Інтернет-банкінг: чи завжди безпечний?

Зараз все більший перелік буденних справ переноситься в мережу інтернет. Це дуже вигідно та зручно, адже допомагає економити час та гроші. Однією з найкращих функцій, безперечно, являється послуга інтернет-банкінгу, яка дозволяє завжди мати контроль над своїми фінансами та здійснювати різні фінансові операції без відвідування банку. Однак чи завжди безпечно використовувати інтернет-банкінг? Як забезпечити повноцінну охорону своїх рахунків?

Що таке інтернет-банкінг? - Loando.ua

Що таке інтернет-банкінг?

Інтернет-банкінг – це банківський інструмент або послуга, яка дозволяє клієнтам та банку здійснювати різні форми транзакцій, управляти рахунками та переводити грошi за рубiж, виконувати будь-які інші функції через мережу інтернет. Скористатись інтернет-банкінгом можливо на офіційному сайті установи або встановивши спеціальний додаток на свій гаджет, якщо програма доступна у вашому банку.

На даний момент в Україні тільки найбільші банки пропонують клієнтам обслуговування через інтернет-банкінг. Точний перелік зараз дати неможливо, адже ситуація на фінансовому ринку України активно змінюється.

Власники банків розуміють, що в добу технологічного прогресу, який зачіпає всі сфери життя, обійтись без дистанційного обслуговування клієнтів неможливо. В протилежному випадку це загрожує їх втратою. Саме тому число банків та інших фінансових установ, які застосовують інновації фінтеху у своїй роботі, постійно збільшується.

Кредитні компанії також почали практикувати нові послуги інтернет-банкінгу. В даних установах стало можливим не тільки оформлення кредитів онлайн, але й кредиту через додаток в смартфоні, за допомогою смс-повідомлень та навіть зробивши один телефонний дзвінок.

Які функції доступні в інтернет-банкінгу?

Чи безпечно користуватись додатком інтернет-банкінгу? - Loando.ua

Спектр операцій, які можливо виконати за допомогою інтернет-банкінгу, дуже широкий. Кожен банк встановлює в індивідуальному порядку, що його клієнти можуть зробити дистанційно, а чого ні. Проте, переважно список основних послуг інтернет-банкінгу виглядає так:

  • Здійснення переказів на рахунки фізичних та юридичних осіб;
  • Оплата комунальних платежiв, інтернету, стаціонарного телефону або поповнення рахунку мобільного телефону;
  • Здійснення переказів між власними рахунками в різних банках;
  • Оплата товарів та послуг, здійснених в інтернеті;
  • Відкриття та поповнення депозитів;
  • Оформлення та погашення кредитів;
  • Замовлення додаткових дебетових чи кредитних карт;
  • Перегляд історії транзакцій та загального руху коштів на рахунку;
  • Замовлення виписок за дебетовими, депозитними та кредитними рахунками;
  • Зміна ліміту на здійснення операцій (розрахунку в інтернеті, зняття готівки, розрахунку в стаціонарних магазинах та інше);
  • Обмін валют та переказ їх на валютні карти;
  • Замовлення та придбання квитків на авіаперельоти, залізничні та автобусні поїздки;
  • Оформлення та оплата страхових полісів;
  • Придбання подарункових сертифікатів на різні товари та послуги, перекази на благодійні цілі;
  • Замовлення їжі (послугу пропонує ПриватБанк).

Коли використання інтернет-банкінгу може бути небезпечним?

Хоча користуватись інтернет-банкінгом дуже зручно, і більшість клієнтів часто вживають цю послугу, все ж варто розуміти, що тут може критися небезпека. Якщо не знати та не застосовувати правила безпечного користування цією програмою та інтернетом в цілому, наслідки можуть бути плачевними.  

Основна небезпека – це, звичайно, загроза фішингу, тобто: викрадення персональних даних, злом профілю та несанкціонований доступ до коштів та рахунків користувача інтернет-банкінгу. Коли таке може статись?

Найбільший ризик стати жертвою зловмисників існує, коли користувач переходить за сумнівними посиланнями, отриманими в електронних листах або в смс-повідомленнях. В них завжди міститися заклик до активних дій (наприклад, перейти за посиланням для оновлення профілю або щоб уникнути його блокування). Як тільки клієнт переходить за посиланням, на його пристрої непомітно встановлюється вірус, який зчитує всі паролі та логіни від інтернет-банкінгу, електронної пошти та інших акаунтів.

Іноді може бути, що хакерський сайт копіює сторінку вашого банку та просить ввести пароль і логін для входу в інтернет-банкінг. Після того, як клієнт їх укаже, жодного переходу на сторінку не відбувається. Клієнт може бачити інформацію про те, що сайт тимчасово недоступний чи іншу помилку. А в цей час шахраї вже отримали конфіденційні дані до вашого рахунку й можуть вкрасти гроші з карти. Щоб викрасти кошти, достатньо всього кількох хвилин. Тому, якщо людина навіть і не здогадується, що має справу з шахраями, то вірогідно власник не встигне нічого зробити для захисту банківського рахунку.

Те ж саме може відбуватись, якщо користувачі інтернету відкривають сайти з незахищеним з’єднанням, завантажують піратські матеріали та неліцензійні програми.  

 Як правильно користуватись інтернет-банкінгом? - Loando.ua

Як забезпечити надійну охорону інтернет-банкінгу?

Щоб забезпечити надійну охорону своїх рахунків при використанні інтернет-банкінгу, потрібно завжди дотримуватись загальних правил безпечного користування світовою мережею, мати на комп’ютері чи смартфоні надійні антивірусні програми та регулярно їх оновлювати. Не менш важливо користуватись якісним програмним забезпеченням. Завжди краще купувати платні версії різних програм та додатків, ніж використовувати безкоштовні аналоги, адже в перших рівень безпеки набагато вищий.

Наступне – варто завжди пам’ятати про те, що не можна відразу переходити за будь-якими посиланнями, отриманими в смс-повідомленнях чи на електронну адресу, навіть, якщо ви впевнені, що лист дійсно отримали зі свого банку чи іншої офіційної установи. Радимо переконатися, що повідомлення отримано з надійного джерела і просканувати посилання антивірусом.  

В припадку користування аплікацією інтернет-банкінгу чи офіційним сайтом банку, то відкриваючи особистий кабінет, варто завжди використовувати дворівневу аутентифікацію. Це означає, що вхід в профіль відбувається не тільки за допомогою логіну та паролю, але ще й з використанням одноразових кодів, які приходять на номер мобільного телефону власника рахунку. І, що не менш важливо, ніколи не погоджуйтесь на запит браузера запам’ятати пароль та логін.

Кредит онлайн

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Цілодобовий кредит онлайн на картку - пропозиції в Україні

Що робити якщо проблеми з грошима виникли дуже несподівано,...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

 ######  ##    ## ########    ###    ########  
##    ##  ##  ##     ##      ## ##   ##     ## 
##         ####      ##     ##   ##  ##     ## 
 ######     ##       ##    ##     ## ########  
      ##    ##       ##    ######### ##        
##    ##    ##       ##    ##     ## ##        
 ######     ##       ##    ##     ## ##        

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі