Що таке кредитоспроможність позичальника?

Кожній людині, котра хоче отримати кредит, обов’язково доведеться пройти перевірку кредитоспроможності. Цей етап оформлення кредиту важливий як для кредитора, так і для позичальника, тому що дозволяє правильно оцінити фінансові можливості позичальника та уникнути оформлення позик, які в результаті не будуть погашені.

Як визначається кредитоспроможність позичальника?

Поняття кредитоспроможності?

Кредитоспроможність – один з найбільш вживаних кредитних визначень, означає можливість погасити банківські кредити чи кредити онлайн з відсотками та іншими необхідними комісіями відповідно до термінів, вказаних в кредитному договорі. Від оцінки, визначеної банком, залежить: чи клієнт взагалі отримає гроші в кредит. А якщо рішення виявиться позитивним, то – якою буде сума цього кредиту та яка відсоткова ставка.

В свою чергу, відсутність кредитоспроможності найчастіше означає неможливість отримання від банку грошей. Однак не потрібно завчасно розчаровуватись, адже оцінка кредитоспроможності в різних кредитних установах може бути різною. Це пов’язано з тим, що немає конкретних правил, що слід оцінювати при перевірці потенційного позичальника, а що ні. Тому кожен банк і кожна кредитна компанія самостійно встановлює критерії оцінки кредитоспроможності та тип інформації, що підлягає оцінці.

Що впливає на кредитоспроможність?

Дохід – це основний фактор, котрий найбільше впливає на кредитоспроможність. До уваги беруться тільки документально підтверджені прибутки. До цього переліку, крім офіційної заробітної плати, можуть входити й доходи, отримані від оренди житла чи будь-якого іншого майна, пенсія або соціальні виплати, дохід з підприємницької діяльності чи інших видів зайнятості.

Також при визначенні фінансової спроможності клієнта будуть враховуватись регулярні витрати. Для цього береться середньостатистична вартість проживання в конкретному регіоні на людину. Потім вираховуються щомісячнi розходи сім’ї позичальника, якщо вона є. Саме для цієї перевірки кредитор може вимагати довідку про склад сім’ї та доходи повнолітніх її членів.

Не менш важливим фактором, який оцінюється банком, являється кредитна історія. За цією інформацією кредитор звертається в Бюро кредитних історій. Якщо виявиться, що клієнт раніше мав проблеми із заборгованостями по кредитах, то оцінка кредитоспроможності відповідно знижується, а іноді це автоматично означає відмову у кредитуванні.

І останнє, що теж відіграє роль в прийнятті рішення банком, це результат кредитного скорингу.  Адже від параметрів самого кредиту та кредитної установи великою мырою залежить скоринг-бал. Для його проведення часто аналізуються не тільки ті чинники, на які клієнт міг вплинути самостійно безпосередньо перед зверненням за кредитом чи раніше, коли, наприклад, формувалась його кредитна історія. 

Кредитоспроможність: що це та що на неї впливає?

Як перевірити свою кредитоспроможність?

Перед зверненням за кредитом доцільно самостійно визначити свою кредитоспроможність. Це дозволить правильно оцінити, в яку кредитну установу є сенс звертатись, та на які умови кредитування розраховувати. Це також допоможе уникнути неприємної ситуації з відмовою та заощадить час.

Щоб правильно оцінити свою кредитоспроможність, перш за все потрібно порівняти свої щомісячні доходи зі своїми видатками та визначити, яка сума коштів залишається у вільному розпорядженні. Потім визначте, яка сума кредиту потрібна та на який термін і, звичайно, яка щомісячна оплата по ньому передбачається. Після цього треба порівняти суму платежів по кредиту із сумою доходу, котра залишається у вільному користуванні.

Якщо з цим все в порядку, не забудьте перевірити кредитну історію. Адже кожен банк обов’язково оцінить вашу кредитну поведінку в минулому. Якщо виявиться, що вона не надто хороша, вас може чекати відмова. Тому постарайтесь при можливості виправити кредитну історію. Для цього можна звернутись в кредитну компанію: до переліку додаткових послуг іноді входять програми удосконалення кредитних історій.   

Як підвищити оцінку кредитоспроможності?

Плануючи оформити, наприклад, іпотеку чи кредит на автомобіль, безперечно потрібно мати високу оцінку кредитоспроможності. Якщо вона занизька, шанси на отримання позитивного рішення мінімальні. Такому позичальнику можуть видати кредит на вкрай не вигідних умовах, часто під високу відсоткову ставку, та ще й з додатковим придбанням різного страхування.

Перед зверненням до кредитної установи радимо підвищити кредитоспроможність. Зробити це можливо, знайшовши додаткову роботу або інше джерело доходу. Хорошим гарантом повернення кредиту може стати наявність кількох поручителів або вартісного заставного майна. І у крайньому випадку, якщо у вас є хороший друг або родич, попросіть його стати співпозичальником.

Не варто забувати і про кредитну історію. Якщо її немає взагалі, краще її створити, адже отримати кредит без кредитної історії також нелегко. Для цього можна придбати будь-які речі в розстрочку та вчасно все оплатити, або взяти кілька короткотермінових кредитів онлайн і також погасити їх в терміні. Проте виконуючи ці дії, потрібно бути максимально уважним та не спішити. Неуважність може призвести до помилок при оформленні кредиту онлайн, котрі навпаки не покращать, а зіпсують вашу кредитну історію.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Справитись з фінансовими проблемами сьогодні набагато...

Банківський кредит та його різновиди

Сьогодні велика кількість українців живе в кредит....

Що таке персональні дані та де вони пригодяться?

Сьогодні ми постійно зустрічаємось з поняттями персональні...

Онлайн кредит на карту без фото паспорта та коду

Плануючи оформити кредит онлайн часто можна зустрітись...

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Додати коментар

######## ######## ##  ## ####### ######## 
##    ##    ##  ## ##   ## ##   ## 
##    ##    ## ##  ##   ## ##   ## 
######  ######  #####  ##   ## ######## 
##    ##    ## ##  ##   ## ##  ##  
##    ##    ##  ## ##   ## ##  ## 
##    ######## ##  ## ####### ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

ірина 2019-01-09 08:35:49 #99
Так я чула багато інформації по цій статті що банк повинен перевірити дохід громадянина щоб бути впевненим що кредит зможуть віддати або стягнути майно в разі не виплати кредиту. Такі суворі правила.