Кредитна грамотність: як взяти онлайн кредит та не потрапити у боргову яму?

Ноутбук зламався, за комуналку заплатити треба, та ще й, як на зло, майстер прийде наступного тижня. Знайома ситуація? Звісно, у кожного свої щоденні квести "як пережити цей місяць", але суть залишається одна — всі ці клопоти тягнуть надто багато грошей. На жаль, від більшості з цих витрат відмовитись неможливо. Тоді на допомогу приходять кредити онлайн. А грамотно взяти позику вам допоможуть наступні поради.

Грамотний кредит онлайн

ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ У ПОСЕРЕДНЬОМУ ЖИТТІ

Зверніть увагу, що ми боїмося того, чого не знаємо. Багато людей і чути не хочуть про кредитки та іпотек тільки тому, що не знають як ними користуватися, і яку користь вони можуть принести. Введення основ грошової грамотності у школах, проведення економічних ігор, соціальна реклама та читання статей і книжок з цього приводу можуть допомогти досягти успіху у плануванні бюджету.

Рекомендації від експертів порталу Лоандо ми виділили окремі блоки. Вони стосуються переважно отримання кредиту на картку, але можуть бути корисними й при отриманні інших банківських послуг. Підвищення грамотності населення у фінансових питаннях – перший крок до розвитку усвідомленого кредитування.

Визначте дату кредитування 

Не достатньо від ліхтаря вписати "7 днів". Ви повинні конкретно знати, що цього часу буде достатньо, щоб вирішити свої фінансові питання та без затримок погасити борг. Як правило, термін кредитування залежить від цілей позики. В разі грошей до зарплати, можна сміливо вказувати дату отримання повної суми. А ось, якщо вам бракує на покупку телефона, то ви мусите розрахувати скільки часу вам потрібно, щоб заробити на погашення боргу.

Звісно, МФО не будуть уточнювати, навіщо вам це кредит. Але собі ви повинні чітко відповісти на це питання.

Розрахуйте повну вартість кредиту онлайн

Для цього кожна з компаній розробила кредитний калькулятор, на якому можна розрахувати орієнтовну суму позики. Кінцева відсоткова ставка може відрізнятися в залежності від того, чи є у вас промокод, чи компанія проводить акцію і т.д. Але в будь-якому випадку ви знатимете від чого відштовхуватись та на що розраховувати.

Також зверніть увагу на функцію "паспорт кредиту". Вона доступна майже під кожним калькулятором. В ній ви зможете дізнатись більше деталей про поточну відсоткову ставку та що входить у кінцеву суму.

Користуйтесь пільгами на оформлення першого кредиту

На щастя новачків, отримати перший кредит можна під 0,01%. Тож потрібно цим користуватись. Таким чином ви перевірите як працює кредит, а комісія складе 000 грн. Однак зверніть увагу, що ставка може мати пільговий період й після кількох днів комісія почне нараховуватись за фіксованим відсотком. Але це залежить від політики конкретного кредитора.

Перевірте, чи у ваш кредит входять додаткові послуги

Договір — не формальність, а ваш помічник, який допомагає грамотно оформити кредит. Уважно читайте кожний його пункт та звертайте увагу на додаткові послуги, за які стягуються гроші. До слова, багато кредитних компаній включають до загальної суми оплату за страхування. В принципі, воно недороге, але клієнт, який не знав, що мусить за щось доплачувати обуриться, мовляв, "чого це тут на 200 гривень більше?". Як результат, замість зиркнути до умов, він буде звинувачувати МФО в нечесності та прихованих платежах.

Якщо ж ви знайдете так звані "приховані  платежi", ви можете їх відключити. Але це можливо лише перед підписанням.

Дізнайтеся, чи можливе передчасне погашення позики

На рівні закону ви маєте право передчасно повернути борг. Навіщо переплачувати за користування, якщо можете гасити кредит набагато раніше? А на заощадженні гроші краще купіть собі щось смачненьке. Але тут не все так просто. Деякі компанії за всяку ціну намагаються оминути правила. Тому ретельно прочитайте цей пункт у кредитному договорі. Ба більше, іноді буває, що за дострокову сплату списують штраф.

Окрім договору дізнатись чи кредитор пропонує цю послугу вам допоможе його офіційний сайт. Фактично кожна компанія на своїй сторінці має розділ "Довідка" або "Питання та відповіді". Там ви отримаєте вичерпні відповіді на всі імовірні питання. Також детальні описи ви знайдете на сторінці Лоандо. Ми вибрали найважливішу інформацію про кожне МФО та помістили всю суть в прості та короткі речення.

Виберіть найпростіший для себе спосіб погасити кредит

Для когось це сплата через особистий кабінет, для когось — через касу банку чи термінал. Однак пам'ятайте, що 2 останніх способи потребують маленького приготування: ви мусите дізнатись реквізити кредитної установи та номер договору. Також з вас можуть взяти додаткову плату за обслуговування. В банках, як правило, беруть фіксовану суму, а в терміналах — відсоток від загальної суми.

Переваги оформлення кредиту в МФО

+ Отримати гроші онлайн на картку без вiдмови можна 24/7.

+ Непотрібно поручителів та довідок про доходи.

+ Отримання кредиту за допомогою телефону.

+ Можливість взяти кредит без відмови.

+ Отримати кредит можна на будь-яку карту України.

Економія на кредиті

Як не переплачувати за кредит онлайн?

«Звідки тут взялася ця сума?!» — найчастіше питання,...

Де шукати знижки на кредити онлайн?

Вам знайома ситуація, коли ви прийшли до магазину за...

Де взяти найдешевший кредит готівкою в Україні?

Сьогодні про готівку говориться, як про динозавра,...

Додати коментар

 ###### ##   ## ##  ##  ###  ##   ## 
##  ## ##   ## ###  ##  ## ##  ##  ## 
##    ##   ## #### ## ##  ##  ## ##  
##    ##   ## ## ## ## ##   ##  ###  
##    ##   ## ## #### #########  ## ##  
##  ## ##   ## ##  ### ##   ## ##  ## 
 ######  ####### ##  ## ##   ## ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі