Чому МФО оформлюють кредити онлайн без відома позичальника?

У кожного є знайомий, який прокинувся з кредитом, про який навіть не здогадувався. Як правило, в паніці, жертви починають звинувачувати мікрокредитні компанії, які видали позику. Але навіщо кредиторам псувати свою репутацію фальшивими кредитами? Де шукати корінь зла та чи законно працюють МФО?

Чому МФО оформлюють кредити онлайн без відома позичальника?
Кредити без відмова позичальника. Як боротися?

Чи сервіси швидкого кредитування працюють легально?

"От колись всі кредити видавали банки. А тепер поз'являлися, якісь незрозумілі компанії в інтернеті. Лише того й хочуть, що нажитися на наших грошах!" — саме так думає більшість людей, які наслухались страшних історій про кредити без відома позичальника. Однак, щоб зрозуміти чи МФО справді є такими поганцями, потрібно копнути глибше.

Кожна мікрофінансова організація має офіційну ліцензію на роботу. Діяльність компаній ведеться згідно з Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг". А саме в ньому йдеться про те, що:

 • МФО можуть видавати позики з власних грошей;
 • усі домовленості про кредитні зобов'язання повинні міститися в письмовій або електронній формі.

Якщо говорити про електронний кредитний договір, то у ньому обов'язково повинна бути інформація про:

 • порядок укладення;
 • спосіб електронного підпису;
 • порядок внесення змін;
 • спосіб обміну інформацією між двома сторонами;
 • способи ідентифікації клієнтів;
 • спосіб користування електронними документами;
 • умови тримання паперових копій;
 • інші деталі.

Детальніше ці пункти описуються в 11 статті Закону України "Про електронну комерцію".

Єдиний нюанс, який не передбачає законодавство, це нарахування високих відсотків. Умови залежать виключно від домовленостей двох сторін. Винятком є пені та штрафні санкції.

Читайте також: Кредитна грамотність: як взяти онлайн кредит та не потрапити у боргову яму?

Як шахраї можуть оформити онлайн кредит на мої дані?

Давайте спершу розберемося, на які саме дані найчастіше полюють шахраї. Ось основний їхній перелік:

 1. Ім'я, прізвище, по батькові;
 2. Дата народження;
 3. Ідентифікаційний код;
 4. Номер, термін дії та CVVV2/CVC2 коди;
 5. Місце прописки;
 6. Номери телефонів;
 7. Паролі від соцмереж.

І, на жаль, отримати їх набагато легше, ніж нам здається. Наприклад, за допомогою шимінгу.

Шимінг — це тонка еластична плата, яка вставляється в місце для карток у банкоматі. Коли пересічна людина вкладає туди свою банківську картку, шимінг автоматично починає зчитувати її дані. Таким чином злодій отримує доступ до вашого банківського рахунку.

Однак не все так однозначно, адже з появою чіпованих карток плата втратила свою силу. А більшість банків перейшли на одноразові паролі для підтвердження операцій. Щоб захиститись від шимерів, краще користуватися банкоматами, що встановленні в людних місцях. Або знімати гроші через сканування QR-коду в додатку.

Ще одним класичним методом виманити інформацію є соцмережі. Для цього достатньо приєднатись до незахищеної мережі, і хакери самі дізнаються все необхідне. Ви, звісно, цього не помітите.

Також це можуть посилання в особистих повідомленнях, на які ви випадково натиснули. Обережним потрібно бути навіть тоді, коли повідомлення прийшло від добре знайомої людини. Адже ніколи не відомо, коли чийсь профіль зламали.

Читайте також: Шахрайство в кредитуванні: як діють аферисти?

Чи варто подавати до суду на МФО, яке видало позику без вашого відома?

Теоретично, ви завжди можете звернутися до суду, але в практиці все виглядає дещо інакше. Адже спершу потрібно вияснити, хто саме взяв позику на ваше ім'я. Якщо це була третя особа, яка мала повну інформацію про вас, провини МФО в цьому немає. А отже вам потрібно буде довести свою непричетність до оформлення кредиту.

В разі позитивного рішення суду, вам повністю спишуть погашення боргу. Єдине, вам потрібно буде доплатити за відсотки, які сервіс нарахував за весь період.

Читайте також: Права позичальника: Як подати скаргу на МФО?

Чи можна видалити дані про кредит онлайн з баз даних МФО?

У мережі часто трапляються оголошення осіб, які пропонують видалити дані з баз МФО. Згідно з їхніми словами, результат буде швидкий та ефективний. Обіцянки й справді звучать заманливо, але скільки б ви не заплатили цим людям, це не спрацює. Хоча б тому, що послуга є незаконною.

Як правило, такі компанії ловлять на гачок людей у відчаї та дозволяють поділити платіж за послуги на 2 частини, мовляв, "решту віддасте після завершення процедури". Щоб викликати додаткову довіру, вони показують фейкові виграшні справи. А ще переконують, що у них працює колишній працівник даного МФО й він має повний доступ до бази даних. На сам кінець, вас попросять номер телефону та ідентифікаційний код.

Коротко кажучи, щоб вам не обіцяли, результат буде один: на вас надалі висітиме позика, а з хорошою кредитною історією можна попрощатись. Особливо, якщо ви затягнете розв'язання проблеми ще на кілька днів. Адже відсоток за користування нараховується невпинно.

Важливо: по чиїй сторонні не була б правда, краще як найшвидше погасити борг. Адже, коли вам знадобиться терміновий кредит на картку вам часто доведеться чути відмови. Як мінімум через погану кредитну історію.

Висновок

Найбільшим мінусом МФО є те, що взяти кредит на карту або готівкою може абсолютно кожен, хто має ваші дані. Однак це геть не провина компанії, а шахрая, який якимось чином виманив потрібну інформацію.

Щоб завадити третій особі отримати кредит на ваше ім'я, терміново видаліть всі скани та фото своїх документів з гугл дисків та повідомлень у месенджерах. Також регулярно перевіряйте свою кредитну історію. В мережі зробити це можна 24/7. На сам кінець, забудьте про незахищені мережі у торгових центрах. Таким чином отримати гроші вашим коштом стане важче.

Кредити онлайн без відсотків
Credit7 / Кредит 7
15000 грн / 30 дн.
Tengo / Тенго
20000 грн / 30 дн.
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
CreditPlus / Кредит Плюс
10000 грн / 30 дн.
Veomini / Веоміні
1500 грн / 30 дн.
Miloan / Мілоан
20000 грн / 30 дн.
AlexCredit / Алекс Кредит
4000 грн / 30 дн.
CCLOAN / ССЛОАН
15000 грн / 30 дн.
Kf.ua
4000 грн / 30 дн.
MyCredit / Май Кредит
12000 грн / 64 дн.
CreditKasa / Кредит каса
20000 грн / 27 дн.
Швидко Гроші
10000 грн / 14 дн.
Сashinsky / Кашінський
10000 грн / 28 дн.
SOS CREDIT / СОС КРЕДИТ
10000 грн / 30 дн.
Global Credit / Глобал Кредит
5000 грн / 30 дн.
UltraCash / УльтраКеш
4000 грн / 30 дн.
VashaGotivochka / Ваша Готівочка
9000 грн / 16 дн.
E-Groshi / Є Гроші
15000 грн / 30 дн.
Качай гроші
10000 грн / 30 дн.
Cashberry
5000 грн / 30 дн.

Додати коментар

##  ##  ###     ##  ###  ##   ## 
##  ##  ## ##     ##  ## ##  ##  ## 
## ##  ##  ##    ## ##  ##  ## ##  
#####  ##   ##    ## ##   ##  ###  
## ##  ######### ##  ## #########  ## ##  
##  ## ##   ## ##  ## ##   ## ##  ## 
##  ## ##   ## ###### ##   ## ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі