Оплата телефоном: як працюють додатки Google Pay та Apple Pay?

У вирі стрімкої глобалізації управляти нашим життям вже можна за допомогою самого лише телефону. Це наша записна книжка, спосіб зв'язку, фотокамера, а з недавніх пір ще й гаманець. Мобільні платежі активно витісняють традиційні гроші. В чому їх перевага та які перспективи мають додатки Google Pay та Apple Pay?

Заплатити телефоном за покупки тепер стало реальністю

Зміст статті:

 1. NFC дозволяє безконтактні платежі телефоном
 2. Google Pay: як користуватися додатком?
 3. Як заплатити Google Pay?
 4. Що таке Apple pay?
 5. Реєстрація картки: як її активувати в додатку Apple Wallet?
 6. Як користуватися Apple Pay?
 7. Чи Google Pay та Apple Pay захищають дані банківської картки? 
 8. Розрахунок телефоном – де заплатимо безконтактно?

NFC – що це?

Додаток NFC (Near Field Communication) в дослівному перекладі означає “зв’язок на невеликих відстанях”. Це спеціальний модуль для сучасних смартфонів, який дозволяє передавати посилання, контакти і додатки. Головною особливістю цієї функції є те, що об'єкти повинні бути розташовані один до одного на близькій відстані - до 10 см. Тільки в такому випадку послуга буде доступна. 

Перевірити, чи підтримує певна модель смартфону технологію NFC, можна в налаштуваннях самого пристрою, технічній інформації або на сторінці виробника цієї марки. 

Google Pay: як користуватися додатком?

Безконтактні мобільні платежі на операційній системі Андроїд будуть працювати за допомогою спеціального додатка компанії Google – Гугл Пей (G Pay). 

Google Pay треба завантажити на свій телефон або смартвотч (“розумний годинник”), зареєструвати кредитну карту або дебетову картку (сфотографувати або вписати) та очікувати на верифікацію даних. Активація буде успішною, коли в додатку з’явиться її електронна версія. 

G-pay не обмежує користувачів в кількості банківських карток. Зареєструвати можна стільки, скільки потрібно. 

Як заплатити Google Pay?

Заплатити додатком Гугл Пей можна в кожному терміналі, який має технологію безконтактних платежів (NFC). Під час транзакції треба прикласти телефон до термінала, а по завершенню на екрані з’явиться синя галочка. Якщо сума розрахунку буде великою, треба розблокувати екран та підтвердити операцію Пін-кодом, графічним ключем або відбитком пальця. За цією ж схемою заплатимо й розумним годинником, просто приклавши його до термінала. 

Що таке Apple pay?

Для власників “яблучних гаджетів” компанія Apple випустила аналогічний додаток Apple Pay. Він підтримується айфонами починаючи з моделі iPhone 6 та пізніших моделей. Також доступний на годинниках iWatch, який повинен бути синхронізований з телефоном. 

Щоб скористатися з цієї послуги варто активізувати додаток Wallet (гаманець) та прикласти телефон до термінала. В кінці транзакцію треба підтвердити за допомогою Touch ID або Face ID (функція розпізнавання обличчя, присутня в найновіших версіях айфонів).

Apple Wallet - Реєстрація в додатку 

Аби почати користуватися з Епл Пей необхідно зареєструвати кредитну або дебетову картку в додатку Wallet. В залежності від моделі айфону, система зберігає від 8 до 12 різних банківських карток і підтримує міжнародні платіжні системи Visa та MasterCard. Розплатитися за допомогою Apple Pay можна у кожному терміналі, який має функцію безконтактного розрахунку. Для того, щоб зареєструвати картку в додатку Wallet, треба зробити кілька простих кроків: 

 1. Відкрити додаток Wallet та увійти до свого облікового запису Apple ID
 2. На екрані телефону висвітиться рамка, у яку треба помістити та сфотографувати банківську картку. Ці дані також можна вписати вручну у зазначених пунктах
 3. Ознайомитися та погодитися із правилами користування додатку
 4. Система перевірить дані та зробить верифікацію картки (на номер телефону буде висланий смс-код) 
 5. Активована картка з’явиться у додатку. 

Після реєстрації картки у Wallet, на електронну пошту (до якої прив’язаний Apple ID) прийде лист із підтвердження успішної активації додатку. Розплачуватися за допомогою Apple Pay можна не тільки смартфоном, а й годинником іWatch. Процес реєстрації буде подібний, тільки смс-сповіщення про підключення цієї функції прийде на годинник

Як користуватися Apple Pay?

Маючи додаток Епл Пей, залишити гаманець в дому вже не буде великим клопотом. Якщо термінал має функцію безконтактного платежу, варто тільки прикласти до нього телефон, вибрати картку (якщо їх кілька) та підтвердити операцію, притиснувши палець до місця Touch Id. Якщо розрахунок здійснюється через Apple Watch, треба так само піднести годинник до термінала та два рази натиснути збоку кнопку живлення. Розрахуватися за допомогою Apple Pay можна навіть у літаку. Мобільний додаток працює в авіарежимі. 

Аби оцінити переваги мобільних платежів, банківська карта повинна бути активною. Якщо гроші закінчилися не тільки на карті, а й в гаманці, завжди можна скористатися с послуги кредит онлайн. Для отримання позики на короткий термін потрібно мінімум документів та декілька хвилин вільного часу. Під час реєстрації варто лише вибрати спосіб отримання грошей - переказом на карту або готівкою. 

Чи Google Pay та Apple Pay захищають дані банківської картки? 

Якщо ви хвилюєтеся, що розплачуюсь Епл Пей чи Гугл Пей дані картки будуть під загрозою, то не варто. За цей час користування додатком не було зареєстровано жодного випадку, коли б банківська картка була “зламана”. Подекуди, експерти називають такий спосіб розрахунку безпечнішим, ніж оплата карткою. Бо тоді потрібно впровадити ПІН-код, який активно використовують хакери. 

Так, наприклад, система Епл Пей y базується на біометричному захисті даних (Touch ID або Face ID). Під час установки Гугл Пей система попросить впровадити Пін-код безпеки, графічний ключ або відбиток пальця. Це потрібно буде вписати на екрані телефону, коли сума розрахунку буде досить високою. 

Обидва ці додатки не зберігають номер банківської карти та не передають його на свої сервери. Система кодує цю інформацію і приписує їй унікальний обліковий номер, що зберігається на мікросхемах. А під час здійснення платіжної операції між телефоном та терміналом генерується одноразовий токен (код безпеки) актуальний тільки для цієї транзакції. Токенізація - це нова технологія, що змінює підключений пристрій на засіб безпечної оплати з використанням цифрового коду, замість номера картки. 

Розрахунок телефоном - де заплатимо безконтактно?

За використання додатку Google Pay та Apple Pay не стягується жодна комісія. Це цілком безкоштовна послуга. Зиск з цього отримують безпосередньо компанії розробники - Apple та Googlе. За кожну транзакцію їм надходить комісія від банку або магазину, яка складає долі відсотка і залежить від країни. Тож скористатися з цієї послуги можемо в: 

 • супермаркеті, 
 • транспорті, 
 • ресторані та кафе,
 • інтернет-магазині, 
 • на заправці, 
 • купити квитки до кінотеатру.

Єдиним недоліком стане обмежена кількість безконтактних терміналів. Хоч ця система активно запроваджується, проте не всі торговельні точки мають таке технічне обладнання. 

Згідно зі статистики Національного Банку України щороку в країні збільшується кількість безготівкових операцій. Сучасні сервіси сплати активно входять до повсякденного життя споживачів. Кілька років тому важко були собі уявити, що заплатити за продукти в магазині вдасться телефоном. Сьогодні ж українці з легкістю користуються сервісами безконтактних мобільних платежів - Google Pay та Apple Pay. Тим паче, що всі великі банківські установи активували цю послугу. 

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Як платити за кредитом під час війни?

Воєнний конфлікт може мати серйозний вплив на економіку...

Фінансові компанії з видачі кредитів онлайн у 2023 році. Де звертатись?

Кредити онлайн в Україні в 2023 році є популярними...

Чи законне автоматичне списання коштів з рахунків боржників банками та кредитними організаціями?

Оформляючи позику готівкою та отримуючи гроші у стаціонарному...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Додати коментар

##   ## ##  ## ########  ###  ######## 
## ## ## ## ## ##     ## ##    ## 
## ## ##  ####  ##    ##  ##   ##  
## ## ##  ##  ######  ##   ##  ##  
## ## ##  ##  ##    #########  ##   
## ## ##  ##  ##    ##   ## ##   
 ### ###   ##  ##    ##   ## ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі