Кредитний договір – на що звернути увагу?

Сьогодні кредити онлайн стають все більш популярними через простоту процедури оформлення та доступність. Ними користуються переважно особи, котрі не можуть отримати позику в банку або ті, кому гроші потрібні терміново. Однак, попри таку легкість оформлення кредитних договорів, потрібно звернути увагу на кілька важливих деталей.

На що потрібно звернути увагу перед підписанням кредитного договору?

Кредитна компанія повинна бути легальною

Перш ніж підписати кредитний договір потрібно перевірити кредитну компанію. Варто не тільки попитати знайомих про кредитора чи пошукати відгуки про установу в інтернеті, але також перевірити Єдиний державний реєстр фінансових установ. Такі дії допоможуть вибрати надійну кредитну компанію та безпечно оформити кредит онлайн.

Державний реєстр можна знайти на сайті Верховної Ради України. Перевірка інформації є безкоштовною, а список всіх зареєстрованих компаній відкритий для загального доступу. Для пошуку компанії в цьому списку вам не знадобиться багато часу, достатньо тільки завантажити документ на комп’ютер чи смартфон та знайти назву установи. У завантаженому файлі можна побачити інформацію про дату реєстрації організацій, юридичну адресу, а також ім’я та прізвище керівника.

Як повинен виглядати кредитний договір?

У вступі кожного кредитного договору має бути чітко вказана інформація про те, хто надає грошові кошти в позику. Якщо це кредитна компанія, то повинна бути прописана повна юридична назва установи, банківські реквізити, юридична адреса та контактні дані: номери телефонів та адреса електронної скриньки.

Дальше повинна бути розміщена інформація про позичальника. Якщо це фізична особа, то вказується ім’я, прізвище та по батькові, паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, адреса проживання та контактні дані. Також в договорі обов’язково подають дані відносно самого кредиту: розмір суми, яка позичається, відсоткова ставка, повна вартість позики та дата повернення коштів.

У кінці кредитного договору зазначається інформація щодо можливої зміни умов контракту: коли та при яких обставинах вони можуть змінюватися, коли можливо визнати кредитний договір недійсним,  хто має право вводити такі зміни та за яких обставин можливо розірвати кредитний договір. А що стосується термінв по кредиту, вжитих в договорі, то їх визначення теж можуть бути розміщені на початку або в кінці договору, а в деяких випадках на окремому бланку.

Що потрібно перевірити перш ніж підписати кредитний договір?

Детальніше про вартість кредиту онлайн та його повернення

Однією з найважливіших частин кредитного договору є пункти, котрі описують питання, пов’язані з вартістю позики та її оплатою, тому їх варто дослідити більш детально. Отже, в даному документі не можуть бути відсутніми дані не тільки про відсоткову ставку, але також і про всі комісійні збори та інші види платежів (оплата за підготовчі послуги чи страхування), котрі нараховує кредитор.

У випадку безвідсоткового кредиту, в цьому місці повинна появитись інформація про скасування відсотків та комісій, а також пояснення того, з чим це пов’язано. Потім в договорі розміщуються дані про повну суму кредиту та дату повернення. Тут також може бути прописано в який спосіб будуть повертатись кошти: готівкою, банківським переказом чи іншим способом.

Відносно терміну сплати, то більшість кредиторів дозволяють погашати кредит достроково, але в такому випадку обов’язково вказують дату, коли найраніше можна повернути кошти, а також, чи будуть перераховані відсотки по кредиту. Частина кредиторів також дозволяють продовжувати терміни кредитних зобов’язань. Тому в контракті повинні детально прописуватись умови пролонгації, скільки разів можна продовжувати умову та скільки коштуватиме така послуга.

Наслідки несвоєчасної сплати кредиту

Позичальник має повне право знати наслідки  прострочки по кредиту або ухилення від погашення боргу. Тому, така інформація також не може бути опущеною в кредитному договорі. У зв'язку з цим, у контракті кредитор повинен зазначити, яка сума пені нараховується, а також розміри додаткових зборів, наприклад за відправлення повідомлення з нагадуванням необхідностi погашення заборгованості (якщо такі є) або інші.

Обов’язково в документі повинно бути вказано і те, що чекає позичальника у разі ухилення від виконання боргового зобов’язання. Найчастіше в цьому пункті говориться про продаж боргу колекторам чи передачу судовим органам. Якщо кредитор вимагає певної форми забезпечення кредиту (наприклад, поручителів, застави або страхування позики), то в цій частині контракту необхідно знайти точні умови. Варто звернути на це особливу увагу – адже на цьому етапі найчастіше трапляються різного роду шахрайства.

Беремо кредит розумно

Якщо ви вирішили оформити кредит онлайн в небанківські кредитній компанії, то варто ще раз уважно проаналізувати своє рішення. Оцініть, чи ви в стані погасити кредитне зобов’язання у визначений час, чи вартість кредиту є посильною для вашого домашнього бюджету та чи не потрібно спочатку підвищити кредитоспроможність.

Обов’язково прочитайте контракт «від а до я» і перевірте, чи в ньому є всі пункти, прописані вище, а також чітко дотримуйтесь правил укладання кредитного договору. Якщо певні деталі не узгоджуються, постарайтесь їх вияснити або відмовтесь від підписання такого документу. Пам’ятайте, сьогодні на ринку є велика кількість кредитних компаній, що дозволяє вибрати безпечну пропозицію та вигідно оформити кредит онлайн. Хороший аналіз, в свою чергу допоможе зробити правильний вибір та уникнути помилок в кредитному договорі.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Додати коментар

##   ##  ###  ##  ##  ###  ##   ## 
 ##  ##  ## ##  ###  ##  ## ##  ##  ## 
 ## ##  ##  ## #### ## ##  ##  ## ##  
  ###  ##   ## ## ## ## ##   ##  ###  
 ## ##  ######### ## #### #########  ## ##  
 ##  ## ##   ## ##  ### ##   ## ##  ## 
##   ## ##   ## ##  ## ##   ## ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле