Як підвищити кредитоспроможність?

На прийняття або відхилення заявки на кредит впливає багато факторів. Найбільш важливим з них є кредитоспроможність клієнта. Що конкретно береться до уваги при визначенні оцінки кредитоспроможності? Чи може позичальник самостiйно підвищити свою кредитоспроможність?

Як покращити свою оцінку кредитоспроможності?

Що таке кредитоспроможність та що на неї впливає?

Коли людина заповнює заявку на кредит та відправляє кредитору, на відповідь зазвичай доводиться чекати кілька хвилин. За цей час кредитна установа повинна перевірити кредитоспроможність клієнта та прийняти рішення по даній заявці. Це потрібно для того, щоб виключити ризики несплати кредитного зобов’язання даним заявником у випадку надання позитивної відповіді.

При визначенні оцінки кредитоспроможності будуть враховуватись ваші доходи та розходи, наявність чи відсутність інших боргових зобов’язань (позик, кредитів онлайн, розстрочок, аліментів, тощо). Важливу роль в цій перевірці відіграє кредитна історія позичальника та результат скорингу.

Звідки кредитор бере інформацію про позичальника?

Інформацію, необхідну для здійснення даного аналізу, кредитор просить вказати клієнта ще при заповненні заявки, але це не означає, що в такий спосіб можна вплинути на свою кредитоспроможність, вказавши неправдиві дані. Вказана вами інформація детально аналізується та перевіряється на вірогідність.

Для перевiркi кредитор звертається: в Бюро кредитних історій, в правоохоронні органи, а також в інші доступні бази даних. Наприклад, щоб перевірити, чи конкретна особа справді заробляє стільки, скільки вказала в заявці, співробітник кредитної установи може зателефонувати на роботу потенційного позичальника та запитати про це роботодавця.

Якщо виявиться будь-який факт обману, в кредиті буде відмовлено. У випадку відмови з причини недостатньої кредитоспроможністi, можна спробувати звернутись в іншу фінансову установу, але попередньо постарайтесь виправити ситуацію. Зробити це допоможуть кілька простих кроків.

Де кредиторип перевіряють інформацію про клієнтів?

Наведіть порядок зі своїми кредитними зобов’язаннями

Для початку зробіть список всіх поточних позик, банківських кредитів, кредитів онлайн та розстрочок. Перевірте, по яких з них спливає термін закінчення дії кредитного договору. Якщо є можливість, постарайтесь їх якомога швидше погасити. Відтак банк чи кредитна компанія зафіксують, що борги сплачені й відправлять інформацію про це в Бюро кредитних історій. Отримати новий кредит моментально по оплаті попереднього, допоможе довідка про відсутність боргу, яку обов'язково треба попросити у кредитора, щоб виключити будь-які конфліктні ситуації на майбутнє.

Якщо можливості погасити позики немає, скористайтесь послугою консолідації. Це дозволить об’єднати всі кредити в один. Таким чином в кредитній історії буде вказано, що у вас є тільки одне непогашене кредитне зобов’язання. А це суттєво підвищить вашу кредитоспроможність. Адже будь-який кредитор тепер вважатиме вас більш надійним позичальником.

Подбайте про документальне підтвердження ваших доходів

Проблеми із кредитоспроможністю можуть також виникати через відсутність відповідної документації для підтвердження доходів. Тому перед зверненням за кредитом подбайте про те, щоб всі джерела вашого доходу були документально підтверджені. Якщо ваш основний дохід – це заробітна плата, то попросіть свого роботодавця видати вам відповідну довідку.

Якщо ви отримуєте дохід від оренди житла чи іншого майна й сплачуєте всі необхідні податки, довідку про доходи можна отримати, звернувшись в податкову інспекцію. Це саме стосується і доходів з ведення власної підприємницької діяльності. Пам’ятайте, чим більше джерел доходу у вас є, тим вищою буде ваша кредитоспроможність.

Чи можливо самостійно підвищити свою кредитоспроможність?

Створіть хорошу кредитну історію

Часто люди, котрі звертаються в кредитні установи, думають, що відсутність кредитної історії працює на їхню користь. Та насправді отримати хороший кредит без кредитної історії не так легко. Коли кредитор бачить кредитну історію порожньою, йому важко оцінити, чи дана особа стане відповідальним позичальником та чи варто їй довіряти та позичати гроші.

Отже, якщо ви ніколи не оформляли жодних кредитних зобов’язань, то варто зробити кілька простих дій для будування хорошої історії і разом з тим високої кредитоспроможності. До того ж, це може нічого не коштувати. Мова іде про оформлення безвідсоткових кредитів. Такі послуги надають кредитні компанії, пропонуючи оформити перший кредит онлайн на невелику кількість днів без нарахування відсотків. За умови вчасного його погашення та дотримання всіх правил кредитного договору дані про позитивно закритий борг будуть вписані у фінансове досьє. Після такого кроку кредитна історія буде розпочата з хорошого запису, і майбутній позичальник може сподіватися на більш вигідні умови.

Контролюйте інформацію про себе в УБКІ

Перевіряти свою кредитну історію дуже важливо. Робити це треба навіть тоді, коли ви впевненні у в тому, що жодних прострочок по кредитах у вас немає, адже ви все погашали вчасно, а іноді навіть раніше терміну. Однак, варто пам’ятати про те, що в базі даних Бюро кредитних історій можливе виникнення помилок через технічні причини або просто через неуважність одного з працівників.

Виявивши будь-які невідповідності, ви зможете вчасно виправити кредитну історію та не допустити зниження оцінки кредитоспроможності та відмови у кредитуванні. Українське бюро кредитних історій дозволяє отримати безкоштовний звіт один раз на рік, або за невелику оплату оформити послугу постійного контролю, що дає можливість отримувати звіт щомісяця.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Справитись з фінансовими проблемами сьогодні набагато...

Банківський кредит та його різновиди

Сьогодні велика кількість українців живе в кредит....

Що таке персональні дані та де вони пригодяться?

Сьогодні ми постійно зустрічаємось з поняттями персональні...

Онлайн кредит на карту без фото паспорта та коду

Плануючи оформити кредит онлайн часто можна зустрітись...

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Додати коментар

 ######  ##   ## ##   ## ######## ##   ## 
##  ## ##   ## ###  ### ##    ## ## ## 
##    ##   ## #### #### ##    ## ## ## 
##  #### ##   ## ## ### ## ######  ## ## ## 
##  ## ##   ## ##   ## ##    ## ## ## 
##  ## ##   ## ##   ## ##    ## ## ## 
 ######  ####### ##   ## ######## ### ### 

Увійдіть, щоб приховати це поле