Криптовалюта: чи здатна вона змінити життя людей?

Чи могли ми собі колись уявити, що гроші будуть віртуальними? Вони не друкуватимуться на станках, а вироблятимуть їх спеціальні обчислювальні машини. Популярність криптовалюти останні кілька років активно зростає. Більшість вважає це хорошою інвестицією. Що таке біткоїн і чи зможуть цифрові гроші змінити фінансовий ринок?

Криптовалюта: чи здатна вона змінити життя людей?
1.
Заповнiть заявку
17000 грн
30 дн.
2.
Заповнiть заявку
23000 грн
30 дн.
3.
Заповнiть заявку
20000 грн
30 дн.
Гроші в кредит: 30 найвигідніших пропозицій
 1. Що таке криптовалюта?
 2. Яка криптовалюта найперспективніша?
 3. Що таке біткоїн і чому він такий популярний?
 4. Де купити біткоіни?
 5. Як працює криптовалюта і що за неї можна купити?
 6. Віртуальні гроші: яким буде майбутнє криптовалюти?

Що таке криптовалюта?

Криптовалюта – це електронні або цифрові гроші, які створюються на комп'ютерах з певним програмним забезпеченням. Власників таких апаратів називають майнерами (видобувальниками). Різновидів криптовалюти існує тисячі. Найчастіше їх називають монетами.

Про криптовалюту світ дізнався в 2009 році, коли з'явилася перша електронна валюта під назвою біткоїн. Від традиційних грошей криптовалюта відрізняється тим, що на її використання не потрібно мати чийсь дозвіл, наприклад банку, а зберігається вона в електронному гаманці на мобільному телефоні. А останнім часом, криптовалюта стає популярним способом для інвестування чи взагалі для зберiгання заощаджень.

Яка криптовалюта найперспективніша?

Технологія генерації нових шифрів може створювати все нові й нові криптовалюти. Але основна їх цінність буде залежати від обсягу капіталізації і співвідношення до долара США. Найбільш популярні з них це:

Bitcoin – перша криптовалюта. Нині займає найбільший відсоток ринку.
Ethereum (ефіріум) – друга та найреволюційніша криптовалюта. З'явилася у 2015 році.
Litecoin – створена за принципом біткоіну тільки швидкість операцій відбувається в декілька разів швидше. 
Dash – цифрова валюта, яка вимагає менше витрат по її видобутку (майнінгу).
Ripple – це система, яка дозволяє економити на комісії під час валютного обміну. Об'єднує між собою обмінні платформи, банки і платіжні системи.

Зароблені або куплені монети криптовалюти зберігаються в електронному гаманці через додаток на телефоні.

Що таке біткоїн і чому він такий популярний?

Першою і найпопулярнішою цифровою валютою вважається біткоїн. Якщо говорити простими словами, біткоін – це велика електронна платіжна система, яка складається виключно з віртуальних грошей (монет). Міжнародні платіжні системи Visa та MasterCard теж відносяться до таких. Але на відміну від криптовалюти, їх операції проходять з реальною валютою, наприклад, гривня, долар США, рубль, франк тощо. Відповідно при таких транзакціях, відбувається традиційна банківська операція. Криптовалюта не прив'язана до жодного світового банку тож її неможливо контролювати.

По суті біткоіни – це гроші, які живуть в інтернеті. Вартість монети залежить від попиту і пропозиції на неї ж. Часом біткоін називають золотом Інтернету через обмежені пропозиції. Але в порівнянні зі звичайними злитками золота, він не залежить від інфляції.

Біткоін все ще вважається неофіційною валютою, тому що його не виробляє жодна держава світу. Однак, їм можна оплачувати покупки в інтернеті, робити грошовi перекази від однієї людини до іншої в обхід банківській бюрократії та комісії.

В середньому вартість біткоіну за одну монету становить 6000-8000 тис. доларів США.

Де купити біткоіни?

Існує кілька способів отримання біткоінів – купити або ж "добути" його самостійно. Спробуємо розібратися більш детально в способах отримання монет біткоіну.

Майнінг

Для отримання електронних монет створюються спеціальні майданчики на основі комп'ютерних систем. Їх ще називають "фермами". Завантажується спеціальне програмне забезпечення, на якому комп'ютери проводять складні обчислення. За кожну правильно розв'язану задачу і проведену транзакцію користувач отримує винагороду у вигляді монети (біткоіну). Тому, щоб отримати біткоін, необхідне обладнання, підключення до інтернету та електромережі, час на проведення таких обчислень (хвилина, година, день). Весь цей процес називається "майнінг" (добування). Останнім часом він став одним з найпопулярніших способів отримання криптовалюти. До слова, придбання такого обладнання, коштує користувачам кілька тисяч доларів.

Купівля в обмінному пункті

Вважається найбільш простим і зручним способом. Придбати біткоіни можна в будь-якому онлайн-обміннику, який займається продажем криптовалюти. Курс на біткоіни оновлюється раз на добу. Відповідно клієнт купує біткоіни за звичайні гроші, наприклад гривні. За обмін знімається комісія. Тому слід знайти майданчик, який буде мати оптимальний обмінний курс.

Криптовалютні біржі

Ще одним місцем придбання біткоіну стануть біржі. Вони являють собою торговельний майданчик, на якому користувачі продають монети або їх купують. За обмін також стягується комісія.

Вивести криптовалюту в звичайні гроші можна також через обмінні пункти або біржі. Для цього потрібно вписати суму і вказати бажану валюту. Деякі сервіси пропонують вивести кошти одразу на банківську карту.

Як працює криптовалюта і що за неї можна купити?

На заході криптовалюта давно увійшла в повсякденне життя людей. Віртуальні гроші мало чим відрізняються від звичайних. За монети можна купити продукти, заплатити за послуги, розплачуватися в інтернет-магазинах.

В Україні цей процес тільки впроваджується. Першими в цій сфері стали заклади в гастрономії. Якщо ресторан, бар або кафе приймає оплату криптовалютою, відвідувач побачить цю інформацію на дверях, наприклад, bitcoin accepted here – тут приймають біткоіни.

Віртуальні гроші: яким буде майбутнє криптовалюти?

Насправді не існує єдиного джерела, який би випускав криптовалюту. Процес видобутку монет децентралізований і може розташовуватися в будь-якій точці світу. Завдяки прив'язці курсу криптовалюти до справжніх грошей (долару, євро, гривні) їх цінність тільки зростає. Перевагою криптовалюти буде і те, що здійснювані операції не обтяжуються податком.

Біткоін незалежний від фінансової системи країни. Що цікаво, чим більше біткоінів з'являється в обороті, тим складніше їх купити. І чим більше людей буде ними користуватися, тим вище стає їх ціна. У зв'язку з цим офіційний статус криптовалюти в багатьох країнах до кінця не визначений, але її використання вважається цілком легальним.

Проте, деякі аналітики вважають, що біткоіни – це всього лише "надувна кулька", яка рано чи пізно вибухне. Інші ж впевнені, що за цією цифровою валютою майбутнє, а обмінний курс віртуальних монет буде тільки рости.

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Кредити онлайн без відсотків
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
MyCredit / Май Кредит
12000 грн / 30 дн.
Tengo / Тенго
20000 грн / 30 дн.

Фінтех

Що таке BankID та як це працює?

Уявіть, що ви хочете записатися на екзамен з водіння....

Як працює Кешбек в МФО?

З дитинства нас вчили, що все в житті повертається...

Чи штучний інтелект замінить живих працівників?

Завдяки пандемії технологічний розвиток випередив себе...

Смс кредит: як отримати послугу по телефону?

Сьогодні розраховувати на тимчасову фінансову допомогу...

Додати коментар

######## ########    ##  ###   ###### 
##   ## ##       ##  ## ##  ##  ## 
##   ## ##       ## ##  ## ##    
######## ######     ## ##   ## ###### 
##    ##    ##  ## #########    ## 
##    ##    ##  ## ##   ## ##  ## 
##    ######## ###### ##   ## ###### 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Андрей 2020-04-18 11:52:21 #820
Життя вже змінила багатьох. Хто купив колись биток по 10 доларів зараз наварив непогано.
Відповісти