансової грамотності громадян. Більшість наших співвітчизників не до кінця розуміють як влаштований небанківський кредитний сектор.
Варто сказати, що оформлення кредитів онлайн являється абсолютно безпечною процедурою. Беручи до уваги, що кредитні компанії використовують найсучасніші програми захисту персональних даних клієнтів, а також мають прозорі та гнучкі умови кредитування, то їх використання не може жодним чином загрожувати клієнтам. Звичайно, якщо мова йде про звернення в легальні установи.
Знайти їх також не важко, достатньо скористатись одним з аналітичних сайтів та переглянути список актуальних пропозицій від кредиторів, або відвідати сайт Верховної Ради та переглянути Єдиний державний реєстр фінансових установ.
Борги
Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...
Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...
Відмови в кредитах, нотаріальні труднощі та заморожені...
Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...
Коментовані статті
Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...
Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....
Додати коментар
Коментарі