Державний виконавець - хто це, і які його повноваження виконання рішення суду?

Державний виконавець може заблокувати рахунок і карту? Так, це правда, але тільки за приписом суду. Що можуть забрати виконавці за несплату кредиту і що не можуть - питання нескладне. Відповідь можна знайти в законах України та в нашій статті, де ми вибрали й зібрали найціннішу інформацію про працівників виконавчої служби України.

Державний виконавець - представник відділу державної виконавчої служби України, які примусово виконують приписи суду.

План статті:

  1. Хто такі державнi виконавцi?
  2. Що можуть забрати виконавцi за несплату кредиту?
  3. Що не можуть забрати виконавцi?
  4. Чи має право виконавець заарештувати рахунок?
  5. Чи можуть сторони виконавчого провадження заарештувати кредитну карту?
  6. Виконавцi заблокували картку, що робити?

Що роблять робітники державної виконавчої служби?

Державнi виконавцi - це спеціальна державна служба, яка займається виконанням виконавчих дій і постанов юстиції. В основному, якщо суд постановив сплатити штраф і боржник відмовляється погашати заборгованість, судові пристави змушені розшукувати кошти на сплату боргу або реалізовувати майно.

В Україні вони здобули погану славу через те, що люди в основному негативно ставляться до примусового виконання рішень, але тут немає нічого незаконного. Державна виконавча служба працює на підставі закону України «Про виконавче провадження».

ЩО може забрати державний виконавець за несплату кредиту?

Державні виконавці зацікавлені в тому, щоб боржник виконав все, що було наказано судом. Найпростіший спосіб - домовитися про оплату. Якщо боржник відмовляється виконувати розпорядження суду, то виконавча служба має право звернутися до посадових осіб на роботі боржника і відняти штраф із зарплати. Також, вони можуть отримати доступ до рахунків і карт і самостійно зняти гроші одноразово або розбити по частинах.

Розмір відрахувань буде залежати від багатьох факторів:

  • стан сім'ї боржника,
  • оплата кредитів, аліментів,
  • мінімальна сума прожиткового мінімуму на життя.

Багато хто запитує в мережі, скільки виконавці можуть утримувати з зарплати, якщо є неповнолітня дитина? На це питання точно можуть відповісти кваліфіковані юристи, але необхідну суму на прожиток боржника і його дитини в будь-якому випадку повинно вистачати. Цілком ймовірно, що для розбивки оплати на кілька частин боржникові необхідно буде підтвердити свій фінансовий стан і показати необхідні документи представнику органу державної виконавчої служби.

Також, державний виконавець може отримати доступ до майна боржника і вилучити цінні речі в оплату боргу. Найчастіше це:

  • побутова техніка,
  • ювелірні прикраси,
  • антикваріат,
  • автомобілі, нерухомість,
  • дорогі речі, цінні папери
  • колекційні предмети одягу та аксесуари.

ЩО НЕ МОЖУТЬ ЗАБРАТИ?

Повноваження державного виконавця не безмежні, і тому є майно, яке не можна вилучити в оплату боргу через примусове виконання рішення. Повний список можна знайти в додатку до закону України «про виконавче провадження».

  1. Особисті предмети гігієни, одяг, взуття, посуд і дитячі речі.
  2. Ліки, препарати та медичне обладнання.
  3. Мінімальний набір меблів: спальне місце і стілець для кожного члена сім'ї, місце для зберігання одягу і загальний стіл для в (одна ліжко і стілець на людину, шафа і стіл на сім'ю).
  4. Мінімальний набір техніки: холодильник, телевізор, комп'ютер (один на сім'ю). Мобільний телефон для кожного члена сім'ї.
  5. Харчі та питна вода.
  6. Предмети релігійного культу.
  7. Паливо для обігріву житла.
  8. Худоба для особистого використання, насіння і бульби.
  9. Сільськогосподарські iнструменти.
  10. Техніка та інвентар для реабілітації.
  11. Відзнаки та нагороди.
  12. У разі, якщо загальний розмір боргу не перевищує 20 мінімальних зарплат в Україні (ста тисяч гривень), то державні виконавці не мають право на вилучення єдиного житла та земельної ділянки, на якій розташоване житло.

У разі, якщо боржник проживає не один, і майно було куплено разом з кимось, або зовсім належить співмешканців позичальника, довести цей факт і захистити речі від вилучення буде дуже складно: потрібен буде чек або квитанцію й електронний квиток на інше ім'я. 

Що можуть описати державні виконавціи у квартирі якщо я там тільки прописаний? - найпопулярніше питання в мережі. Правильна відповідь - ні, прописка не має відношення до володіння нерухомості, але якщо боржник фактично проживає за місцем прописки, державні виконавці вправі примусово потрапити в житло і заарештувати майно.

ЧИ Мають учасники виконавчого провадження доступ до рахунків?

Перший крок, який роблять органи виконавчої влади при виконанню рішення, є блокування наявних рахунків неплатника. При цьому немає різниці, які види несплат підлягають виконанню:

  • неоплачений кредит онлайн на карту,
  • кредит у банку,
  • позика,
  • штраф,
  • аліменти.

Після видачі рішення суду, співробітники Виконавчої служби України арештовують все наявні рахунки з грошима. Основною вимогою є те, що рахунок повинен бути відкритий на боржника. На підставі цього і накладається арешт.

  1. Відкриття виконавчого провадження починається з запиту у фінансову-кредитну установу, де у дебітора відкрита зарплатна або кредитна картка.
  2. Ретельно вивчається документація, яка надається стягувати стороною, що дає інформацію про рух коштів по рахунках.
  3. У відділення податкової інспекції, де боржник перебуває на обліку, теж надсилається запит.
  4. Після здійснення цього переліку дій, державний виконавець може з'ясувати, в якому кредитній установі боржник має активний рахунок і вислати банку необхідні відомості для примусового стягнення коштів.

Законом україни «Про виконавче провадження» (від 07.12.2000 № 2121-III (глава 10)) встановлено, що кожен українець має право на збереження банківської таємниці, і реалізація цього права здійснюється фінансово-кредитною установою. Але банки на основі чинного закону повинні надавати відомості за рахунками клієнтів, якщо запит робиться через органів державної виконавчої служби.

На підставі виконавчого документа на рахунку накладається арешт. Арештовується зарплатний і особовий рахунок. Також арешт накладається на пластикову картку (причому будь-якого банку), це означає, що фінансова установа на підставі виконавчого листа буде знімати гроші, як тільки вони надійдуть на баланс карти.
Такі дії кредитної установи регламентуються законодавством. При ненаданню даних такого роду на фінансову організацію можуть накладатися штрафні санкції.

БАНК заблокував КРЕДИТНУ КАРТУ ЗАКОННО?

Арешт при невиконанні розпорядження банку, як правило, накладається на майно боржника, а також на гроші, які повністю йому належать. До речі, на кредитці немає коштів клієнта, а є ті, що належать кредитній установі. Таким чином, арешт кредитної картки не проводиться. Неприпустимість блокування кредитки з подальшим списанням коштів обумовлюється наступними причинами:

  • На розрахунковому рахунку відсутні особисті кошти боржника.
  • Якщо по картковому рахунку є заборгованість, то всі кошти повинні надходити на його погашення.
  • Умови кредитної карти, кредитна установа можуть час від часу міняти, тому блокувати її не має сенсу.

Можна зробити висновок, що кредитка може блокуватися тільки тоді, коли ніде немає заборони на подібні дії.

Картка заблокована на підставі виконавчого документу, ЩО РОБИТИ?

Якщо кредитка заблокована через державну виконавчу службу України та на ній є власні кошти власника, то вони спишуться після блокування. А якщо власні кошти відсутні, то кращим буде розірвати договір з кредитною організацією на цю послугу, якщо така функція доступна.

Також радимо не уникати контакту з органами державної виконавчої служби, якщо є бажання розв'язувати проблеми з виплатою позитивно: можна спробувати домовитися про розкладання або попросити продовжити термін виплати боргу. Уникати державних виконавців може бути небезпечно: потрапити в житло вони можуть і без відома боржника, а повернути свої речі назад після арешту буде складно або навіть неможливо.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Кредити онлайн без відсотків
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
MyCredit / Май Кредит
12000 грн / 30 дн.
Tengo / Тенго
20000 грн / 30 дн.
Кредит Додам
6000 грн / 14 дн.
Качай гроші
5000 грн / 30 дн.
Credit7 / Кредит 7
15000 грн / 30 дн.
Кредит Касса
20000 грн / 30 дн.
Money4you / Маніфою
5000 грн / 30 дн.
Banana Credit / Банана Кредит
15000 грн / 30 дн.
CreditPlus / Кредит Плюс
10000 грн / 30 дн.

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

 ######   #######  ##      ## ######## ##     ## 
##    ## ##     ## ##  ##  ## ##       ##     ## 
##       ##     ## ##  ##  ## ##       ##     ## 
##       ##     ## ##  ##  ## ######   ##     ## 
##       ##     ## ##  ##  ## ##        ##   ##  
##    ## ##     ## ##  ##  ## ##         ## ##   
 ######   #######   ###  ###  ########    ###    

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі