Кредитний брокер – хто це і навіщо до нього звертатися?

Нині на фінансовому ринку є безліч кредитних пропозицій. Недосвідченій людині досить важко в них розібратися. Треба витратити купу часу, щоб детально ознайомитися з умовами кредитування того чи іншого банку. Кредитний брокер – це людина, яка підбирає найвигіднішу пропозицію по кредиту та супроводжує клієнта протягом усього процесу його оформлення. Як правильно обрати такого фінансового експерта та які переваги матиме від цього заявник?

Кредитний брокер допомагає взяти гроші в борг на кращих умовах

Хто такий кредитний брокер? 

Кредитний брокер – це фінансовий експерт, який допомагає клієнтам оформити кредит за найвигіднішою ставкою у мінімальний термін. Компетентний спеціаліст добре знає вітчизняний ринок кредитування, слідкує за актуальними та вигідними пропозиціями й знає все про вимоги банків. Кредитний брокер консультує заявника з фінансових питань, допомагає зібрати необхідні документи, пояснює деталі кредитного договору

Завдяки його допомозі клієнт економить багато власного часу та сил. Інакше кажучи, кредитний брокер – це посередник між клієнтом та фінустановою, який відстоює інтереси заявника та всіляко сприяє в процесі отримання споживчого або іншого різновиду кредиту. 

Допомога кредитного брокера стане у нагоді в наступних ситуаціях: 

  • отримання іпотеки (підбирають варіанти нерухомості, супроводжують заявника до моменту остаточного підписання угоди з банком);
  • оформлення лізингу або кредиту на авто (знаходять автомобілі, виходячи з побажань клієнта, та допомагають з документами);
  • консультація підприємців (пошук вигідних умов кредиту для бізнесу);
  • допомога в отримання споживчого кредиту або кредиту онлайн (підбір найбільш вигідних пропозицій від традиційних банків та МФО). 

Послуги кредитного брокера

Багатьом людям, котрі жодного разу не оформлювали кредит, досить складно розібратися в усіх тонкощах договору та своїх зобов'язаннях перед банком. Тим паче, що працівники фінустанов або пояснюють деталі кредиту своєю “професійною мовою”, яку заявник не завжди розуміє, або взагалі кажуть розбиратися самостійно. 

Кредитні брокери дуже добре знають усі юридичні питання та детально роз'яснюють їх своїм клієнтам. Тож окрім базової консультації брокер ще займається наступними питаннями:

  1. допомагає клієнтові від вибору банку, пошуку найкращої пропозиції аж до моменту підписання договору на оформлення кредиту (якщо заява була схвалена);
  2. від імені заявника вирішує усі питання з банком;
  3. відстоює інтереси клієнта;
  4. домовляється з приводу зниження відсоткової ставки для заявника;
  5. консультує заявника з усіх бюрократичних питань, які пов'язані з оформленням кредиту.

Допомога в отриманні кредиту: переваги кредитного брокера

Безумовною перевагою кредитного брокера буде консультація та підтримка заявника на всіх етапах оформлення кредиту. Клієнт не витрачає безліч часу на пошук та порівняння тих чи інших кредитних пропозицій. Цю всю інформацію збирає кредитний брокер. Завдяки підтримці фахового експерта можна уникнути непотрібних помилок під час оформлення кредиту. Брокер контролює усі спірні питання, компетентно підходить до справи та застерігає клієнта від укладання угоди, яка може принести йому складнощі та непорозуміння з банком. 

Також він допомагає заявникам в наступному:

+ Економить час та нерви заявника, якому потрібно б було самостійно ходити по банках, зустрічатися з менеджерами та дізнаватися про всі деталі кредиту.

+ Якщо клієнт мав погану кредитну історію, допомагає знайти вигідну пропозицію від фінустанови, аби такий заявник отримав кредит на необхідну суму. 

+ Брокери добре знають вітчизняний ринок кредитування, тож, спираючись на мінімальну інформацію від заявника, одразу скажуть, на що він може розраховувати та підбирають найкращу пропозицію по кредиту. 

+ Кредитні брокери співпрацюють з усіма фінансовими установами. Розбираються, які послуги надають банки, їх тонкощі роботи та вимоги. 

+ Усі питання з банком кредитний брокер вирішує самостійно. 

+ Допомагають пришвидшити процес збору необхідних паперів, якщо їх потрібно отримати в державних установах. Радить, як краще заповнити кредитну анкету та які документи додати. 

Як обрати кредитного брокера? 

Кваліфікований та досвідчений фахівець у кожній галузі велика знахідка. До вибору кредитного брокера також слід підходити дуже відповідально. На жаль, у фінансовому секторі нерідко можна натрапити на так званих “чорних брокерів” або нелегальних. Спробуємо зараз детально розібратися в тому, як обрати найкращого кредитного брокера. 

  • На ринку можна натрапити на два різновиди кредитних брокерів: чорні (нелегальні) і білі (легальні). “Білі” брокери працюють офіційно. Вони тільки консультують клієнтів та допомагають їм оформити кредит. Такий фахівець ніколи не буде говорити, що заявник 100% отримає кредит. Проте “чорні” брокери гарантують це одразу й використовують незаконні методи. 
  • “Чорні” брокери дуже часто радять клієнтам або самим підробити якийсь документ, або вони це роблять самостійно. Фахівець ніколи цього не робитиме. 
    Доволі часто свої послуги нечесні брокери пропонують завдяки рекламі в міському транспорті.
  • Кваліфікований спеціаліст не проситиме гроші наперед. Найчастіше за такою схемою працюють саме “чорні брокери”. Вони просять клієнта заплатити їм одразу близько півсуми, а після отримання грошей - зникають. 
  • Якщо після аналізу документів та знайомства з клієнтом кредитний брокер розуміє, що банк не дасть йому кредит і в заявника немає шансів на його отримання, він повідомляє про це одразу і відмовляється від надання послуг. Нелегальний брокер замовчуватиме цю інформацію та може тягнути справу.
    Слід дізнатися більше про кредитного брокера: почитати відгуки, знайти інформацію про його діяльність, який досвід роботи та кваліфікацію він має.
    “Чорний” брокер “Білий” брокер
    • пропонує підробити документи;
    • дає 100% гарантію на отримання кредиту;
    • просить гроші за свої послуги наперед;
    • зв'язуються з клієнтом тільки телефоном;
    • не залишає жодної контактної інформації;
    • не підписує договір про співпрацю.
    • працює тільки з оригінальною інформацією про заявника;
    • надає тільки консультативну допомогу. Остаточне рішення по кредиту приймає банк
    • має офіційну реєстрацію, власний офіс, працівників;
    • відкрито говорить про шанси заявника на кредит;
    • укладає з клієнтом договір про співпрацю. 

Скільки коштує кредитний брокер?

Оформлення кредиту річ досить відповідальна й довгострокова. Тож клієнт завжди хоче взяти його на вигідних умовах й бути впевненим в надійності банку. Загалом люди залишають добрі відгуки після співпраці з кредитним брокером. В залежності від ситуації кожного заявника та складності справи, ціна на послуги фінансового експерта коливатиметься. Зазвичай це від 5% до 15% від загального розміру кредиту. Деякі компанії мають фіксовану ставку, наприклад, якщо це кредити на невелику суму грошей. 

Додамо, що завжди слід мати альтернативний варіант. Таким може бути кредит онлайн. Його оформлення займає декілька хвилин, умови прості й зрозумілі для кожного, а заповнити заявку можна з будь-якого електронного пристрою. Найкращі пропозиції кредитних компаній щомісяця оновлюється в нашому рейтингу

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Додати коментар

      ## ######## ########     ###    ##     ## 
      ## ##       ##     ##   ## ##   ##     ## 
      ## ##       ##     ##  ##   ##  ##     ## 
      ## ######   ##     ## ##     ## ##     ## 
##    ## ##       ##     ## ######### ##     ## 
##    ## ##       ##     ## ##     ## ##     ## 
 ######  ######## ########  ##     ##  #######  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі