Страхування по кредиту: як відмовитись?

Тема відмови від страхування за кредитами сьогодні досить актуальна для всіх позичальників. Майже кожен банк та інші кредитні установи пропонують оформити договір страхування, але й часто наполегливо це нав’язують. Більш того, деякі кредитори вказують наявність страхування в перелік основних вимог для отримання кредиту. Як правильно відмовитись від страховки, й при цьому не отримати відмову у видачі кредиту.

Чому банки нав’язують страхування кредиту?

Що таке страховка за кредитом?

Страховий поліс за кредитом – це своєрідна гарантія для банку повернення виданих кредитних коштів разом із маржею. Вартість послуг страхових компаній, зрозуміло, оплачує позичальник. А страхова компанія, в свою чергу, зобов’язується сплатити борг клієнта у випадку виникнення обставин, які унеможливлюють погашення кредиту позичальником.

Неспроможність повернути борг може виникнути, наприклад: через втрату роботи, важку хворобу, стихійне лихо, банкрутство клієнта чи смерть. Відповідно до різних обставин, перед якими банк хоче застрахувати кредит, а також від розміру та категорії кредиту, страхування буває кількох видів.

Види страхування за кредитом

Які види страхування по кредитах бувають? - Loando.ua

Страхування життя, здоров’я та працездатності. Даний вид страхування являється досить популярним не тільки у сфері кредитування, але й в звичайному житті. Послуга може надаватись як окремо, так і в поєднанні з видами страхових полісів та послуг кредитора.

В основному страхування життя та здоров’я передбачає не тільки виплату кредиту банку, але й ряд важливих переваг для клієнта. Зокрема, доступ до безкоштовного обслуговування в медичних закладах, а в деяких випадках й компенсування лікування чи певної виплати при втраті працездатності.

Однак варто зазначити, що нав’язувати оформлення полісу страхування життя або відмовляти у кредитування тільки через причину відсутності даного документу, жоден банк немає права. Такі дії можуть прирівнюватись до шахрайства у кредитуванні. Згода на страхування повинна бути добровільною.

Страхування заставного майна. Страхування заставного майна у випадку оформлення кредиту під заставу чи іпотеки являється обов’язковим. Відмовитись від нього неможливо, і найчастіше вартість страховки уже включається у вартість кредиту.

Кредитні установи зобов’язані інформувати позичальників про нарахування платежів за додаткові послуги страхових компаній. Однак на практиці переважно буває, що під час укладання кредитного договору, інформація про це не надається. Як наслідок, оплата по кредиту виходить набагато вищою, ніж попередньо обговорювалось.

Страхування ризику непогашення кредиту. Як правило, страхування ризику непогашення кредиту практикується при оформленні банківських кредитів, але іноді його застосовують і кредитні компанії при оформленні кредитів онлайн. Хоча таке страхування, на відміну від страхування заставного майна, не являється обов’язковим, проте кредитори впевнено його нав’язують. Таким діям є ґрунтовне пояснення:

  • по-перше, банк отримує додаткову гарантію повернення виданих коштів та нарахованих відсотків по боргу;
  • по-друге, більшість кредиторів отримують 20-30% дохiду від кожного страхового поліса (за співпрацю зі страховими компаніями).

Страхування ризику непогашення кредиту – це безпека самого кредиту. Вартість такого страхового поліса прямо залежить від розміру кредитного зобов’язання, і визначається у відсотковому співвідношенні. Під час укладання кредитних договорів, кредитори стараються вправно приховати наявність страхування, що їм дуже добре вдається. Адже наявність додаткових платежів клієнт помічає вже тодi, коли потрібно вносити платежі по кредиту.

Як відмовитись від страховки перед оформленням кредиту?

Чи можливо відмовитись від страховки за кредитом? - Loando.ua

Щоб не попасти в пастку кредиторів та не сплачувати вартість непотрібного кредитного страхування, варто перед укладанням кредитного договору обговорити всі деталі обслуговування та правила користування кредитом.

В жодному разі не варто вірити кредитним консультантам, коли вони заявляють, що жодних додаткових послуг по кредиту, прихованих відсотків та платежів в договорi немає. Вам потрібні документально підтверджені факти, тобто прописана повна вартість кредиту разом із вартістю всіх суміжних послуг.

Якщо під час ознайомлення з договором ви знайшли пункт, де вказано наявність обов’язкового кредитного страхування, ви маєте право написати письмову відмову від страхування (звичайно, якщо мова не іде про іпотеку чи інший вид кредитів під заставу).

Кредитор, в свою чергу, зобов’язаний надати письмову офіційну відповідь. Проте права відмовити в даному проханні немає. Адже законодавство України забороняє нав’язування будь-яких послуг, в тому силі й страхових.

Як розірвати договір страхування після отримання кредиту?

Якщо так склалось, що з вини особистої неуважності а, можливо, безпорадності, ви підписали кредитний договір до якого було включене страхування за кредитом, то у вас ще є можливість відмовитись від нього, проте не без втрат. Вирішити ситуацію можна кількома способами, проте це залежить від умов самого кредитного договору.

1. Якщо ви не підписували окремого договору страхування, а тільки кредитний, то з вимогою розірвати умову страхування варто звертатись, в першу чергу до кредитора. В цьому випадку потрібно писати письмову заяву. Скоріш за все відповідь буде позитивною. Але, якщо ви зустрінетесь з відмовою, то ситуацію без судового розгляду не вирішити. Дані справи вирішуються швидко і майже завжди на користь позичальника.

2. Якщо позичальник підписував два договори: один з кредитною установою, а інший з страховою компанією, то ситуація максимально проста. Достатньо звернутись в страхову компанію з вимогою розірвати угоду, де відразу підписується відповідний документ, й того ж дня страховка вважається не дійсною, а з вас не знімається оплата. Недоліком являється тільки те, що сплачені кошти до цього часу не компенсують.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

########  ########  ######  ######## ##    ## 
##     ## ##       ##    ## ##       ##   ##  
##     ## ##       ##       ##       ##  ##   
##     ## ######   ##       ######   #####    
##     ## ##       ##       ##       ##  ##   
##     ## ##       ##    ## ##       ##   ##  
########  ########  ######  ######## ##    ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі