Словник основних термінів по кредиту

Кожен, хто звертається за кредитом в банк чи кредитну компанію, обов’язково зіткнеться з великою кількістю кредитних термінів. Більшість із них стосуватися додаткових або обов’язкових послуг кредитних установ. Щоб добре розуміти, що саме ви зобов’язуєтесь виконувати та чого очікувати від кредитора, варто ознайомитись хоча б з основними визначеннями.

Основні кредитні терміни - Loando.ua

Пролонгація

В кожному кредитному договорі завжди є пункт про можливість пролонгації кредиту. Пролонгація кредиту – іншими  словами, продовження терміну дії кредитного договору. Така послуга надається банками та іншими фінансовими установами за певну оплату або безкоштовно.

Оформити пролонгацiю можливо впродовж всього терміну дії договору, а в деяких установах навіть після кінцевої дати погашення. Найчастіше пролонгація доступна в кредитних компаніях. Адже більшість банкiв надає позичальникам грейс-період (час, протягом якого можна погасити кредит або його пролонгувати) тривалістю від 1 до 5 днів.

Щоб скористатись даною послугою, клієнту потрібно звернутись в кредитну установу з відповідною заявою, й, отримавши позитивну відповідь, оплатити її вартість та нараховані відсотки. Однак, це правило переважно стосується банків, адже в кредитних компаніях пролонгація здійснюється автоматично після внесення боржником необхідної суми, тобто немає потреби у відправленні жодної заяви.

Реструктуризація кредиту

Послуга реструктуризації кредиту є досить подібною до пролонгації. Адже з її допомогою клієнт може вирішити проблеми із заборгованістю по кредиту. Проте, реструктуризація, на відміну від пролонгації, передбачає не тільки продовження терміну дії кредитного договору, але й розбиття боргу на менші частини та можливість поступового погашення.

Завдяки цій послузі, боргове навантаження на позичальника зменшується, й таким чином клієнт може легко розплатитись з боргами та зберегти кредитну історію в належному стані. Але, на жаль реструктуризація доступна далеко не в усіх фінансових установах. Їх надають тільки банки та деякі великi кредитні компанії.

Якщо говорити про можливість використання реструктуризації по мiкрокредиту, скажемо, розміром 2 000 – 3 000 гривень, то, скоріш за все, компанія відмовить, запропонуючи натомість послугу продовження дії договору. Адже розбивати на частини даний кредит немає смислу, так як вони видаються на короткі терміни 7-30 днів.

Що таке реструктуризація? - Loando.ua

Рефінансування кредиту

З кожним роком кількість проблемних боржників в нашій країні стрімко збільшується. Така тенденція пов’язана з багатьма чинниками: це і низькі зарплати, й постійне подорожчання цін на товари та послуги, і, звичайно, високі відсоткові ставки по кредитах. Як наслідок, кредитоспроможність людей знижується, а кредитні зобов’язання, котрі раніше здавались цілком «підйомними», сьогодні уже багатьом не по кишені.

Проте, розплачуватись з ними потрібно, адже банки не пробачають чи списують кредити. Тому пропонують альтернативу: дозволяють боржникам оформлювати рефінансування. Під цим терміном слід розуміти послугу перекредитування, тобто оформлення нового кредиту для погашення попереднього.

Найчастіше рефінансування можливе тільки в середині кредитної установи, в котрій клієнт має прострочену заборгованість. Проте, в деяких випадках дану послугу можливо отримати і від інших кредиторів. Наприклад, можна звернутись в кредитну компанію та оформити кредит онлайн. Як правило там не вимагають вказувати ціль, для якої клієнту потрібні гроші, але якщо заявник зазначить, що ціллю отримання кредиту є необхідність погасити попередній кредит, то це не призведе до негативної відповіді. 

Консолідація кредитів

Ще одним способом, за допомогою якого можна вдало розплатитись з боргами, являється консолідація кредитів. Якщо людина має надто багато боргових зобов’язань в різних кредитних установах, то скориставшись консолідацією, вона зможе об’єднати їх в один. Таким чином, стане легше уникнути прострочення платежів, адже не доведеться контролювати терміни погашення по всіх кредитах одночасно.

Консолідація є платною послугою й надається в основному банками та іншими крупними кредитними організаціями. Послуга об’єднання боргів має багато спільного з рефінансуванням, але дозволяє одночасно вирішити проблеми з усіма кредитами та зосередитись на оплаті одного.

Щоб скористатись консолідацією, доведеться попередньо зібрати великий перелік документів для підтвердження своєї платоспроможності та кредитоспроможності, а також обґрунтувати, чому вам потрібна саме ця послуга. Варто також зауважити, що кожен банк має індивідуальний підхід до надання такого роду послуг, й часто можна зустрітись з відмовами. Якщо ви отримали негативну відповідь, не варто «опускати руки», адже цілком можливо, що звернувшись в до іншого кредитора, ви отримаєте позитивну відповідь.

Кредитні канікули

Назва цієї кредитної послуги говорить сама за себе – скориставшись нею, позичальник зможе протягом певного часу не вносити жодних платежів по кредиту, так би мовити, отримає відпустку від кредитних обов’язків. Скористатись такою послугою непросто і надається вона не кожному. Для її отримання потрібно мати справді вагомі підстави.

Такими підставами можна вважати: появу важкої хвороби, смерть годувальника сім’ї, стихійне лихо, внаслідок якого було втрачено все майно, а також інші обставини, які суттєво знижують матеріальне становище. Перед наданням кредитних канікул конкретному клієнту, банк обов’язково вимагатиме документального підтвердження обставин.

Крім цього, кредитор може потребувати від боржника пояснення та доказів, як в майбутньому він планує повертати кредитні кошти. Адже кредитні канікули – це не звільнення від кредиту, а тільки перерва на деякий час. Погашати борг в повному розмірі все одно доведеться.

 

Додати коментар

##  ## #### ###### #### ##   ## 
##  ##  ## ##  ## ## ###  ### 
## ##  ## ##    ## #### #### 
#####   ## ##    ## ## ### ## 
## ##  ## ##    ## ##   ## 
##  ##  ## ##  ## ## ##   ## 
##  ## #### ###### #### ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Лариса 2019-09-05 11:58:12 #460
Цікаві Термени за багатьма й гадки не мала але тепер буду знати коли чиновники говорять про реструктуризацію кредиту. Корисно знати
Відповісти
Вікторія П. 2018-10-18 12:58:01 #7
Дякую за статтю. Інформація дуже корисна і своєчасна. Планую брати кредит і багатьох термінів я не знала.
Відповісти