Вкрали гроші з карти – що робити?

При виявленні підозрілих платежів з картки багатьох з нас може відразу кинути в холодний піт. Але насправді все не так страшно, якщо перестати хвилюватися і діяти за інструкцією. При швидкому і правильному реагуванні збитки від шахраїв можна звести до нуля. У нашій статті ви знайдете поради, як убезпечити карту перед подібними ситуаціями.

Вкрали гроші з карти - що робити?

КОНТАКТИ З БАНКОМ З ПРИВОДУ ОПЕРАЦІЙ – ПЕРШИЙ КРОК

Якщо з банківської карти незрозумілим чином пропадають кошти, варто вживати заходів негайно. Перше, що необхідно зробити – приєднати смс-сповіщення про рух грошей. У цьому випадку буде можливість оперативно відреагувати на зняття коштів з карти. Є випадки, коли гроші можна повернути. В першу чергу важливо:

  • Зв'язатися з банком по телефону. Кожен банк має номер телефону, дзвінки на який здійснюються безкоштовно. Він знаходиться на зворотному боці банківської карти. Потрібно пояснити ситуацію максимально детально і попросити перевірити останні вчинені грошові операції. Оскільки кошти з карти йдуть не відразу, є можливість їх заблокувати.
  • Уточнити в оператора деталі платежу. Якщо у людини є борги, які були надані суду, вони могли списатися з карти. Можливо, була підключена автоматична оплата будь-якої послуги. Якщо вдалося виявити шахрайство, варто негайно блокувати карту.
  • Можна також написати відповідну заяву, яку буде свідчити про незгоду зі здійсненням грошової операції. Подібна заява передається в головний офіс банку. На його підставі буде проведено внутрішнє розслідування. У разі, якщо банк не приймає заяву – користувач має право написати скаргу в прокуратуру. У разі підтвердження шахрайства – справа передається в поліцію.

Гроші в будь-якому випадку можна повернути. Якщо банк відмовляється повернути кошти, які були вилучені з карти шляхом шахрайства, варто звертатися до суду й оскаржувати таке рішення. Це актуально при будь-якій сумі. Не варто також забувати про основні правила безпеки, які варто дотримуватися щодня. Якщо кошти були загублені в результаті недбалості користувача - їх не повернуть.

ЯК ЗАХИСТИТИ ГРОШІ НА КАРТІ?

Дуже часто буває, що при покупці в інтернет-магазині до вибраного товару додається в кінцевому підсумку гарантія, страховка або ще якась послуга. В результаті оплати коштів списується більше, ніж було задумано спочатку. Даний напад досить популярний в цей час. Щоб не втратити зайві кошти з власної карти краще кілька разів перевірити деталі оформлення й оплати замовлення.

Автоматичне СПИСАННЯ КОШТІВ, А НЕ КРАДІЖКА

Багато компаній можуть знімати гроші з вашої картки через автоматичного продовження будь-якої послуги. Дуже часто люди при швидкому оформленні замовлення можуть пропустити таку деталь, як продовження. В результаті сервіс буде періодично списувати деяку суму щомісяця. У разі, якщо послуга продовжується на рік – сума може бути досить значною. Повернути кошти через те, що послуга не потрібна, буде не просто, як може здатися на перший погляд.

Подібна схема активно користується популярністю завдяки спеціальній послузі пробного періоду користування. Компанія пропонує використовувати сервіс якийсь час на безкоштовній основі. Однак, якщо користувач при реєстрації пробного періоду введе номер карти, варто готуватися до того, що по закінченню пільгового терміну використання, з карти зніметься повна вартість послуги.

Вказати дані, що не існують, з номером карти не вийде, оскільки на цей час процедура верифікації створеного профілю має на увазі зняття незначної суми і її зарахування назад. В цьому випадку розробники подібної послуги роблять ставку саме на те, що користувач в якийсь момент забуде відписатися від безкоштовної послуги.

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ КАРТУ?

  1. Можна встановити ліміт на зняття коштів з карти. У такому випадку навіть після крадіжки карти або платежів, шахраї не зможуть отримати велику суму, адже для збільшення ліміту потрібно буде звернутися у відділення банку або увійти в профіль в інтернет-банкінгу.
  2. Встановити додаткову верифікацію оплати за допомогою смс або повідомлення на телефон. При активації цієї послуги при кожній оплаті клієнт повинен буде вписати код з повідомлення або натиснути на підтвердження оплати в банківському додатку на телефоні.
  3. Відмовитися від вписування даних карти на сторінках магазинів і порталів послуг. При оплаті зазвичай у клієнта є можливість вибрати будь-який спосіб внесення коштів. Одним з них є банківська карта. Набагато безпечніше створити електронний гаманець і поповнювати саме його з карти. А оплачувати всі на невідомих сайтах за допомогою гаманця. В такому випадку шахраї не зможуть вкрасти дані вашої карти, а якщо і будуть мати доступ до гаманця, то тільки до тієї суми, на яку ви його поповните.
Кредити онлайн без відсотків
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
MyCredit / Май Кредит
12000 грн / 30 дн.
Tengo / Тенго
20000 грн / 30 дн.
Кредит Додам
6000 грн / 14 дн.
Качай гроші
5000 грн / 30 дн.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Додати коментар

########  ####  ######  ######## ######## 
##     ##  ##  ##    ## ##       ##       
##     ##  ##  ##       ##       ##       
########   ##   ######  ######   ######   
##   ##    ##        ## ##       ##       
##    ##   ##  ##    ## ##       ##       
##     ## ####  ######  ######## ##       

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі